Panattoni buduje w Rzeszowie

C

15-06-2020


Panattoni rozpoczyna budowę blisko 15 000 m kw. dla Phoenix Contact E-Mobility. Obiekt w formule BTS powstanie na terenie Parku Technologicznego Rzeszów – Dworzysko, co ułatwi najemcy współpracę z jednostkami naukowymi oraz zapewni dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry. Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 roku. Będzie mogło w nim pracować 330 osób.

 

Deweloper zapewni 14 966 m kw. powierzchni, która obejmie 986 m kw. biur oraz 13 980 m kw. części przemysłowo–magazynowej. W jej ramach najemca otrzyma m.in. 111 m kw. kompresorowni, 627 m kw. przestrzeni testowej, czy 67 m kw. pompowni. Powierzchnia produkcyjna zostanie dostosowania do nowoczesnych rozwiązań klienta – będzie wyposażona w zaawansowane szynoprzewody oraz posadzkę przemysłową typu ESD. W budynku Phoenix Contact E-Mobility będzie produkować komponenty ładowarek do samochodów elektrycznych „High Power Charging”. Produkowane podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy zachodniej. Obiekt zostanie oddany na przełomie 2020 i 2021 roku. Może w nim pracować 330 osób.

Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact zajmującej się automatyką przemysłową i elektrotechniką. Grupa dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób. Phoenix Contact E-Mobility ma ogromne doświadczenie w dziedzinie technologii ładowania dla elektromobilności, szczególnie w opracowywaniu komponentów i rozwiązań zarówno dla infrastruktury ładowania, jak i interfejsu ładowania pojazdu. Wybrał lokalizację w Parku „Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko” gdyż planuje rozpocząć współpracę za znajdującymi się w regionie jednostkami naukowo – badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałym zakładzie praktyk i staży studenckich.

Zamiary Phoenix Contact E-Mobility cieszą Marka Foryńskiego, Managing Directora BTS Group z Panattoni:

– Dysponując szerokim portfolio lokalizacji, docieramy zarówno do firm chcących być bliżej pracownika, jak i klienta. Obecna współpraca pokazuje, że nasze obiekty gwarantują także łatwy dostęp do regionalnych ośrodków badawczych i naukowych oraz jednocześnie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Niezależnie od preferencji, poszukiwania idealnej lokalizacji warto zacząć od nas.

Lokalizacja nowego obiektu Phoenix Contact ma szereg innych zalet. Planowana stacja Szybkiej Kolei Miejskiej znajdować się będzie zaledwie kilka minut piechotą od budynku, co pozwoli sprawnie dojechać pracownikom z centrum Rzeszowa. Bardzo ważne w kontekście transportu towarów są bliskość lotniska międzynarodowego – 15 minut jazdy – oraz rozwinięta infrastruktura drogowa. Obiekt leży przy trasie S-19 będącej częścią „Via Carpatia”, która docelowo połączy litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami. Ponadto w niedalekim sąsiedztwie przebiega autostrada A4 łącząca południowo-wschodnią i południowo-zachodnią granicę Polski, której przedłużenia biegną przez Niemcy na zachodzie i Ukrainę na wschodzie.

W ramach rzeszowskiego obiektu Phoenix Contact E-Mobility rozpocznie produkcję urządzeń dla samochodów elektrycznych. Sam obiekt również został wyposażony przez Panattoni w szereg rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Deweloper wykona m.in. ocieplenie dachu z wełny mineralnej, stworzy system rekuperacji, dostarczy punkty ładowania samochodów elektrycznych, przygotuje system retencjonowania wód opadowych i roztopowych, a także stworzy bufor w magazynie, by ograniczyć zapylenie oraz straty ciepła w części produkcyjnej. Szereg funkcjonalności oraz ekologiczny proces technologiczny najemcy pozwolą dostarczyć obiekt przyjazny środowisku, który otrzyma certyfikację BREEAM na poziomie co najmniej GOOD.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C