Panattoni Europe dla branży kurierskiej

C

16-09-2014

Panattoni Europe, wystartował z budową 13 966 m²  centrum dystrybucyjnego dla jednej z największych firm przewozowych na świecie. Realizowany obiekt będzie zlokalizowany w Strykowie.           Za sprawą doświadczenia Panattoni Europe w realizacjach obiektów dla branży kurierskiej, właśnie wystartowały pierwsze prace budowlane dla jednej z największych firm przewozowych na świecie. Centrum powstanie na ponad 12 ha działce w Strykowie i zajmie 13 966 m²  - magazyn będzie liczyć 11 782 m² , natomiast biura 2 184 m² .   Nowy obiekt Panattoni Europe będzie dostosowany do wymagań branży kurierskiej, a więc operacji transportowo-przeładunkowych. W tym celu zastosowana zostanie platforma cross-dockowa, a także zwiększona ilość doków i mniejszych bram dla załadunku i rozładunku. Jak komentuje Marek Dobrzycki, Panattoni Europe: "Doświadczenie Panattoni Europe w realizacjach obiektów dla branży kurierskiej pokazuje, że istotną kwestią dla tych firm są rozwiązania umożliwiające symultaniczny przeładunek towarów, a także wyśmienita lokalizacja i dostęp do odpowiedniej infrastruktury, co zapewnia realizowany obiekt w Strykowie".   Obiekt powstaje w Strykowie, jednej z najlepszych lokalizacji inwestycji dedykowanych branży kurierskiej. Bliskie sąsiedztwo Łodzi i najważniejszych szlaków komunikacyjnych - węzeł autostrady A2 (Stryków II), a także droga 71 (Zgierz-Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa-Łódź) sprawiają, że powstający magazyn będzie nie tylko doskonale skomunikowany z resztą kraju, ale i wpisze się w tamtejszy rynek pracy.   Aktualnie Panattoni Europe realizuje najwięcej nowej powierzchni magazynowej na rynku z wynikiem 374 000 m². Oprócz obiektów dla firmy Amazon, składają się na niego takie inwestycje jak niedawno utworzony Panattoni Park Sosnowiec, czy Panattoni Park Poznań III i IV, a także nowy obiekt w ramach Panattoni Park Łódź East. Na szczycie podium plasują dewelopera również wyniki podsumowujące pierwsze półrocze br. - firma dostarczyła na rynek 108 000 m²  (m in. 50 000 m² dla Castorama Polska czy 33 600 m² dla Polaris) tj. ponad dwukrotnie więcej od wyniku za drugie miejsce na podium, a także miała najwięcej metrów w budowie, bo aż 34 900 m².

Panattoni Europe w StrykowiePanattoni Europe, wystartował z budową 13 966 m²  centrum dystrybucyjnego dla jednej z największych firm przewozowych na świecie. Realizowany obiekt będzie zlokalizowany w Strykowie.

 

 

 

 

 

Za sprawą doświadczenia Panattoni Europe w realizacjach obiektów dla branży kurierskiej, właśnie wystartowały pierwsze prace budowlane dla jednej z największych firm przewozowych na świecie. Centrum powstanie na ponad 12 ha działce w Strykowie i zajmie 13 966 m²  – magazyn będzie liczyć 11 782 m² , natomiast biura 2 184 m² .

 

Nowy obiekt Panattoni Europe będzie dostosowany do wymagań branży kurierskiej, a więc operacji transportowo-przeładunkowych. W tym celu zastosowana zostanie platforma cross-dockowa, a także zwiększona ilość doków i mniejszych bram dla załadunku i rozładunku. Jak komentuje Marek Dobrzycki, Panattoni Europe: “Doświadczenie Panattoni Europe w realizacjach obiektów dla branży kurierskiej pokazuje, że istotną kwestią dla tych firm są rozwiązania umożliwiające symultaniczny przeładunek towarów, a także wyśmienita lokalizacja i dostęp do odpowiedniej infrastruktury, co zapewnia realizowany obiekt w Strykowie“.

 

Obiekt powstaje w Strykowie, jednej z najlepszych lokalizacji inwestycji dedykowanych branży kurierskiej. Bliskie sąsiedztwo Łodzi i najważniejszych szlaków komunikacyjnych – węzeł autostrady A2 (Stryków II), a także droga 71 (Zgierz-Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa-Łódź) sprawiają, że powstający magazyn będzie nie tylko doskonale skomunikowany z resztą kraju, ale i wpisze się w tamtejszy rynek pracy.

 

Aktualnie Panattoni Europe realizuje najwięcej nowej powierzchni magazynowej na rynku z wynikiem 374 000 m². Oprócz obiektów dla firmy Amazon, składają się na niego takie inwestycje jak niedawno utworzony Panattoni Park Sosnowiec, czy Panattoni Park Poznań III i IV, a także nowy obiekt w ramach Panattoni Park Łódź East. Na szczycie podium plasują dewelopera również wyniki podsumowujące pierwsze półrocze br. – firma dostarczyła na rynek 108 000 m²  (m in. 50 000 m² dla Castorama Polska czy 33 600 m² dla Polaris) tj. ponad dwukrotnie więcej od wyniku za drugie miejsce na podium, a także miała najwięcej metrów w budowie, bo aż 34 900 m².

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C