Otwarcie ECL ILS w 2017 roku

C

04-03-2016

30 tys. sztuk towaru i 2,5 tys. paczek na godzinę będzie można przesortować w Europejskim Centrum Logistycznym ILS. Wszystko to dzięki najnowocześniejszemu i zaawansowanemu technologicznie systemowi sorterów, dostosowanemu do wymogów branży motoryzacyjnej. Montaż urządzeń zakończy się w maju 2016 roku.       W głównej hali magazynowej znajdzie się kompletna, 4- poziomowa zabudowa regałowa, 17 000 miejsc paletowych i 18 000 miejsc półkowych, a także system taśmociągów o łącznej długości ok. 11 km, który połączy się dodatkowo z dwoma sorterami. System sorterów będzie składać się: ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów, taśmociągów, sortera towarów (crossbelt sorter, dzielącego towar na klientów) i sortera opakowań wysyłkowych (dzielącego opakowania wysyłkowe na kierunki).   Crossbelt sorter Crossbelt sorter to sorter o poprzeczno-taśmowej konstrukcji. Towary są układane na szerokich czterokątnych taśmach, które poruszają się w ustalonej trajektorii. W przewidzianym miejscu taśma kieruje je w prawo lub w lewo. Operacja przekazania do odpowiedniego zrzutu odbywa się poprzez mechaniczne obracanie taśmy. Sorter posiadać będzie 720 zrzutów, czyli indywidualnych destynacji. Towary będą na niego wprowadzane manualnie po zeskanowaniu. Prędkość sortera to 1,5 m/sek. Ta technologia umożliwi sortowanie ok. 30 000 sztuk towaru na godzinę. Biorąc pod uwagę, iż głównym asortymentem obsługiwanym przez ILS są części samochodowe, ogromnym wyzwaniem jest realizacja unikalnej technologii podawania towarów na sorter i ich wyrzutu do odpowiednio zaprojektowanych zrzutów. Jednoczesny zrzut towarów ciężkich (tarcz hamulcowych) i lekkich (żarówek) wymaga dynamicznego regulowania prędkości zrzutów wykonywanych z taśm, kąta ich wpadania do zrzutów oraz precyzyjnego ich wyhamowania – tak, by produkty nie uległy uszkodzeniu.   Sorter ślizgowy To urządzenie zapewnia wysoką wydajność oraz dokładność sortowania wielu rodzajów produktów. To poziomy system, którego przenośnik wykonany jest z tłoczonych profili aluminiowych. Konstrukcja przenośnika stanowi zamkniętą powierzchnię, więc żaden obiekt nie może spaść lub utknąć. Elementy ślizgowe przesuwają się wzdłuż profili nośnych, zmieniając delikatnie kierunek transportowanych produktów w stronę pochylni prowadzącej do punktu odbioru. Liczba zastosowanych elementów ślizgowych zależy od długości sortowanych towarów. System umożliwia segregowanie na jedną lub na obie strony linii.   Centrum ma zostać uruchomione na początku 2017 roku.  

ECL Zakroczym 130 tys. sztuk towaru i 2,5 tys. paczek na godzinę będzie można przesortować w Europejskim Centrum Logistycznym ILS. Wszystko to dzięki najnowocześniejszemu i zaawansowanemu technologicznie systemowi sorterów, dostosowanemu do wymogów branży motoryzacyjnej. Montaż urządzeń zakończy się w maju 2016 roku.

 

 

 

ECL Zakroczym 2W głównej hali magazynowej znajdzie się kompletna, 4- poziomowa zabudowa regałowa, 17 000 miejsc paletowych i 18 000 miejsc półkowych, a także system taśmociągów o łącznej długości ok. 11 km, który połączy się dodatkowo z dwoma sorterami. System sorterów będzie składać się: ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów, taśmociągów, sortera towarów (crossbelt sorter, dzielącego towar na klientów) i sortera opakowań wysyłkowych (dzielącego opakowania wysyłkowe na kierunki).

 

Crossbelt sorter

Crossbelt sorter to sorter o poprzeczno-taśmowej konstrukcji. Towary są układane na szerokich czterokątnych taśmach, które poruszają się w ustalonej trajektorii. W przewidzianym miejscu taśma kieruje je w prawo lub w lewo. Operacja przekazania do odpowiedniego zrzutu odbywa się poprzez mechaniczne obracanie taśmy. Sorter posiadać będzie 720 zrzutów, czyli indywidualnych destynacji. Towary będą na niego wprowadzane manualnie po zeskanowaniu. Prędkość sortera to 1,5 m/sek. Ta technologia umożliwi sortowanie ok. 30 000 sztuk towaru na godzinę. Biorąc pod uwagę, iż głównym asortymentem obsługiwanym przez ILS są części samochodowe, ogromnym wyzwaniem jest realizacja unikalnej technologii podawania towarów na sorter i ich wyrzutu do odpowiednio zaprojektowanych zrzutów. Jednoczesny zrzut towarów ciężkich (tarcz hamulcowych) i lekkich (żarówek) wymaga dynamicznego regulowania prędkości zrzutów wykonywanych z taśm, kąta ich wpadania do zrzutów oraz precyzyjnego ich wyhamowania – tak, by produkty nie uległy uszkodzeniu.

 

Sorter ślizgowy

To urządzenie zapewnia wysoką wydajność oraz dokładność sortowania wielu rodzajów produktów. To poziomy system, którego przenośnik wykonany jest z tłoczonych profili aluminiowych. Konstrukcja przenośnika stanowi zamkniętą powierzchnię, więc żaden obiekt nie może spaść lub utknąć. Elementy ślizgowe przesuwają się wzdłuż profili nośnych, zmieniając delikatnie kierunek transportowanych produktów w stronę pochylni prowadzącej do punktu odbioru. Liczba zastosowanych elementów ślizgowych zależy od długości sortowanych towarów. System umożliwia segregowanie na jedną lub na obie strony linii.

 

Centrum ma zostać uruchomione na początku 2017 roku.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C