Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna WSL – wielki finał

C

18-03-2013

  15 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu spotkali się najlepsi młodzi logistycy z całego kraju. 65 uczniów techników logistycznych i spedycyjnych rywalizowało w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej o indeks Wyższej Szkoły Logistyki, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych. TSL Biznes był patronem medialnym tego wydarzenia.   inderal without buy lasix online uk buy erythromycin cheap combivent online order prozac generic cephalexin how to buy norvasc online aldactone price where to order methylphenidate online buy erythromycin online no prescription where to buy atorvastatin online   Każdy finalista, jako logistyk przedsiębiorstwa produkcyjnego musiał zaprojektować magazyn - dokonać stosownych obliczeń by określić jego pojemność, wielkość i wyznaczyć optymalną lokalizację.   Zadania finałowe to prawdziwe wyzwanie: dwa pytania problemowe, dwa testowe i zdaniem wielu najtrudniejszy, sprawdzian znajomości słownictwa logistycznego w języku obcym. Warto jednak podjąć się tej próby. Na zwycięzców olimpiady, czyli uczniów, którzy w ciągu 150 minut finału, najlepiej poradzą sobie z zadaniami, czekają bezpłatne studia w WSL. Już dziś interesują się nimi pracodawcy, rezerwując dla tych najlepszych miejsca praktyk i staży.   Do pierwszego etapu V edycji olimpiady przystąpiło 7052 uczestników z 265 szkół. Test wiedzy logistycznej najlepiej rozwiązało 732 uczniów, którzy w grudniu spotkali się ponownie, w drugim, okręgowym etapie turnieju. Od ogłoszenia wyników, finaliści mieli 3 miesiące by przygotować się do ostatniego starcia.  Najlepszą dwudziestkę gościć będziemy 19 kwietnia podczas uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania nagród.   Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego, w szkołach kończących się uzyskaniem zawodu: technika logistyka lub technika spedytora. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną,  popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.    

 

wslfinal115 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu spotkali się najlepsi młodzi logistycy z całego kraju. 65 uczniów techników logistycznych i spedycyjnych rywalizowało w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej o indeks Wyższej Szkoły Logistyki, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych. TSL Biznes był patronem medialnym tego wydarzenia.

 

 


Każdy finalista, jako logistyk przedsiębiorstwa produkcyjnego musiał zaprojektować magazyn – dokonać stosownych obliczeń by określić jego pojemność, wielkość i wyznaczyć optymalną lokalizację.

 

Zadania finałowe to prawdziwe wyzwanie: dwa pytania problemowe, dwa testowe i zdaniem wielu najtrudniejszy, sprawdzian znajomości słownictwa logistycznego w języku obcym. Warto jednak podjąć się tej próby. Na zwycięzców olimpiady, czyli uczniów, którzy w ciągu 150 minut finału, najlepiej poradzą sobie z zadaniami, czekają bezpłatne studia w WSL. Już dziś interesują się nimi pracodawcy, rezerwując dla tych najlepszych miejsca praktyk i staży.

 

Do pierwszego etapu V edycji olimpiady przystąpiło 7052 uczestników z 265 szkół.


Test wiedzy logistycznej najlepiej rozwiązało 732 uczniów, którzy w grudniu spotkali się ponownie, w drugim, okręgowym etapie turnieju. Od ogłoszenia wyników, finaliści mieli 3 miesiące by przygotować się do ostatniego starcia.  Najlepszą dwudziestkę gościć będziemy 19 kwietnia podczas uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania nagród.

 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego, w szkołach kończących się uzyskaniem zawodu: technika logistyka lub technika spedytora. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku.


Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną,  popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

fb_like

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C