15 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu spotkali się najlepsi młodzi logistycy z całego kraju. 65 uczniów techników logistycznych i spedycyjnych rywalizowało w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej o indeks Wyższej Szkoły Logistyki, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych. TSL Biznes był patronem medialnym tego wydarzenia.
- inderal without
- buy lasix online uk
- buy erythromycin
- cheap combivent online
- order prozac
- generic cephalexin
- how to buy norvasc online
- aldactone price
- where to order methylphenidate online
- buy erythromycin online no prescription
- where to buy atorvastatin online
Każdy finalista, jako logistyk przedsiębiorstwa produkcyjnego musiał zaprojektować magazyn – dokonać stosownych obliczeń by określić jego pojemność, wielkość i wyznaczyć optymalną lokalizację.
Zadania finałowe to prawdziwe wyzwanie: dwa pytania problemowe, dwa testowe i zdaniem wielu najtrudniejszy, sprawdzian znajomości słownictwa logistycznego w języku obcym. Warto jednak podjąć się tej próby. Na zwycięzców olimpiady, czyli uczniów, którzy w ciągu 150 minut finału, najlepiej poradzą sobie z zadaniami, czekają bezpłatne studia w WSL. Już dziś interesują się nimi pracodawcy, rezerwując dla tych najlepszych miejsca praktyk i staży.
Do pierwszego etapu V edycji olimpiady przystąpiło 7052 uczestników z 265 szkół.
Test wiedzy logistycznej najlepiej rozwiązało 732 uczniów, którzy w grudniu spotkali się ponownie, w drugim, okręgowym etapie turnieju. Od ogłoszenia wyników, finaliści mieli 3 miesiące by przygotować się do ostatniego starcia. Najlepszą dwudziestkę gościć będziemy 19 kwietnia podczas uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania nagród.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, w szkołach kończących się uzyskaniem zawodu: technika logistyka lub technika spedytora. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku.
Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.