Optymalizacja w zarządzaniu łańcuchem dostaw w Orlen PetroCentrum

C

01-01-1970

  {modal href=”/images/stories/orlen_big.jpg”} {/modal} Firma Benson Consultants zakończyła wdrożenie systemu do zarządzania i optymalizacji łańcucha dostaw SkyLogic w Orlen PetroCentrum. Spółka jest regionalnym Operatorem Rynku PKN ORLEN S.A. w zakresie hurtowej sprzedaży paliw płynnych. Orlen PetroCentrum poprzez centralę oraz cztery terenowe biura obsługuje kilka tysięcy odbiorców instytucjonalnych i indywidualnych na terenie całego kraju.   W […]

 

{modal href=”/images/stories/orlen_big.jpg”}

{/modal}

Firma Benson Consultants zakończyła wdrożenie systemu do zarządzania i optymalizacji łańcucha dostaw SkyLogic w Orlen PetroCentrum. Spółka jest regionalnym Operatorem Rynku PKN ORLEN S.A. w zakresie hurtowej sprzedaży paliw płynnych. Orlen PetroCentrum poprzez centralę oraz cztery terenowe biura obsługuje kilka tysięcy odbiorców instytucjonalnych i indywidualnych na terenie całego kraju.

 


W zakres projektu weszły zadania polegające na dostosowaniu programu SkyLogic do procesów logistycznych w Orlen PetroCentrum w dziedzinie optymalizacji dystrybucji paliwa w samochodach wielokomorowych, centralizacja planowania jak również komunikacja z innymi systemami informatycznymi (SAP oraz SAMER?Net). Proces wdrożenia systemu SkyLogic firmy Benson Consultants przebiegał dwuetapowo. W pierwszej fazie dokonano implementacji aplikacji w centrali, a następnie na bazie uzyskanych doświadczeń rozwiązanie wdrożono w czterech terenowych biurach operatora logistycznego. Firma  Benson Consultants w trakcie realizacji prac wykorzystała metodykę SCRUM do prowadzenia projektu, dzięki czemu możliwe było elastyczne reagowanie na potrzeby klienta jak również oddawanie poszczególne elementy systemu w krótkich iteracjach.


Celem projektu było sprostanie wymogom dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa  jak i dążenie do osiągnięcia wyższych standardów obsługi klienta. W rezultacie cały proces logistyczny od przyjęcia zlecenia od klienta do wydania towaru przez zautomatyzowany system nalewu przebiega w sposób automatyczny. Implementacja systemu SkyLogic pozwoliła na poprawę i usystematyzowanie wewnętrznej organizacji pracy, optymalizację dystrybucji oraz usprawnienie współpracy z innymi systemami grupy Orlen.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C