Panattoni zbuduje fabrykę grilli dla firmy Weber w Zabrzu

C

18-05-2020


Panattoni wybuduje obiekt dla firmy Weber, amerykańskiego producenta grilli i przeznaczonych do nich akcesoriów. Inwestycja o charakterze BTS (built-to-suit) i powierzchni 50 000 m kw. powstanie w Zabrzu, a najemca wprowadzi się do niej w sierpniu 2021 roku.

 

Budowa centrum magazynowo-produkcyjnego dla firmy Weber-Stephen Products LLC – producenta węglowych, gazowych i elektrycznych grilli zewnętrznych z powiązanymi akcesoriami – ruszy w sierpniu bieżącego roku. W ramach inwestycji powstanie obiekt o powierzchni 50 000 m kw. z czego blisko 4 000 m kw. przeznaczono na biura. Dodatkowo, w przyszłości obiekt może zostać powiększony o kolejne 30 000 m kw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu 450 osób. Na ich potrzeby zaprojektowano rekreacyjne tereny zielone, a w samym budynku znajdzie się Akademia Grilla, gdzie będą odbywały się pokazowe lekcje grillowania dla pracowników. Obiekt zostanie wyposażony w panele słoneczne oraz będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

– Zdecydowaliśmy się założyć pierwszą linię montażową i centrum dystrybucji w Polsce w związku z dynamicznym rozwojem naszego biznesu. To nasz pierwszy zakład produkcyjny w Europie. Wybór padł na Górny Śląsk, bo to jedno z kluczowych, europejskich centrów logistycznych, blisko dostawców i klientów. W obrębie godziny jazdy mieszka 8 mln ludzi, a 4 godzin już 50 mln konsumentów” – wyjaśnia Michael Jacobs, Executive Vice-President, Global Supply Chain & Operations z Weber-Stephen.

Jak dodaje Maciej Madejak, Managing Director z Panattoni nie bez znaczenia było zlokalizowanie inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej:

– Dzięki temu inwestor zyskał nie tylko dostęp do wykwalifikowanej kadry, ale także wielu ulg podatkowych, które mogą sięgnąć nawet 25% całkowitych kosztów inwestycji. Istotne było również podejście władz Zabrza do biznesu. Warto podkreślić, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana w ubiegłym roku za najlepszą strefą ekonomiczną w Europie i drugą na świecie w rankingu FDI Business Financial Times 2019.

Inwestycja powstanie w Zabrzu, skąd Weber będzie obsługiwał nie tylko rynki europejskie, ale i azjatyckie oraz afrykańskie. W promieniu zaledwie godziny jazdy samochodem znajdują się aż trzy międzynarodowe lotniska (Katowice, Kraków, Ostrawa). Dostęp do autostrady A1 (Gdańsk – Łódź – Czechy – Austria) jest natychmiastowy a do skrzyżowania A1 z A4 (Niemcy – Wrocław – Kraków) jest zaledwie 10 minut jazdy.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C