Panattoni Europe zakłada spółkę joint-venture z Pramerica

C

18-10-2010

{modal href="/images/stories/panattoni2_big.jpg"}{/modal}Panattoni Europe iinformuje o utworzeniu nowej spółki joint-venture ("JV") z Pramerica Real Estate Investors, której celem jest budowa portfela magazynów logistycznych klasy A na terenie Polski, Czech i Słowacji o łącznej wartości blisko 100 milionów EUR. Pramerica to firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości i w usługach doradczych, wchodząca w skład koncernu Prudential Financial (NYSE: PRU) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.       buy seroquel buy restasis online no prescription generic cipro generic namenda generic aldactone online generic tamiflu online accutane without   Spółka dotychczas zidentyfikowała pierwszą inwestycję o powierzchni 32,000 m2, oraz prowadzi działania na rzecz kolejnych trzech polskich aktywów łącznie liczących 45,000 m2. JV będzie skupiało się na nowych projektach o minimalnej powierzchni 10,000 m2, które będą zakontraktowane przedwstępną umową najmu na co najmniej połowę budynku zanim rozpocznie się jego budowa. Spółka będzie inwestować na przełomie 18 miesięcy oraz minimalnie 65% wszystkich aktywów będzie zlokalizowanych w Polsce. Jest to druga spółka joint-venture firm Panattoni i Pramerica na terenie Polski, które wspólnie do dnia dzisiejszego wybudowały jedenaście budynków liczących łącznie ok. 241 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w kraju.Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkową, Panattoni powiedział: Cenimy zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Pramerica ponownie podejmując z nami współpracę. Nowa spółka JV jest dowodem na powodzenie dotychczasowej kooperacji z Pramerica, a także potwierdza wizerunek firmy Panattoni Europe jako pewnego partnera, utrzymującego wzrost transackji pomimo kryzysu. Planujemy realizację dużej liczby nowych projektów, z których większość to inwestycje typu build-to-suit, ale przewidujemy też część powierzchni magazynowej budowanej spekulacyjnie. Otwierające się przed nami możliwości biznesowe są bardzo ekscytujące.Komentując założenie spółki JV, Portfolio Manager Max Kreuter z firmy Pramerica Real Estate Investors dodaje: Z zadowoleniem przyjmujemy możliwość kontynuowania sprawdzonej strategii inwestycji logistycznych z naszym kontrahentem, firmą Panattoni, która dobrze znana z budowania i wynajmowania wysokiej jakości powierzchni logistycznych. Wierzymy, że taka strategia inwestycyjna przyniesie nam zyski wynikające z rosnącego popytu na powierzchnię logistyczną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej..


{modal href=”/images/stories/panattoni2_big.jpg”}{/modal}Panattoni Europe iinformuje o utworzeniu nowej spółki joint-venture (“JV”) z Pramerica Real Estate Investors, której celem jest budowa portfela magazynów logistycznych klasy A na terenie Polski, Czech i Słowacji o łącznej wartości blisko 100 milionów EUR. Pramerica to firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości i w usługach doradczych, wchodząca w skład koncernu Prudential Financial (NYSE: PRU) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

 

 

 


 

Spółka dotychczas zidentyfikowała pierwszą inwestycję o powierzchni 32,000 m2, oraz prowadzi działania na rzecz kolejnych trzech polskich aktywów łącznie liczących 45,000 m2. JV będzie skupiało się na nowych projektach o minimalnej powierzchni 10,000 m2, które będą zakontraktowane przedwstępną umową najmu na co najmniej połowę budynku zanim rozpocznie się jego budowa. Spółka będzie inwestować na przełomie 18 miesięcy oraz minimalnie 65% wszystkich aktywów będzie zlokalizowanych w Polsce. Jest to druga spółka joint-venture firm Panattoni i Pramerica na terenie Polski, które wspólnie do dnia dzisiejszego wybudowały jedenaście budynków liczących łącznie ok. 241 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w kraju.

Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkową, Panattoni powiedział: Cenimy zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Pramerica ponownie podejmując z nami współpracę. Nowa spółka JV jest dowodem na powodzenie dotychczasowej kooperacji z Pramerica, a także potwierdza wizerunek firmy Panattoni Europe jako pewnego partnera, utrzymującego wzrost transackji pomimo kryzysu. Planujemy realizację dużej liczby nowych projektów, z których większość to inwestycje typu build-to-suit, ale przewidujemy też część powierzchni magazynowej budowanej spekulacyjnie. Otwierające się przed nami możliwości biznesowe są bardzo ekscytujące.

Komentując założenie spółki JV, Portfolio Manager Max Kreuter z firmy Pramerica Real Estate Investors dodaje: Z zadowoleniem przyjmujemy możliwość kontynuowania sprawdzonej strategii inwestycji logistycznych z naszym kontrahentem, firmą Panattoni, która dobrze znana z budowania i wynajmowania wysokiej jakości powierzchni logistycznych. Wierzymy, że taka strategia inwestycyjna przyniesie nam zyski wynikające z rosnącego popytu na powierzchnię logistyczną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C