Nowy wózek RS1.6

C

08-12-2017

Marka Hyster Europe wzbogaciła ofertę sprzętu magazynowego o nowy wózek z miejscem dla operatora powiększając tym samym zakres dostępnych opcji sprzętów, możliwych do wykorzystania w natężonych okresach zapotrzebowania na przeładunek towarów w tętniących życiem magazynach branży dystrybucyjnej, spożywczej, sprzedaży detalicznej czy logistycznej.

Marka Hyster Europe wzbogaciła ofertę sprzętu magazynowego o nowy wózek z miejscem dla operatora powiększając tym samym zakres dostępnych opcji sprzętów, możliwych do wykorzystania w natężonych okresach zapotrzebowania na przeładunek towarów w tętniących życiem magazynach branży dystrybucyjnej, spożywczej, sprzedaży detalicznej czy logistycznej.

Nowy, wytrzymały wózek z miejscem dla operatora Hyster RS1.6 jest przeznaczony do obsługi w wymagającym środowisku roboczym magazynów oraz na ograniczonej przestrzeni – wyjaśnia Monica Radavelli, kierownik ds. produktu, Warehouse for Hyster. Jesteśmy u progu okresu świątecznego. To czas wytężonej pracy i zwiększonego sezonowego zapotrzebowania na usługi transportu materiałów, w którym ten niezawodny wózek sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Zwykle jest stosowany do składowania towarów w stosach do maksymalnej wysokości 1,6 m podczas pracy zmianowej i ciągłej, a także do zadań wykonywanych na zapleczu sklepów, jako że wózek Hyster z miejscem dla operatora został zaprojektowany z myślą o pracy na ograniczonej przestrzeni. Jest dostępny z 2- lub 3-stopniowym masztem i oferuje wysokość podnoszenia do ponad 6 metrów. Może pracować w wąskich korytarzach, których szerokość wynosi zaledwie 2,5 metra.

Wózek Hyster z miejscem dla operatora z powodzeniem obsługuje różnego typu ładunki, na przykład podczas operacji pobierania towarów w magazynie. Na średnich dystansach nowy model Hyster RS1.6 może służyć jako wózek do składowania z podestem, a na dłuższych dystansach jako wózek z miejscem dla operatora. Oznacza to, że różnego typu zadania w zróżnicowanych zastosowaniach nie muszą się już wiązać się z koniecznością wykorzystywania dwóch różnych maszyn. Aby dostosować specyfikację wózka do szczegółowych potrzeb danej branży lub zastosowania, przedsiębiorcy mają możliwość wybrania dla modelu Hyster RS1.6 różnych opcji na zamówienie. Należą do nich: dostęp za pomocą klawiatury numerycznej, wspornik pod wyświetlacz systemu telematycznego, a także wyposażenie do przytrzymywania podkładek na dokumenty, napojów i innych przedmiotów. Do użytku w produkcji napojów i zastosowaniach hurtowych dostępna jest wersja wózka przeznaczona do pracy w chłodniach – informuje Monica Radavelli. Ruchliwe magazyny punktów sprzedaży z regałami wysokiego składowania lub operatorzy obsługujący ciężkie ładunki na dużej wysokości mają możliwość dodania do wyposażenia górnej osłony operatora.

Z myślą o poprawie wydajności w okresach szczególnie wytężonej pracy producent przewidział dla modelu Hyster RS1.6 funkcje zwiększające komfort i kontrolę. Wózek ten cechuje bardzo dobra widoczność przez maszt, a operator ma do wyboru trzy pozycje jazdy. Operator w prosty sposób zmienia położenie fotela z pozycji stojącej z podparciem, którą kierowcy wybierają podczas załadunku i rozładunku, do pozycji półsiedzącej.  Fotel można bez trudu opuścić do pozycji siedzącej, wykorzystywanej podczas średnio- i długodystansowych przejazdów. Prędkość jazdy wózka wynosi nawet 9 km/h (zarówno z ładunkiem, jak i bez), a także duże prędkości podnoszenia i opuszczania.

Model RS1.6 ma solidne parametry osiągów i jest wyposażony w funkcję elektrycznego kierowania w zakresie 180°, zależnie od prędkości jazdy, a także silniki jazdy i układu kierowniczego wykonane w technologii prądu przemiennego. Na ciasnych przestrzeniach magazynowych osiąga promień skrętu wynoszący zaledwie 1640 mm (z widłami 1150 mm), co czyni go odpowiednim wózkiem do obsługi w korytarzach roboczych o szerokości 2536 mm. To kolejna zaleta, którą operatorzy mogą docenić w okresach bardziej wytężonej pracy, gdy magazyny stają się przepełnione, a dostępna przestrzeń manewrowa jeszcze bardziej ograniczona.

Sprzęt powinien być dostępny wtedy, gdy jest potrzebny, a zwłaszcza w okresach większego zapotrzebowania – twierdzi Monica Radavelli. – Konstrukcja wózka Hyster RS1.6 jest solidna i wytrzymała oraz zapewnia niskie łączne koszty posiadania, nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach w magazynie. Oferuje także doskonały dostęp serwisowy, dzięki któremu możliwe jest ograniczenie do minimum przestojów związanych z rutynowym lub nieprzewidzianym serwisowaniem. Wyposażono go w funkcję kompleksowej diagnostyki usterek, a także zamontowaną na zawiasach płytę podłogową, umożliwiającą szybki dostęp kontrolny do głównych podzespołów oraz poziomu płynów. Do skrócenia czasu przestojów przyczynia się również możliwość bocznej wymiany baterii – to szczególnie istotna cecha podczas obsługi wielozmianowej.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C