Opłaty drogowe z DKV

C

27-02-2011

DKV Euro Service, operator kart paliwowych, oferuje rozliczanie opłat za autostrady we wszystkich systemach, które działają dziś w Europie. Dotyczy to zarówno elektronicznego poboru myta, jak i kupna winiet. order clomid online no prescription generic tramadol price buy cheap strattera order celebrex buy cheap tamiflu generic norvasc buy flovent no prescription     Zgodnie zapowiedziami rządu w lipcu tego roku ma ruszyć nowy system pobierania opłat drogowych w Polsce. Oparty będzie na małym urządzeniu pokładowym, które naliczać będzie automatycznie opłatę. Podobnie jak w innych krajach, nowe e-myto będzie można rozliczyć za pośrednictwem kart paliwowych. DKV jest jednym z nielicznych operatorów kart, którzy wyspecjalizowali się w rozliczaniu opłat za przejazdy autostradami, tunelami i mostami. Świadczy usługi finansowe, które polegają na obsłudze transakcji dokonywanych przez klientów na europejskich drogach. Oferuje zarówno urządzenia do dokonywania opłat, jak i fakturowanie tych płatności. Obecnie DKV obsługuje wszystkie systemy opłat drogowych, które obowiązują w Europie. Dotyczy to zarówno winiet, jak i elektronicznych systemów pobierania myta: Toll Collect w Niemczech, GO Box w Austrii, Premid w Czechach, Myto w Słowacji, Telepass we Włoszech oraz TIS PL we Francji i Hiszpanii. Podstawę ich działania stanowi urządzenie montowane w pojeździe, tzw. box, który automatycznie nalicza opłatę, kiedy pojazd mija specjalne bramki zbudowane przy drogach (patrz zdjęcie).   Zaletą korzystania z kart paliwowych do rozliczania myta jest prostota rozliczeń. Operator karty załatwia za klienta wszystkie formalności, a następnie zajmuje się łącznym fakturowaniem opłat drogowych z całej Europy. Termin płatności faktur DKV wynosi 21 dni, a więc pozwala firmie wcześniej przygotować się na wydatki. Kontrolę wydatków na autostrady zapewnia program eReporting DKV. Jako pierwszy w Europie łącznie analizuje koszty opłat drogowych oraz tankowań paliwa. Pozwala automatycznie tworzyć i zapisywać dowolne zestawienia danych. Ostrzega także o dokonaniu przez kierowcę nieplanowanej transakcji ? na przykład podróży zakazanym odcinkiem autostrady we Francji. Wszystkie dane dostępne są online, a więc z eReportingu można korzystać z dowolnego komputera i o dowolnej porze dnia. Ważną rolę informacyjną pełnią internetowe serwisy DKV poświęcone opłatom drogowym. Jednym z nich jest mapa Europy, gdzie wystarczy najechać kursorem na wybrane państwo, aby zobaczyć w szczegółach, jaki system opłat tam obowiązuje. Inny serwis pokazuje aktualne tabele stawek w poszczególnych krajach ? wystarczy wybrać kraj, a następnie żądany odcinek drogi. Najbardziej popularnym wśród klientów narzędziem jest Nawigator DKV, który oblicza łączną wysokość opłat drogowych na wybranej trasie. Zobacz tutaj.   Wkrótce uruchomiona zostanie nowa strona internetowa, informująca w o możliwościach rozliczeń w nowym systemie e-myta w Polsce. Już niedługo pod adresem: www.info-myto.pl


DKV Euro Service, operator kart paliwowych, oferuje rozliczanie opłat za autostrady we wszystkich systemach, które działają dziś w Europie. Dotyczy to zarówno elektronicznego poboru myta, jak i kupna winiet.


 

 

Zgodnie zapowiedziami rządu w lipcu tego roku ma ruszyć nowy system pobierania opłat drogowych w Polsce. Oparty będzie na małym urządzeniu pokładowym, które naliczać będzie automatycznie opłatę. Podobnie jak w innych krajach, nowe e-myto będzie można rozliczyć za pośrednictwem kart paliwowych. DKV jest jednym z nielicznych operatorów kart, którzy wyspecjalizowali się w rozliczaniu opłat za przejazdy autostradami, tunelami i mostami. Świadczy usługi finansowe, które polegają na obsłudze transakcji dokonywanych przez klientów na europejskich drogach. Oferuje zarówno urządzenia do dokonywania opłat, jak i fakturowanie tych płatności.


Obecnie DKV obsługuje wszystkie systemy opłat drogowych, które obowiązują w Europie. Dotyczy to zarówno winiet, jak i elektronicznych systemów pobierania myta: Toll Collect w Niemczech, GO Box w Austrii, Premid w Czechach, Myto w Słowacji, Telepass we Włoszech oraz TIS PL we Francji i Hiszpanii. Podstawę ich działania stanowi urządzenie montowane w pojeździe, tzw. box, który automatycznie nalicza opłatę, kiedy pojazd mija specjalne bramki zbudowane przy drogach (patrz zdjęcie).

 

Zaletą korzystania z kart paliwowych do rozliczania myta jest prostota rozliczeń. Operator karty załatwia za klienta wszystkie formalności, a następnie zajmuje się łącznym fakturowaniem opłat drogowych z całej Europy. Termin płatności faktur DKV wynosi 21 dni, a więc pozwala firmie wcześniej przygotować się na wydatki.


Kontrolę wydatków na autostrady zapewnia program eReporting DKV. Jako pierwszy w Europie łącznie analizuje koszty opłat drogowych oraz tankowań paliwa. Pozwala automatycznie tworzyć i zapisywać dowolne zestawienia danych. Ostrzega także o dokonaniu przez kierowcę nieplanowanej transakcji ? na przykład podróży zakazanym odcinkiem autostrady we Francji. Wszystkie dane dostępne są online, a więc z eReportingu można korzystać z dowolnego komputera i o dowolnej porze dnia.


Ważną rolę informacyjną pełnią internetowe serwisy DKV poświęcone opłatom drogowym. Jednym z nich jest mapa Europy, gdzie wystarczy najechać kursorem na wybrane państwo, aby zobaczyć w szczegółach, jaki system opłat tam obowiązuje. Inny serwis pokazuje aktualne tabele stawek w poszczególnych krajach ? wystarczy wybrać kraj, a następnie żądany odcinek drogi. Najbardziej popularnym wśród klientów narzędziem jest Nawigator DKV, który oblicza łączną wysokość opłat drogowych na wybranej trasie. Zobacz tutaj.

 

Wkrótce uruchomiona zostanie nowa strona internetowa, informująca w o możliwościach rozliczeń w nowym systemie e-myta w Polsce. Już niedługo pod adresem: www.info-myto.pl

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C