Nowy warszawski oddział Dachser już działa

C

29-04-2013

  Operator logistyczny uruchomił nowy oddział w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II pod Warszawą. Inwestycja powstała w związku z dynamicznym rozwojem firmy i przejmie funkcje dotychczasowego oddziału regionalnego.     Nowy oddział Dachser mieści się tuż przy zjeździe z autostrady A2. Składa się z dwupiętrowego budynku administracyjnego o powierzchni 750 mkw. i magazynu o powierzchni 7 200 mkw. z dziewiętnastoma bramami załadunkowymi. Biuro jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest realizacją strategii rozwoju firmy przyjętej w 2010 roku. - W nowym oddziale mamy więcej miejsca na realizację naszych procesów logistycznych. Przeprowadzka poprawiła płynność obsługi kierowców oraz - dla niektórych regionów - elastyczność w odbiorach przesyłek. Co istotne, obiekt został zaprojektowany tak, aby w przyszłości, wraz z rozwojem biznesu, była możliwa jego rozbudowa - mówi Anna Trzcińska, kierownik warszawskiego oddziału Dachser. Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa odbywa się przy użyciu autorskich systemów WMS i TMS (Mikado i Domino). Regały wysokiego składowania mieszczą 8 000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie jest energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt jest dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4 000 MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajduje się plac manewrowy z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych. Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic, Gdańsku oraz Air & Sea Logistics w Warszawie).  

 

dachserwaw13Operator logistyczny uruchomił nowy oddział w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II pod Warszawą. Inwestycja powstała w związku z dynamicznym rozwojem firmy i przejmie funkcje dotychczasowego oddziału regionalnego.

 

 


Nowy oddział Dachser mieści się tuż przy zjeździe z autostrady A2. Składa się z dwupiętrowego budynku administracyjnego o powierzchni 750 mkw. i magazynu o powierzchni 7 200 mkw. z dziewiętnastoma bramami załadunkowymi. Biuro jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Inwestycja jest realizacją strategii rozwoju firmy przyjętej w 2010 roku.


– W nowym oddziale mamy więcej miejsca na realizację naszych procesów logistycznych. Przeprowadzka poprawiła płynność obsługi kierowców oraz – dla niektórych regionów – elastyczność w odbiorach przesyłek. Co istotne, obiekt został zaprojektowany tak, aby w przyszłości, wraz z rozwojem biznesu, była możliwa jego rozbudowa – mówi Anna Trzcińska, kierownik warszawskiego oddziału Dachser.


Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa odbywa się przy użyciu autorskich systemów WMS i TMS (Mikado i Domino). Regały wysokiego składowania mieszczą 8 000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie jest energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt jest dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4 000 MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajduje się plac manewrowy z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych.


Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic, Gdańsku oraz Air & Sea Logistics w Warszawie).

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C