Pannatoni Park Ożarów i Pruszków sprzedane – segment logistyki wciąż przyciąga inwestorów

C

30-10-2012

  CBRE ogłosiła iż pełniła rolę doradcy dla Panattoni Europe i Pramerica przy sprzedaży Panattoni Park Ożarów i Panattoni Park Pruszków firmie RREEF Real Estate. Przedmiotem transakcji były nowoczesne parki magazynowe najwyższej jakości, składające się z czterech budynków o łącznej powierzchni 81330 mkw. Są one usytuowane w jednej z najbardziej strategicznych lokalizacji w Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszego węzła oddanej niedawno do użytku autostrady A2 na zachodnich przedmieściach Warszawy.       - Ogromny skok w rozwoju infrastruktury dokonujący się na terenie całego kraju,czyli nowo wybudowane autostrady i drogi ekspresowe, powoduje, że rynek nieruchomości zaczyna czerpać coraz większe korzyści z położenia geograficznego Polski. Międzynarodowi najemcy, dostawcy usług logistycznych oraz inwestorzy coraz częściej doceniają ten atut. Polska może zacząć odgrywać rolę węzła dystrybucyjnego dla europejskich firm, które zaspokajają popyt krajowy, a także wysyłają towary do dynamicznie rozwijających się państw Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział Sean Doyle, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych CBRE w Polsce.   - Spodziewamy się kontynuacji tego trendu wraz ze wzrostem obrotów w handlu internetowym, a także w innych segmentach rynku. Zarówno międzynarodowe, jak i polskie marki muszą rozwijać swoją działalność, aby sprostać rosnącemu popytowi w tym regionie. Wymaga to od nich rozbudowy operacji logistycznych, co działa stymulująco na dynamikę tego segmentu rynku - dodaje Doyle.

 

pannat1CBRE ogłosiła iż pełniła rolę doradcy dla Panattoni Europe i Pramerica przy sprzedaży Panattoni Park Ożarów i Panattoni Park Pruszków firmie RREEF Real Estate. Przedmiotem transakcji były nowoczesne parki magazynowe najwyższej jakości, składające się z czterech budynków o łącznej powierzchni 81330 mkw. Są one usytuowane w jednej z najbardziej strategicznych lokalizacji w Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszego węzła oddanej niedawno do użytku autostrady A2 na zachodnich przedmieściach Warszawy.

 

 

 

doyle1– Ogromny skok w rozwoju infrastruktury dokonujący się na terenie całego kraju,czyli nowo wybudowane autostrady i drogi ekspresowe, powoduje, że rynek nieruchomości zaczyna czerpać coraz większe korzyści z położenia geograficznego Polski. Międzynarodowi najemcy, dostawcy usług logistycznych oraz inwestorzy coraz częściej doceniają ten atut. Polska może zacząć odgrywać rolę węzła dystrybucyjnego dla europejskich firm, które zaspokajają popyt krajowy, a także wysyłają towary do dynamicznie rozwijających się państw Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Sean Doyle, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych CBRE w Polsce.

 


– Spodziewamy się kontynuacji tego trendu wraz ze wzrostem obrotów w handlu internetowym, a także w innych segmentach rynku. Zarówno międzynarodowe, jak i polskie marki muszą rozwijać swoją działalność, aby sprostać rosnącemu popytowi w tym regionie. Wymaga to od nich rozbudowy operacji logistycznych, co działa stymulująco na dynamikę tego segmentu rynku – dodaje Doyle.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C