Odzyskano polski zestaw ciężarowy

C

24-05-2016

W połowie marca zestaw ciężarowy jednego z polskich przewoźników został zatrzymany na granicy angielskiej z powodu przewozu w ładunku 1,5 miliona sztuk papierosów oraz 5 ton nieprzetworzonego tytoniu. Zleceniodawcami przewozu ładunków byli dwaj niezależni kontrahenci. Co istotne, z jednym z nich przewoźnik współpracował już od dłuższego czasu. W wyniku podejrzenia o próbę przemytu towaru do Wielkiej Brytanii ciągnik wraz z naczepą zostały zatrzymane przez służby celne, a przewoźnikowi groziła wysoka grzywna.   Prawnicy Kancelarii IURIDICA, posiadający doświadczenie w tego typu postępowaniach, doprowadzili do zwrotu ciągnika i naczepy przewoźnika, który dodatkowo nie został obciążony jakąkolwiek karą finansową. Brytyjskie służby Border Force w całości podzieliły podjętą argumentację, co umożliwiło przewoźnikowi odzyskanie zestawu w bardzo krótkim czasie.   Niejednokrotnie na przewoźników nakładane są kary liczone w tysiącach funtów, a całość postępowania przeciąga się miesiącami. W takich wypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.  

Iuridica odzyskany zestaw ciężarowy 1W połowie marca zestaw ciężarowy jednego z polskich przewoźników został zatrzymany na granicy angielskiej z powodu przewozu w ładunku 1,5 miliona sztuk papierosów oraz 5 ton nieprzetworzonego tytoniu. Zleceniodawcami przewozu ładunków byli dwaj niezależni kontrahenci. Co istotne, z jednym z nich przewoźnik współpracował już od dłuższego czasu. W wyniku podejrzenia o próbę przemytu towaru do Wielkiej Brytanii ciągnik wraz z naczepą zostały zatrzymane przez służby celne, a przewoźnikowi groziła wysoka grzywna.

 

Prawnicy Kancelarii IURIDICA, posiadający doświadczenie w tego typu postępowaniach, doprowadzili do zwrotu ciągnika i naczepy przewoźnika, który dodatkowo nie został obciążony jakąkolwiek karą finansową. Brytyjskie służby Border Force w całości podzieliły podjętą argumentację, co umożliwiło przewoźnikowi odzyskanie zestawu w bardzo krótkim czasie.

 

Niejednokrotnie na przewoźników nakładane są kary liczone w tysiącach funtów, a całość postępowania przeciąga się miesiącami. W takich wypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C