Nowy terminal PEKAES w Olsztynie

C

24-08-2020

PEKAES uruchomił nowoczesny terminal dystrybucyjny w Olsztynie. Dzięki nowej inwestycji może zapewnić szybszy transfer ładunków lokalnie, jak i do wielu punktów w kraju i Europie.

Maciej Bachman

PEKAES uruchomił nowoczesny terminal dystrybucyjny w Olsztynie. Dzięki nowej inwestycji może zapewnić szybszy transfer ładunków lokalnie, jak i do wielu punktów w kraju i Europie.

 

 

 

 

 

 

24 sierpnia br. pierwsze transporty wyjechały z nowego terminalu PEKAES w Olsztynie w kierunku oddziałów w całej sieci dystrybucyjnej w Polsce. Obiekt ma 10 doków wewnętrznych i 20 miejsc do jednoczesnego załadunku samochodów dystrybucyjnych. Przynależy do niego także zaplecze socjalno-biurowe.

PEKAES od kilku lat intensywnie inwestuje w rozbudowę sieci terminali drobnicowych. Tylko w tym roku Grupa uruchomiła nowy, dwudziesty oddział w Mińsku Mazowieckim, nowy terminal w Lublinie oraz powiększyła powierzchnię magazynową na Mazowszu oraz w Kielcach i Krakowie.

Sławomir Szema

– Konsekwentnie realizujemy plan rozwijania biznesu w obszarze dystrybucji drobnicowej krajowej i międzynarodowej. W efekcie sieć drobnicowa PEKAES liczy już 20 oddziałów w Polsce i obejmuje ponad 40 krajów w Europie. Teraz przyszedł czas na powiększenie powierzchni terminalowej i zmianę lokalizacji oddziału PEKAES Olsztyn. Duża przepustowość nowego magazynu umożliwi nam jeszcze szybszą realizację dostaw do wielu odbiorców w tym rejonie. Niewątpliwie ogromnym atutem nowej lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa. – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu Grupy PEKAES.

Terminal dystrybucyjny w województwie warmińsko-mazurskim znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni Park Olsztyn (Tomaszkowo 52A). Bezpośredni zjazd z drogi ekspresowej S51 umożliwia dogodny transfer ładunków w sieci dystrybucyjnej PEKAES.

– Olsztyn to ważny ośrodek ekonomiczny północno-wschodniej Polski. Eksportuje się stąd towary głównie do krajów nadbałtyckich, Holandii, Belgii, Niemiec, a także Czech. W terminalu PEKAES w Olsztynie obsługujemy m.in. towary branży meblarskiej, a także producentów stolarki budowlanej oraz ekogroszku. – mówi Sławomir Szema, dyrektor sieci krajowej PEKAES.

W ramach współpracy PEKAES zapewnia swoim Klientom kompleksową usługę transportu drogowego, która obejmuje kompleksowe usługi dowóz/odwóz z terminalu oraz usługi spedycyjne w zakresie transportów na terenie całej Unii Europejskiej, a także do krajów europejskich niebędących członkami UE.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C