Odsłona nowych wózków wysokiego składowania Hyster

C

29-10-2013

Nowe wózki wysokiego składowania Hyster zostały wprowadzone na rynek podczas równoczesnych imprez inauguracyjnych w całej Europie. Za sprawą tego nowego modelu firma Hyster wysunęła się na czoło projektantów wózków wysokiego składowania, co czyni z marki jednego z najsilniejszych partnerów w sektorze obsługi ładunków na całym świecie.         Nowy wózek wysokiego składowania Hyster? został zaprojektowany do podnoszenia ładunków na wysokość nawet 12,5 metra. Charakteryzuje się też wysokim zaawansowaniem technologicznym, jako że wyposażony jest w zaprojektowany na nowo maszt oraz modułowy przedział dla operatora. Dostępne są dwa rodzaje masztów, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. Dzięki nowej konstrukcji ceownika masztu, zachowany został udźwig resztkowy na większych wysokościach. Poprzez zmniejszenie szerokości ceownika zwiększona została również widoczność dla operatora. Całkowita wysokość wózka wysokiego składowania Hyster może zostać obniżona, np. w przypadku konieczności przejechania przez drzwi oraz wjazdu na przyczepę.   Nowy wózek zapewniając prędkość jazdy do 14 km/h oraz prędkość podnoszenia wynoszącą 0,8 metra na sekundę, przeszedł pozytywnie testy w licznych zakładach pracy, w tym w DHL oraz Renault. Przedział operatora dostępny jest w wersji z 4 różnymi kształtami podwozia: standardowym, wąskim oraz dwoma rodzajami podwozi do obsługi regałów wjezdnych.     Modułowa konstrukcja ułatwia produkcję przedziału oraz wykonywanie dostaw dla sieci dystrybucji części zamiennych. Jeżeli na przykład uszkodzeniu ulegnie osłona górna, istnieje możliwość wymiany tylko tego elementu, bez konieczności wymieniania pozostałych części. Konstrukcja kabiny również zapewnia możliwość wymiany elementów przedziału operatora, dzięki czemu może ona w łatwy sposób zostać przekształcona w kabinę do pracy w chłodni z nową osłoną.     Do gamy nowych wózków wysokiego składowania Hyster? została włączona szeroka gama nowych podzespołów, mających za zadanie zwiększyć wygodę operatora. Zaliczają się tu nowy regulowany podłokietnik oraz kolumna kierownicy, nowe silniki (napędowy/pompy/wspomagania sterowania), nowy wyświetlacz klasy premium oraz nowy system minidźwigni, który został zainstalowany w gamie elektrycznych wózków Hyster z przeciwwagą. Dostępna jest również opcja z drążkiem sterowniczym.      

hyster-1Nowe wózki wysokiego składowania Hyster zostały wprowadzone na rynek podczas równoczesnych imprez inauguracyjnych w całej Europie. Za sprawą tego nowego modelu firma Hyster wysunęła się na czoło projektantów wózków wysokiego składowania, co czyni z marki jednego z najsilniejszych partnerów w sektorze obsługi ładunków na całym świecie.

 

 

 

 

hyster-2Nowy wózek wysokiego składowania Hyster? został zaprojektowany do podnoszenia ładunków na wysokość nawet 12,5 metra. Charakteryzuje się też wysokim zaawansowaniem technologicznym, jako że wyposażony jest w zaprojektowany na nowo maszt oraz modułowy przedział dla operatora. Dostępne są dwa rodzaje masztów, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. Dzięki nowej konstrukcji ceownika masztu, zachowany został udźwig resztkowy na większych wysokościach. Poprzez zmniejszenie szerokości ceownika zwiększona została również widoczność dla operatora. Całkowita wysokość wózka wysokiego składowania Hyster może zostać obniżona, np. w przypadku konieczności przejechania przez drzwi oraz wjazdu na przyczepę.

 

Nowy wózek zapewniając prędkość jazdy do 14 km/h oraz prędkość podnoszenia wynoszącą 0,8 metra na sekundę, przeszedł pozytywnie testy w licznych zakładach pracy, w tym w DHL oraz Renault. Przedział operatora dostępny jest w wersji z 4 różnymi kształtami podwozia: standardowym, wąskim oraz dwoma rodzajami podwozi do obsługi regałów wjezdnych.

 

 

Modułowa konstrukcja ułatwia produkcję przedziału oraz wykonywanie dostaw dla sieci dystrybucji części zamiennych. Jeżeli na przykład uszkodzeniu ulegnie osłona górna, istnieje możliwość wymiany tylko tego elementu, bez konieczności wymieniania pozostałych części. Konstrukcja kabiny również zapewnia możliwość wymiany elementów przedziału operatora, dzięki czemu może ona w łatwy sposób zostać przekształcona w kabinę do pracy w chłodni z nową osłoną.

 

hyster-3

 

Do gamy nowych wózków wysokiego składowania Hyster? została włączona szeroka gama nowych podzespołów, mających za zadanie zwiększyć wygodę operatora. Zaliczają się tu nowy regulowany podłokietnik oraz kolumna kierownicy, nowe silniki (napędowy/pompy/wspomagania sterowania), nowy wyświetlacz klasy premium oraz nowy system minidźwigni, który został zainstalowany w gamie elektrycznych wózków Hyster z przeciwwagą. Dostępna jest również opcja z drążkiem sterowniczym.

 

hyster-4

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C