Panattoni i DB Schenker – 6000 m kw. w Rzeszowie

C

17-11-2020

Panattoni realizuje kolejny nowoczesny i ekologiczny terminal przeładunkowy dla DB Schenker. Obiekt o powierzchni ponad 6000 m kw. powstanie na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”.

Panattoni realizuje kolejny nowoczesny i ekologiczny terminal przeładunkowy dla DB Schenker. Obiekt o powierzchni ponad 6000 m kw. powstanie na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”.

 

Będzie miał szereg rozwiązań chroniących środowisko naturalne oraz inteligentne systemy optymalizujące operacje logistyczne. Deweloper odda inwestycję do użytku w styczniu 2021 roku, a sam obiekt już teraz otrzymał pozytywną opinię o innowacyjności, wydaną przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Obiekt będzie wyposażony m.in. w kolektory słoneczne do podgrzania wody użytkowej, instalację wody szarej do spłukiwania toalet w budynku biurowym, czy system urządzeń grzewczo-wentylacyjnych z 90% odzyskiem ciepła. Celem optymalizacji operacji logistycznych DB Schenker skorzysta z inteligentnego systemu wymiarowania dla ładunków MetriXFreight, który zapewnia ich dokładny pomiar oraz nowej platformy online do obsługi przesyłek Connect 4.0. Inwestycja powstanie na działce 4,5 ha. Powierzchnia obiektu to 6071 m kw., z czego 5275 m kw. zajmie hala, a 725 m kw. część biurowa. DB Schenker będzie miał do dyspozycji 57 doków oraz 200 miejsc parkingowych (w tym 30 dla zestawów i 13 dla samochodów dostawczych). Budynek zostanie ukończony w styczniu 2021 roku.

– Nasi klienci wciąż podnoszą nam poprzeczkę, a my robimy wszystko, aby być dla nich operatorem pierwszego wyboru. Wdrażamy nowe technologie i systemy, które podnoszą jakość obsługi. Inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę. Wzmacniamy naszą logistyczną sieć w całej Europie, także w Polsce. Ruszamy z budową nowoczesnego, ekologicznego obiektu na Podkarpaciu. Jeszcze w tym roku otworzymy nowy terminal dla klientów z Lubelszczyzny. Łącznie w nowe terminale inwestujemy w ciągu niecałego roku około 100 mln zł” – mówi Piotr Zborowski, dyrektor generalny na obszar północno-wschodniej Europy w DB Schenkerze.

Terminal DB Schenkera w Rzeszowie to kolejna wspólna realizacja DB Schenkera i Panattoni, w której główną rolę grają nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Jak komentuje Robert Dobrzycki, dyrektor generalny Panattoni:

– Dzięki doświadczeniu i zrealizowaniu ponad 2 mln m kw. zgodnie ze standardami zrównoważonego i zielonego budownictwa, Panattoni ponownie mogło stać się partnerem DB Schenker wprowadzając do przedsięwzięcia know-how i zespół doświadczonych specjalistów. Dzięki temu inwestycja przebiega sprawnie, w zaplanowanym terminie, w ramach ustalonego budżetu i w zgodzie z najwyższymi standardami. Takie realizacje bardzo nas cieszą, ponieważ pozwalają rozwijać się w kierunku, w którym chcemy dążyć: nowoczesności i ekologii.

W tym duchu deweloper realizuje dla DB Schenkera obiekt także w Świdniku, w którym zastosowane zostanie nowoczesne i bezpieczne wyposażenie, m.in. ciche wózki widłowe o napędzie elektrycznym, oświetlenie typu LED, czy urządzenia pozwalające na odzysk ciepła. Obiekt spełni najwyższe normy pod względem oszczędności energii i redukcji CO2. Wcześniej, na przełomie 2018 i 2019 roku, deweloper dostarczył budynek w Nowej Wsi Wrocławskiej, w którym rozwiązania ekologiczne pozwoliły na dwukrotnie zmniejszenie zużycia energii oraz emisję CO2 niższą o 230 ton w porównaniu do tradycyjnych obiektów.

DB Schenker powstanie w miejscu sprzyjającym nowoczesnym rozwiązaniom – na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów – Dworzysko. Planowana inwestycja wymagała uzyskania Opinii o Innowacyjności, dokumentu wystawionego przez niezależną jednostkę badawczo – naukową, która stwierdza zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w planowanych inwestycjach. Innowacyjność terminalu przeładunkowego DB Schenkera już teraz potwierdziła Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, a Panattoni brało udział w całym procesie opiniowania.

Wybierając Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko DB Schenker zyskuje lokalizację w pobliżu drogi ekspresowej S19 docierającej m.in. do Lublina i Białegostoku oraz autostrady A4 łączącej obiekt m.in. z Krakowem, Wrocławiem, Katowicami i Gliwicami.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C