Panattoni Europe niezawodnie dla Zelmera – startuje budowa nowego BTSu –

C

15-09-2010

{modal href="/images/stories/panattoni park_t1_big.jpg"} {/modal} Panattoni Europe, globalny przedstawiciel rynku nieruchomości przemysłowych , rozpoczyna budowę 32 500 m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej dla nowego klienta, firmy Zelmer SA. Obiekt o charakterze build-to-suit (BTS) to 28 500 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej, zaś 4 000 m2 stanowić będą pomieszczenia socjalno-biurowe. Inwestycja powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.  Zleceniodawcą nowopowstającej inwestycji jest Grupa Kapitałowa Zelmer, największy polski producent drobnego sprzętu AGD. Nowa inwestycja będzie spełniała trzy funkcje: produkcyjną (ok. 17 500 m2), magazynową (11 000 m2) oraz socjalno-biurową (4 000 m2). Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 32 500 m2, efektywnie rozplanowanych na 5,7 ha działce, na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park, w Gminie Głogów Małopolski. Dla dewelopera jest to pierwsza inwestycja zarówno w tym regionie, jak i na terenie SSE. - Rzeszowski BTS dla Grupy Zelmer to pierwszy projekt Panattoni Europe w regionie podkarpackim, a także w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego realizacja jest najlepszym dowodem na coraz większe zainteresowanie budowaniem obiektów przemysłowych  w ramach SSE, co bezpośrednio wynika ze zmian przepisów prawa. Dzięki nim, na przykład Zelmer skorzysta z rozszerzenia kosztów kwalifikowanych, uprawniających do 50 proc. ulgi - powiedział Marek Foryński, Dyrektor Grupy BTS, Panattoni Europe, dodając: zapewne jest to kierunek, w którym może rozwijać się rynek nieruchomości przemysłowych.Planowanie realizacji powstającego BTSu w Rzeszowie przebiegało pod hasłem optymalizacji ? dotychczas istniejące jednostki produkcyjne będą zastąpione jednym wielofunkcyjnym obiektem przemysłowym. Z tego powodu, nowy obiekt Zelmera to nie tylko optymalne zagospodarowanie terenu, którego współczynnik wyniesie ponad 50% (standard 42-46%), ale i eko optymalizacja. W obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne instalacje technologiczne, które odpowiadać będą za gospodarowanie energią. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie procesu rekuperacji, a więc odzyskania energii termicznej, wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń obiektu. BTS będzie wyposażony również w lakiernię i suszarnię.BTS Panattoni Europe w Rzeszowie to nowoczesny park przemysłowy zlokalizowany w Rogoźnicy oraz  Woli Cichej, w Gminie Głogów Małopolski - 8 km na północ od centrum Rzeszowa, 200 m od przystanku kolejowego tuż przy drodze krajowej nr 9 Radom-Rzeszów, 600 m od budowanego węzła A4 "Rzeszów Centralny" oraz 4 km od lotniska Rzeszów Jasionka.
{modal href=”/images/stories/panattoni park_t1_big.jpg”}
{/modal}
Panattoni Europe, globalny przedstawiciel rynku nieruchomości przemysłowych , rozpoczyna budowę 32 500 m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej dla nowego klienta, firmy Zelmer SA. Obiekt o charakterze build-to-suit (BTS) to 28 500 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej, zaś 4 000 m2 stanowić będą pomieszczenia socjalno-biurowe. Inwestycja powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. 


Zleceniodawcą nowopowstającej inwestycji jest Grupa Kapitałowa Zelmer, największy polski producent drobnego sprzętu AGD. Nowa inwestycja będzie spełniała trzy funkcje: produkcyjną (ok. 17 500 m2), magazynową (11 000 m2) oraz socjalno-biurową (4 000 m2). Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 32 500 m2, efektywnie rozplanowanych na 5,7 ha działce, na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park, w Gminie Głogów Małopolski. Dla dewelopera jest to pierwsza inwestycja zarówno w tym regionie, jak i na terenie SSE.


Rzeszowski BTS dla Grupy Zelmer to pierwszy projekt Panattoni Europe w regionie podkarpackim, a także w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego realizacja jest najlepszym dowodem na coraz większe zainteresowanie budowaniem obiektów przemysłowych  w ramach SSE, co bezpośrednio wynika ze zmian przepisów prawa. Dzięki nim, na przykład Zelmer skorzysta z rozszerzenia kosztów kwalifikowanych, uprawniających do 50 proc. ulgi – powiedział Marek Foryński, Dyrektor Grupy BTS, Panattoni Europe, dodając: zapewne jest to kierunek, w którym może rozwijać się rynek nieruchomości przemysłowych.

Planowanie realizacji powstającego BTSu w Rzeszowie przebiegało pod hasłem optymalizacji ? dotychczas istniejące jednostki produkcyjne będą zastąpione jednym wielofunkcyjnym obiektem przemysłowym. Z tego powodu, nowy obiekt Zelmera to nie tylko optymalne zagospodarowanie terenu, którego współczynnik wyniesie ponad 50% (standard 42-46%), ale i eko optymalizacja. W obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne instalacje technologiczne, które odpowiadać będą za gospodarowanie energią. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie procesu rekuperacji, a więc odzyskania energii termicznej, wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń obiektu. BTS będzie wyposażony również w lakiernię i suszarnię.

BTS Panattoni Europe w Rzeszowie to nowoczesny park przemysłowy zlokalizowany w Rogoźnicy oraz  Woli Cichej, w Gminie Głogów Małopolski – 8 km na północ od centrum Rzeszowa, 200 m od przystanku kolejowego tuż przy drodze krajowej nr 9 Radom-Rzeszów, 600 m od budowanego węzła A4 “Rzeszów Centralny” oraz 4 km od lotniska Rzeszów Jasionka.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C