Panasonic opracował mobilne rozwiązanie dla branży transportowej

C

30-09-2016

Projektanci Panasonic Global Design Solutions przy współpracy z producentami z branży motoryzacyjnej opracowali mobilne rozwiązanie testowe in-line AMTS (ang. Automotive Mobile Testing Solution). Ma służyć do przeprowadzania testów produkcyjnych oraz przyspieszyć uruchomienie systemu pojazdu. Rozwiązanie zaprezentowano podczas tegorocznych targów Automechanika we Frankfurcie nad Menem.   AMTS zostało zaprojektowane tak, by zapewnić prostą obsługę i przyspieszyć procesy produkcyjne z przemyśle motoryzacyjnym. Rozwiązanie współpracuje ze wzmocnionym 7-calowym tabletem Panasonic Toughpad FZ-M1, wyposażonym m.in. w zintegrowany czytnik kart zbliżeniowych NFC, diody na podczerwień o wysokiej mocy oraz czytnik kodów kreskowych 2D. Dzięki ekranowi dotykowemu multi-touch oraz specjalnie zaprojektowanemu uchwytowi AMTS, całość jest prosta w obsłudze i łatwa w przenoszeniu. AMTS może być umieszczone na kierownicy lub desce rozdzielczej pojazdu. Zostało wyposażone w wymienne wkładki mocujące pełniące funkcję ochronną. Rozwiązanie zawiera także cztery programowalne klawisze funkcyjne, które pozwalają na uruchomienie aplikacji przy pomocy jednego przycisku. Z myślą o łączności AMTS wyposażono w podwójne złącze USB oraz zabezpieczony port zasilający wykorzystujący złącze ODB. Oznacza to, że konstrukcja urządzenia jest dostosowana do pojazdów z kierownicą zarówno po prawej, jak i po lewej stronie. Za efektywność prowadzonych testów samochodowych odpowiada procesor Intel Core m5-6Y57 vPro (o taktowaniu od 1,1 GHz do 2,8 GHz z technologią Intel® Turbo Boost i pamięcią 4MB pamięci) oraz moduł Intel® HD Graphics. Rozwiązanie zostało wyposażone w systemem operacyjny Windows 10 Pro, który może być obniżony do systemu Windows 7 Professional. Przechowywanie danych umożliwia dysk Solid State Drive 128 GB z opcjonalną możliwością powiększenia do 256 GB. Sprawną komunikację w AMTS umożliwiają moduły Bluetooth v4.1 + EDR Class 1, Intel Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN oraz moduł Gobi 5000 zapewniający dostęp do sieci 4G i kompatybilny z połączeniem 3G. „Mamy blisko dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z największymi, światowymi producentami samochodów. Wraz z nimi tworzymy wytrzymałe urządzenia mobilne spełniające wymagania tej branży" mówi Robert Blowers, Director of R&D i General Manager w Panasonic Computer Products Europe. „Automotive Mobile Test Solution, które jest efektem naszej współpracy to nowej generacji urządzenie mobilne, które ma pomóc naszym klientom zwiększyć wydajność oraz efektywność kosztową produkcji pojazdów" dodaje Robert Blowers. Urządzenie AMTS zostało zaprezentowane podczas targów Automechanika we Frankfurcie. Będzie dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od października 2016 roku.

APanasonic2Projektanci Panasonic Global Design Solutions przy współpracy z producentami z branży motoryzacyjnej opracowali mobilne rozwiązanie testowe in-line AMTS (ang. Automotive Mobile Testing Solution). Ma służyć do przeprowadzania testów produkcyjnych oraz przyspieszyć uruchomienie systemu pojazdu. Rozwiązanie zaprezentowano podczas tegorocznych targów Automechanika we Frankfurcie nad Menem.

 

AMTS zostało zaprojektowane tak, by zapewnić prostą obsługę i przyspieszyć procesy produkcyjne z przemyśle motoryzacyjnym. Rozwiązanie współpracuje ze wzmocnionym 7-calowym tabletem Panasonic Toughpad FZ-M1, wyposażonym m.in. w zintegrowany czytnik kart zbliżeniowych NFC, diody na podczerwień o wysokiej mocy oraz czytnik kodów kreskowych 2D. Dzięki ekranowi dotykowemu multi-touch oraz specjalnie zaprojektowanemu uchwytowi AMTS, całość jest prosta w obsłudze i łatwa w przenoszeniu.

AMTS może być umieszczone na kierownicy lub desce rozdzielczej pojazdu. Zostało wyposażone w wymienne wkładki mocujące pełniące funkcję ochronną. Rozwiązanie zawiera także cztery programowalne klawisze funkcyjne, które pozwalają na uruchomienie aplikacji przy pomocy jednego przycisku.

Z myślą o łączności AMTS wyposażono w podwójne złącze USB oraz zabezpieczony port zasilający wykorzystujący złącze ODB. Oznacza to, że konstrukcja urządzenia jest dostosowana do pojazdów z kierownicą zarówno po prawej, jak i po lewej stronie.

Za efektywność prowadzonych testów samochodowych odpowiada procesor Intel Core m5-6Y57 vPro (o APanasonic1taktowaniu od 1,1 GHz do 2,8 GHz z technologią Intel® Turbo Boost i pamięcią 4MB pamięci) oraz moduł Intel® HD Graphics. Rozwiązanie zostało wyposażone w systemem operacyjny Windows 10 Pro, który może być obniżony do systemu Windows 7 Professional. Przechowywanie danych umożliwia dysk Solid State Drive 128 GB z opcjonalną możliwością powiększenia do 256 GB. Sprawną komunikację w AMTS umożliwiają moduły Bluetooth v4.1 + EDR Class 1, Intel Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN oraz moduł Gobi 5000 zapewniający dostęp do sieci 4G i kompatybilny z połączeniem 3G.

„Mamy blisko dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z największymi, światowymi producentami samochodów. Wraz z nimi tworzymy wytrzymałe urządzenia mobilne spełniające wymagania tej branży” mówi Robert Blowers, Director of R&D i General Manager w Panasonic Computer Products Europe.

APanasonic3„Automotive Mobile Test Solution, które jest efektem naszej współpracy to nowej generacji urządzenie mobilne, które ma pomóc naszym klientom zwiększyć wydajność oraz efektywność kosztową produkcji pojazdów” dodaje Robert Blowers. Urządzenie AMTS zostało zaprezentowane podczas targów Automechanika we Frankfurcie. Będzie dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od października 2016 roku.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C