Panattoni i magazyn czekolady

C

28-05-2020


Panattoni zakończyło budowę centrum logistycznego dla DSV Solutions o powierzchni 8260 m kw. w Skarbimierzu. Obiekt BTS obsługuje logistycznie dwa zakłady produkcyjne Mondelēz International, znajdujące się w sąsiedztwie – fabrykę czekolady oraz gum i cukierków.

 

 

Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a operacje logistyczne w obiekcie rozpoczęły się już 2 tygodnie przed terminem – pod koniec kwietnia br.

 

Temperatura i wilgotność pod kontrolą

Panattoni ukończyło budowę centrum logistycznego w formule BTS dla DSV Solutions w Skarbimierzu. Powierzchnia obiektu wyniosła 8260 m kw. Część magazynowa (7500 m kw.) podzielona została na 3 segmenty – w strefie ambientowej składowane są opakowania i materiały okołoprodukcyjne, a w pozostałych dwóch znajdują się magazyny czekolady oraz gum i cukierków – produkty te są dostarczane z działających w sąsiedztwie fabryk Mondelēz International. Inwestycja spełnia wymagania HACCP, czyli Systemu Analizy Zagrożeń Krytycznych Punktów Kontroli. Dodatkowo wyposażona została w nowoczesną technologię kontroli temperatury za pomocą mappingu pirometrów – urządzenia informują o stanie temperatury i powietrza. Dzięki temu możliwa jest zdalna kontrola parametrów, a także utrzymanie temperatury na stałym poziomie, między 10 a 20 stopni oraz 65% wilgotność powietrza. Ponadto na potrzeby prowadzonych operacji hala została podniesiona do 12 metrów, a nośność posadzki wynosi 8 ton na metr kwadratowy. Najemca skorzysta również z 11 doków. Oprócz części magazynowej DSV Solutions otrzymało dostęp do 225 m kw. biur.

 

Przed terminem mimo epidemii

Inwestycja w Skarbimierzu obfitowała w wyzwania, na które złożyły się: zaawansowana technologia, zaplanowany krótki czas realizacji i dodatkowo wprowadzony stan epidemii. To jednak nie przeszkodziło w dostarczeniu gotowego centrum logistycznego w terminie, czyli na początku kwietnia br. Tempo prac i rozpoczęcie operacji w obiekcie w Skarbimierzu komentuje Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni:

– Nasza trójstronna współpraca z DSV Solutions i Mondelēz International to pokaz profesjonalizmu. W obliczu pandemii i powstałych w związku z nią obostrzeń, pokazaliśmy, że doskonale radzimy sobie również w sytuacjach trudnych. Dostarczyliśmy obiekt na czas, a klient rozpoczął operacje logistyczne 2 tygodnie przed terminem. Jestem dumny zarówno z naszego zespołu, jak i naszych partnerów.

 

Partnerzy

DSV Solutions to oddział grupy DSV specjalizujący się w kompleksowych rozwiązaniach logistyki magazynowej. Firma obsługuje całe procesy logistyczne – od operacji magazynowych, po zarządzanie zapasami i dystrybucję. Oddział świadczy swoje usługi w obiektach o łącznej powierzchni ok. 6 000 000 m kw. Grupa DSV współpracuje z Panattoni od 13 lat, a od 25 działa na terenie Polski. Przez ten czas stała się jednym z liderów branży TSL w kraju, zatrudniając blisko 2000 pracowników w 29 kluczowych lokalizacjach.

Mondelēz Polska jest wiodącą̨ firmą branży spożywczej w Polsce, od 27 lat obecną na naszym rynku. Zatrudnia blisko 4600 pracowników i jest liderem na rynku czekolady i ciastek markowych w Polsce. Bogata oferta firmy obejmuje znane marki z kategorii przekąsek, takie jak: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki oraz cukierki i gumy Halls. Mondelēz Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C