Parowozjada 2011

C

22-08-2011

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/parowozjada2011_big.jpg"}{/modal} Ostatni weekend sierpnia miłośnicy to dla miłośników kolei okazja, by jak co roku wziąć udział w pokazie parowozów i zabytkowych pociągów retro - Parowozjadzie 2011. To już siódma edycja imprezy, odbywającej się na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Tegoroczna edycja zostanie zorganizowana w atmosferze cesarskiej Austrii, zatem nie zabraknie nawiązań do przygód dobrego wojaka Szwejka, "CK Dezerterów" i podobnych historii. Organizatorami pikniku jest Spółka PKP CARGO i Fundacja Era Parowozów.     Parowozjada to stały punkt programu każdego miłośnika kolejnictwa. Tegoroczna impreza odbędzie się w ostatni weekend wakacji, 27-28 sierpnia. Tradycyjnie, pierwszego dnia przygotowano atrakcje dla szerokiego grona odbiorców, zaś drugiego - dla fanów kolei. Będą podróże pociągami retro z przystankami na zrobienie zdjęć (tzw. "fotostopy").     W programie pierwszego dnia przewidziano m.in.: mini paradę parowozów, zawody drużyn trakcyjnych o Puchar Prezesa Fundacji Era Parowozów oraz pokazy składów historycznych. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć zaplecze parowozowni i obejrzeć pokaz obrządzania parowozów. Odbędą się również pokazy związane z akcją "CK Dezerterów", musztry wojskowej oraz składów pociągów historycznych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.  Drugi dzień Parowozjady również dostarczy wielu wrażeń. Na zwiedzających czekają przejażdżki w kabinie maszynisty parowozu lub w drezynie ręcznej i samochodowej, animacje dla dzieci, bezpłatne zwiedzanie parowozowni, kulisy pracy parowozowni (ścieżka techniczna). Ważnym elementem imprezy jest inicjatywa mająca na celu ratowanie pięknych, zabytkowych parowozów. Każdego roku Fundacja Era Parowozów zaprasza do zakupu upominków kolejowych i wartościowych cegiełek. Dochód ze sprzedaży pamiątek zostanie przeznaczony na ratowanie parowozów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.   Do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami z Krakowa, oraz dodatkowymi pociągami retro z miejscowości: Zakopane, Dobra (k. Limanowej) i Rabka Zakryte. Organizatorzy Parowozjady 2011, PKP CARGO S.A. i Fundacja Era Parowozów, w myśl hasła "Już od pokoleń kochamy kolej" sprawują opiekę nad zabytkowym taborem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce oraz Parowozowni Wolsztyn.

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/parowozjada2011_big.jpg”}parowozjada2011{/modal}

Ostatni weekend sierpnia miłośnicy to dla miłośników kolei okazja, by jak co roku wziąć udział w pokazie parowozów i zabytkowych pociągów retro – Parowozjadzie 2011. To już siódma edycja imprezy, odbywającej się na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Tegoroczna edycja zostanie zorganizowana w atmosferze cesarskiej Austrii, zatem nie zabraknie nawiązań do przygód dobrego wojaka Szwejka, “CK Dezerterów” i podobnych historii. Organizatorami pikniku jest Spółka PKP CARGO i Fundacja Era Parowozów.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 

Parowozjada to stały punkt programu każdego miłośnika kolejnictwa. Tegoroczna impreza odbędzie się w ostatni weekend wakacji, 27-28 sierpnia. Tradycyjnie, pierwszego dnia przygotowano atrakcje dla szerokiego grona odbiorców, zaś drugiego – dla fanów kolei. Będą podróże pociągami retro z przystankami na zrobienie zdjęć (tzw. “fotostopy”).  

 

W programie pierwszego dnia przewidziano m.in.: mini paradę parowozów, zawody drużyn trakcyjnych o Puchar Prezesa Fundacji Era Parowozów oraz pokazy składów historycznych. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć zaplecze parowozowni i obejrzeć pokaz obrządzania parowozów. Odbędą się również pokazy związane z akcją “CK Dezerterów”, musztry wojskowej oraz składów pociągów historycznych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.  Drugi dzień Parowozjady również dostarczy wielu wrażeń. Na zwiedzających czekają przejażdżki w kabinie maszynisty parowozu lub w drezynie ręcznej i samochodowej, animacje dla dzieci, bezpłatne zwiedzanie parowozowni, kulisy pracy parowozowni (ścieżka techniczna). Ważnym elementem imprezy jest inicjatywa mająca na celu ratowanie pięknych, zabytkowych parowozów. Każdego roku Fundacja Era Parowozów zaprasza do zakupu upominków kolejowych i wartościowych cegiełek. Dochód ze sprzedaży pamiątek zostanie przeznaczony na ratowanie parowozów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

 

Do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami z Krakowa, oraz dodatkowymi pociągami retro z miejscowości: Zakopane, Dobra (k. Limanowej) i Rabka Zakryte. Organizatorzy Parowozjady 2011, PKP CARGO S.A. i Fundacja Era Parowozów, w myśl hasła “Już od pokoleń kochamy kolej” sprawują opiekę nad zabytkowym taborem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce oraz Parowozowni Wolsztyn.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C