Obsługa logistyczna Grupy BMW

C

14-10-2016

Kuehne + Nagel zarządza nowym, globalnym centrum dystrybucyjnym. W zadania firmy wpisuje się obsługa złożonego łańcucha dostaw części zamiennych Grupy BMW. Nowe centrum dystrybucyjne zostało otworzone 11 października w Wallersdorf, w Niemczech, które stanowi część Centralnego Centrum Dystrybucyji Grupy BMW (CDC). Na jego całość składają się: centrum dystrybucji i magazyn w Wallersdorf, magazyn części zamiennych w Bruckberg, który jest obsługiwany i zarządzany przez Kuehne + Nagel, oraz „Centrum Dynamiki” w Dingolfing.   Z Centralnego Centrum Dystrybucji, Grupa BMW wysyła towary na regionalne centra dystrybucyjne na całym świecie, a te z kolei zaopatrują lokalne warsztaty naprawcze. Kuehne + Nagel odpowiada za obsługę logistyczną dla części zamiennych Grupy BMW już ponad dziesięć lat.   W Wallersdorf Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za następujące etapy: przyjmowanie i wydawanie towaru, pakowanie, administrowanie materiałami do pakowania i pustymi opakowaniami, załadunek i wysyłkę towarów do wszystkich magazynów terenowych, warsztatów zewnętrznych i oddziałów w sieci połączeń CDC.   Kuehne + Nagel zatrudni około 450 osób w kompleksie o powierzchni 35. 000 m2. Codziennie nowe centrum dystrybucji opuści ponad 215.000 paczek z częściami zamiennymi. Start planowany jest na grudzień 2016r.     „Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Oferujemy naszym klientom rozwiązania branżowe dopasowane do ich wymagań, a nasza oferta obejmuje cały łańcuch dostaw. Jesteśmy zadowoleni, że możemy w nowym miejscu wspierać w zakresie logistyki części zamiennych naszego długoletniego klienta jakim jest Grupa BMW” skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.

KNKuehne + Nagel zarządza nowym, globalnym centrum dystrybucyjnym. W zadania firmy wpisuje się obsługa złożonego łańcucha dostaw części zamiennych Grupy BMW. Nowe centrum dystrybucyjne zostało otworzone 11 października w Wallersdorf, w Niemczech, które stanowi część Centralnego Centrum Dystrybucyji Grupy BMW (CDC). Na jego całość składają się: centrum dystrybucji i magazyn w Wallersdorf, magazyn części zamiennych w Bruckberg, który jest obsługiwany i zarządzany przez Kuehne + Nagel, oraz „Centrum Dynamiki” w Dingolfing.

 

Z Centralnego Centrum Dystrybucji, Grupa BMW wysyła towary na regionalne centra dystrybucyjne na całym świecie, a te z kolei zaopatrują lokalne warsztaty naprawcze. Kuehne + Nagel odpowiada za obsługę logistyczną dla części zamiennych Grupy BMW już ponad dziesięć lat.

 

W Wallersdorf Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za następujące etapy: przyjmowanie i wydawanie towaru, pakowanie, administrowanie materiałami do pakowania i pustymi opakowaniami, załadunek i wysyłkę towarów do wszystkich magazynów terenowych, warsztatów zewnętrznych i oddziałów w sieci połączeń CDC.

 

Kuehne + Nagel zatrudni około 450 osób w kompleksie o powierzchni 35. 000 m2. Codziennie nowe centrum dystrybucji opuści ponad 215.000 paczek z częściami zamiennymi. Start planowany jest na grudzień 2016r.  

 

„Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Oferujemy naszym klientom rozwiązania branżowe dopasowane do ich wymagań, a nasza oferta obejmuje cały łańcuch dostaw. Jesteśmy zadowoleni, że możemy w nowym miejscu wspierać w zakresie logistyki części zamiennych naszego długoletniego klienta jakim jest Grupa BMW” skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C