Panattoni Park Ożarów buduje i zapełnia się

C

20-07-2010

    {modal href="/images/stories/panattoni_park_ozarow_big.jpg"} {/modal} Panattoni Europe, jeden z czołowych przedstawicieli rynku nieruchomości przemysłowych, poinformował o podpisaniu dwóch kolejnych umów na wynajem istniejącej powierzchni magazynowej w Panattoni Park Ożarów. Najemcami są: firma Mercator Papier Sp. z o.o. oraz Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o. Kontrakty dotyczą ponad 4 000 m2 istniejącej już powierzchni.    W przypadku firmy Mercator Papier Sp. zo.o., należącej do koncernu PaperlinX, będącego jednym z największych dystrybutorów papieru na świecie, podpisana umowa z Panattoni Europe jest ekspansją dotychczasowego metrażu. Wynosi ona 2 600 m2, co łącznie daje ponad 8 000 m2 wynajmowanej powierzchni od dewelopera. Natomiast, RHENUS DATA Office Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy RHENUS, która wchodzi w skład koncernu RETHMANN AG & Co. KG. Koncern ten jest jednym z największych rodzinnych przedsiębiorstw na świecie, zajmujących się recyklingiem, biotechnologią i logistyką. W Polsce RHENUS DATA Office zajmuje się logistyką dokumentów (zarządzaniem dokumentami). Firma Rhenus Data Office jest nowym klientem Panattoni Europe. Umowa dotyczy wynajmu 1 370 m2, z czego 60 m2 zostanie przystosowanych przez dewelopera na potrzeby nowoczesnego biura. Pozostała powierzchnia magazynowa zostanie przystosowana na potrzeby nowoczesnego archiwum dokumentów. Panattoni Park Ożarów to trzy budynki o łącznej powierzchni magazynowej 67,800 m?. Cały obiekt jest wynajęty w 95 procentach. W trakcie budowy znajduje się 37 000 m2, na które składają się dwa budynki. Jednym z nich jest obiekt typu build-to-suit (BTS) w pełni dostosowany do wymagań i procedur występujących w branży farmaceutycznej. Inwestycja powstaje dla firmy Neuca SA, a jej powierzchnia to prawie 20 100 m2 (ok. 18 050 m2 magazynu i ponad 2 050 m2 powierzchni biurowej). Drugim obiektem w trakcie realizacji jest magazyn o powierzchni 17 600 m2, którego najemcami zostali: operator logistyczny Loxxess-Transteam Sp. z o.o (7 670 m2) oraz podmiot z branży telekomunikacyjnej (9 910 m2). Panattoni Park Ożarów znajduje się w Ożarowie Mazowieckim w odległości około 15 km na zachód od Warszawy, bezpośrednio przy trasie numer 2 (E30) biegnącej z Warszawy do Poznania oraz w pobliżu węzła "Pruszków" na planowanej autostradzie A2 z Berlina do Moskwy.
   
{modal href=”/images/stories/panattoni_park_ozarow_big.jpg”}
{/modal}
Panattoni Europe, jeden z czołowych przedstawicieli rynku nieruchomości przemysłowych, poinformował o podpisaniu dwóch kolejnych umów na wynajem istniejącej powierzchni magazynowej w Panattoni Park Ożarów. Najemcami są: firma Mercator Papier Sp. z o.o. oraz Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o. Kontrakty dotyczą ponad 4 000 m2 istniejącej już powierzchni.

  
W przypadku firmy Mercator Papier Sp. zo.o., należącej do koncernu PaperlinX, będącego jednym z największych dystrybutorów papieru na świecie, podpisana umowa z Panattoni Europe jest ekspansją dotychczasowego metrażu. Wynosi ona 2 600 m2, co łącznie daje ponad 8 000 m2 wynajmowanej powierzchni od dewelopera. Natomiast, RHENUS DATA Office Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy RHENUS, która wchodzi w skład koncernu RETHMANN AG & Co. KG. Koncern ten jest jednym z największych rodzinnych przedsiębiorstw na świecie, zajmujących się recyklingiem, biotechnologią i logistyką.

W Polsce RHENUS DATA Office zajmuje się logistyką dokumentów (zarządzaniem dokumentami). Firma Rhenus Data Office jest nowym klientem Panattoni Europe. Umowa dotyczy wynajmu 1 370 m2, z czego 60 m2 zostanie przystosowanych przez dewelopera na potrzeby nowoczesnego biura. Pozostała powierzchnia magazynowa zostanie przystosowana na potrzeby nowoczesnego archiwum dokumentów.

Panattoni Park Ożarów to trzy budynki o łącznej powierzchni magazynowej 67,800 m?. Cały obiekt jest wynajęty w 95 procentach. W trakcie budowy znajduje się 37 000 m2, na które składają się dwa budynki. Jednym z nich jest obiekt typu build-to-suit (BTS) w pełni dostosowany do wymagań i procedur występujących w branży farmaceutycznej. Inwestycja powstaje dla firmy Neuca SA, a jej powierzchnia to prawie 20 100 m2 (ok. 18 050 m2 magazynu i ponad 2 050 m2 powierzchni biurowej).

Drugim obiektem w trakcie realizacji jest magazyn o powierzchni 17 600 m2, którego najemcami zostali: operator logistyczny Loxxess-Transteam Sp. z o.o (7 670 m2) oraz podmiot z branży telekomunikacyjnej (9 910 m2). Panattoni Park Ożarów znajduje się w Ożarowie Mazowieckim w odległości około 15 km na zachód od Warszawy, bezpośrednio przy trasie numer 2 (E30) biegnącej z Warszawy do Poznania oraz w pobliżu węzła “Pruszków” na planowanej autostradzie A2 z Berlina do Moskwy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C