Panattoni z DPD Polska w Gdańsku i Poznaniu – ponad 7200 m kw.

C

23-04-2020


Panattoni rozpoczęło realizację dwóch sortowni dla firmy DPD Polska. Powstaną one w ramach Panattoni Park Gdańsk Airport i Panattoni Park Poznań X, a każda z nich będzie o powierzchni ok. 3600 m kw. Działalność najemcy rozpocznie się wiosną 2021 roku.

Rynek przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych) rozwija się błyskawicznie. Pod koniec marca br. firmy z tej branży notowały obrót o 20% większy niż na początku roku, co przełożyło się to na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Potwierdza to firma DPD Polska, będąca częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie, która poszerza swoją działalność o dwie lokalizacje w ramach kompleksów logistycznych Panattoni. Sortownie o zbliżonych powierzchniach ok. 3600 m kw. każda powstaną w Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport. Odpowiednią efektywność procesów zapewni dopasowany do potrzeb klienta system sortujący, a ich sprawną obsługę zagwarantują liczne bramy na poziomie „0” oraz wygodne place manewrowe. Budowa zakończy się wiosną 2021 roku. Wielkopolska i pomorska inwestycja nie są jedynymi realizacjami na potrzeby DPD Polska. W październiku 2019 r. firmy przedłużyły umowy najmu obiektów o łącznej powierzchni ponad 10 000 m kw. w ramach Panattoni Park Sosnowiec II oraz Panattoni Park Kraków III.
– Rozwój e-commerce, wzrost rynku przesyłek ekspresowych i rosnące wymagania konsumentów wymagają od nas ciągłego modernizowania infrastruktury. Naszym celem jest dostarczanie przesyłek bezpiecznie, szybko i sprawnie. Budowa nowych obiektów to okazja do wdrożenia energooszczędnych i zrównoważonych technologii, a także efektywniejsze sieci połączeń drogowych i redukcja emisji CO2 na trasach łączących sortownie i oddziały – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
Nowe inwestycje DPD Polska komentuje Michał Samborski, Head of Development z Panattoni:
– Firmy kurierskie poszukują najatrakcyjniejszych lokalizacji dla swoich sortowni, by znaleźć się jak najbliżej klienta i usprawnić procesy operacyjne. Dzięki ogromnej sieci parków logistycznych możemy zaoferować strategiczne położenie, niezależnie od regionu. Współpraca z DPD Polska jest tego najlepszym przykładem. Dla tego klienta tworzymy obiekty na Pomorzu i Wielkopolsce. W 2019 roku liczba paczek w Polsce przekroczyła pół miliarda, a zgodnie z prognozami wzrośnie do nawet 850 milionów w roku 2023. Wolumen przesyłek może się jeszcze powiększyć, jeśli będzie się utrzymywać obecny rozwój w branży.
Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport gwarantują doskonałe lokalizacje, niezależnie od rodzaju działalności najemców. Pomorski kompleks położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy, a także 18 km od Portu Gdańskiego i głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Odległość z parku do centrum stolicy regionu wynosi zaledwie 15 km. Ponadto rejon Trójmiasta leży na przecięciu szlaków handlowych łączących Skandynawię z Europą Południową oraz Polskę z krajami bałtyckimi. Bliską odległość do centrum stolicy regionu gwarantuje również Panattoni Park Poznań X, leżący 13 km od serca miasta. Ponadto kompleks zlokalizowany jest w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11, która docelowo połączy województwo śląskie na południu, z zachodniopomorskim na północy. Ok. 1 kilometra w linii prostej od parku przebiega autostrada A2, która gwarantuje sprawny transport między najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w Europie środkowo-wschodniej – Warszawą, Łodzią, Poznaniem i Berlinem.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C