P3 Logistic Parks ogłasza finalizację projektu refinansowania

C

06-10-2016

P3 Logistic Parks („P3” lub „Grupa”), właściciel, deweloper i zarządca specjalistycznych europejskich obiektów logistycznych, z przyjemnością ogłasza finalizację długoterminowego projektu refinansowania o wartości 1,4 mld EUR, realizowanego wraz z grupą wiodących międzynarodowych instytucji.    P3, własność spółek TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge, to jedna z  większych w Europie w pełni zintegrowanych platform logistycznych. Pomyślne refinansowanie podkreśla siłę strategii, aktywów oraz bazy klientów P3 i zapewni Grupie istotną dodatkową elastyczność umożliwiającą dalszą realizację jej strategii rozwoju.   Instrumenty bankowe uzgodniono następująco: •    Europa Zachodnia i Polska – w całości gwarantowany przez bank Morgan Stanley, z Pbb występującym w roli pośrednika.•    Republika Czeska i Słowacja – za pośrednictwem czterech czeskich banków; ČSOB, który występował w roli pośrednika, Komerční Banka, UniCredit Bank i Česká Spořitelna. Komerční Banka należy do Grupy Société Générale, a Česká Spořitelna to część Erste Group.•    Rumunia – za pośrednictwem Raiffeisen Bank International (RBI).   Dyrektor finansowy P3, George Aase, powiedział: „Niezmiernie cieszymy się, że udało nam się sfinalizować ten konkurencyjny długoterminowy projekt refinansowania. Nasi obecni partnerzy finansowi bardzo wspierają naszą ogólnoeuropejską strategię wzrostu, teraz wzmocnioną dzięki kilku nowym kredytodawcom. Długofalowe relacje z kredytodawcami są dla P3 nieocenione, w szczególności z uwagi na fakt, że Grupa wciąż podąża drogą zrównoważonego kreowania wartości, a nowe rozwiązania zapewniają elastyczność, która umożliwi pełne wykorzystanie bieżących i przyszłych możliwości Grupy. Jesteśmy wdzięczni naszemu doradcy, firmie Eastdil Secured, za dogłębną znajomość rynku i wsparcie w realizacji projektu”.   Anand Tejani, partner w spółce TPG Real Estate, dodał: „Jesteśmy zachwyceni postępem, jaki poczyniła Grupa P3 i jej kierownictwo od momentu przejęcia jej przez nas.  W tym okresie Grupa P3 stała się jedną z największych w pełni zintegrowanych niezależnych platform logistycznych w Europie, dysponującą własnymi możliwościami w zakresie nabywania, rozbudowy, najmu i zarządzania nieruchomościami. To atrakcyjne refinansowanie stawia firmę w doskonałej pozycji do dalszego rozwoju działalności i wspierania klientów”.   Grupa P3 korzystała z usług doradczych firmy Eastdil Secured.

u pocernice up 03P3 Logistic Parks („P3” lub „Grupa”), właściciel, deweloper i zarządca specjalistycznych europejskich obiektów logistycznych, z przyjemnością ogłasza finalizację długoterminowego projektu refinansowania o wartości 1,4 mld EUR, realizowanego wraz z grupą wiodących międzynarodowych instytucji. 

 

P3, własność spółek TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge, to jedna z  większych w Europie w pełni zintegrowanych platform logistycznych. Pomyślne refinansowanie podkreśla siłę strategii, aktywów oraz bazy klientów P3 i zapewni Grupie istotną dodatkową elastyczność umożliwiającą dalszą realizację jej strategii rozwoju.

 

Instrumenty bankowe uzgodniono następująco:

•    Europa Zachodnia i Polska – w całości gwarantowany przez bank Morgan Stanley, z Pbb występującym w roli pośrednika.
•    Republika Czeska i Słowacja – za pośrednictwem czterech czeskich banków; ČSOB, który występował w roli pośrednika, Komerční Banka, UniCredit Bank i Česká Spořitelna. Komerční Banka należy do Grupy Société Générale, a Česká Spořitelna to część Erste Group.
•    Rumunia – za pośrednictwem Raiffeisen Bank International (RBI).

 

Dyrektor finansowy P3, George Aase, powiedział: „Niezmiernie cieszymy się, że udało nam się sfinalizować ten konkurencyjny długoterminowy projekt refinansowania. Nasi obecni partnerzy finansowi bardzo wspierają naszą ogólnoeuropejską strategię wzrostu, teraz wzmocnioną dzięki kilku nowym kredytodawcom. Długofalowe relacje z kredytodawcami są dla P3 nieocenione, w szczególności z uwagi na fakt, że Grupa wciąż podąża drogą zrównoważonego kreowania wartości, a nowe rozwiązania zapewniają elastyczność, która umożliwi pełne wykorzystanie bieżących i przyszłych możliwości Grupy. Jesteśmy wdzięczni naszemu doradcy, firmie Eastdil Secured, za dogłębną znajomość rynku i wsparcie w realizacji projektu”.

 

Anand Tejani, partner w spółce TPG Real Estate, dodał: „Jesteśmy zachwyceni postępem, jaki poczyniła Grupa P3 i jej kierownictwo od momentu przejęcia jej przez nas.  W tym okresie Grupa P3 stała się jedną z największych w pełni zintegrowanych niezależnych platform logistycznych w Europie, dysponującą własnymi możliwościami w zakresie nabywania, rozbudowy, najmu i zarządzania nieruchomościami. To atrakcyjne refinansowanie stawia firmę w doskonałej pozycji do dalszego rozwoju działalności i wspierania klientów”.

 

Grupa P3 korzystała z usług doradczych firmy Eastdil Secured.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C