Panattoni rozpoczyna budowę centrum dystrybucyjnego w Venlo South

C

08-06-2020


Niderlandzki oddział Panattoni rozpoczyna realizację nowoczesnego parku w Venlo South. Inwestycja o powierzchni 43 225 m kw. składa się z dwóch obiektów o metrażach 25 175 m kw. i 18 080 m kw. Panattoni podpisał umowę zakupu gruntu z Ontwikkelingsmaatschappij Midden Limburg (OML). Centrum w Venlo South to pierwszy projekt dewelopera w Holandii od rozpoczęcia działalności firmy w regionie w grudniu 2019 r.

 

Budowa pierwszego parku Panattoni w Niderlandach rozpocznie się w 2021 r. Dwa obiekty o wysokości 12,20 m w świetle każdy, wyposażone zostaną w 37 doków, zaś parking zaprojektowano na 265 miejsc dla samochodów osobowych i 9 dla ciężarowych. Kompleks ma zostać ukończony we wrześniu 2021 r.

Nowy kompleks powstanie zgodnie ze standardem BREEAM na poziomie „Very Good”, a na dachy wchodzących w jego skład budynków, dostosowane będą do umieszczenia paneli słonecznych.

Inwestycję komentuje Jeroen Gerritsen, dyrektor generalny Panattoni w Niderlandach:

– To fantastyczny początek naszych działań, zaledwie sześć miesięcy od wejścia Panattoni do Niderlandów. Widzimy przyszłość w środkowej i południowej Limburgii ze względu na lepszą dostępność personelu, który pozwoli nam odpowiednio obsłużyć centra dystrybucji. Inwestycja położona jest w sąsiedztwie wiosek Linne, Herten i miasta Roermond, dzięki temu pracownicy mogą dojeżdżać rowerem lub chodzić do pracy pieszo. Lokalizacja ma również te same zalety multimodalne i dodatkowo znajduje się blisko niemieckiego rynku sprzedaży, jak inne popularne miejsca w Limburgii. Myślę, że logistyka i wszystko, co jest z nią związane, udowodniła swoją wartość w czasie kryzysu koronawirusowego. I właśnie teraz, kiedy ponownie rośnie liczba bezrobotnych, dzięki tego rodzaju inicjatywom możemy przyciągać nowe miejsca pracy w regionie.

Jeroen Bertjens, starszy konsultant ds. marketingu i sprzedaży:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji centrum zrównoważonej dystrybucji przez Panattoni w Niderlandach, w środkowej Limburgii. Daje to nowe możliwości rozwoju dla firm w regionie, a także możliwości dla tych przedsiębiorstw, które dopiero chcą rozpocząć działalność. Region ma już dobrze prosperującą kulturę i infrastrukturę logistyczną, w tym duże centra dystrybucyjne Hansen Dranken, UPS, Plus, Lidl, Aldi, Actio i Dick Vijn Logistiek. Wraz z rozwojem centrum dystrybucyjnego przez niderlandzki odział Panattoni do tego portfolio dołączy wiele wspaniałych firm.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C