Parowozjada 2010 – już wkrótce!

C

13-08-2010

  {modal href="/images/stories/parowozjada_big.jpg"} {/modal} W ostatni wakacyjny weekend wszyscy miłośnicy kolei będą mieli okazję wziąć udział w corocznym pokazie zabytkowych pociągów retro i parowozów - Parowozjadzie 2010. Po raz szósty impreza odbędzie się na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Organizatorami pikniku jest Spółka PKP Cargo i Fundacja Era Parowozów, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja TSL Biznes. buy cheap restasis generic hydrocodone price cheap generic vesicare buy finasteride cheap order synthroid buy valtrex online synthroid price Parowozjada już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń oferujących świetną zabawę i promującą historię europejskiego kolejnictwa. Podczas tegorocznej edycji pikniku bramy Skansenu Taboru Kolejowego zostaną otwarte dla zwiedzających 28 sierpnia o godz. 10:00. Uroczyste otwarcie Parowozjady 2010 nastąpi o godz. 12:30. Głównymi punktami sobotniego programu będą: Mini Parada Parowozów, Zawody Drużyn Trakcyjnych o Puchar Prezesa Fundacji Era Parowozów oraz pokazy składów historycznych. Miłośnikom kolei zaprezentują się parowozy: Ol12-7, Ty2-911, Ty2-953, TKt48-191, TKh49-1, Pm36-2 (Wolsztyn) oraz Pt47-65 (Wolsztyn). Wszyscy chętni będą mieli możliwość zajrzenia na zaplecze parowozowni i obejrzenia pokazów obrządzania parowozów. Nowością na imprezie będą pokazy Strong Man oraz widowisko muzyczne - Multifonia, w trakcie którego zgromadzeni widzowie będą mogli usłyszeć grę... na częściach parowozów. Dzień pełen wrażeń zakończy się dyskoteką pod gwiazdami.Drugiego dnia Parowozjady, 29 sierpnia również nie zabraknie atrakcji. Na zwiedzających czekają przejażdżki w kabinie maszynisty parowozu lub w drezynie ręcznej i samochodowej, animacje dla dzieci, zwiedzanie parowozowni.Ważnymi elementami imprezy są akcje mające na celu ratowanie pięknych, zabytkowych parowozów. Jak co roku Fundacja Era Parowozów zaprasza do zakupu upominków kolejowych i wartościowych cegiełek. Fundacja wspólnie z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowym zorganizuje wystawę makiet kolejowych. Dochód z sprzedaży pamiątek i biletów na pokaz makiet zostanie przeznaczony na ratowanie parowozów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.Do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami z Krakowa, oraz dodatkowymi pociągami retro z Zakopanego i Dobrej k. Limanowej (przez Rabkę Zdrój).Organizatorzy Parowozjady 2010, PKP Cargo S.A. i Fundacja Era Parowozów, w myśl hasła "Już od pokoleń kochamy kolej..." sprawują opiekę nad zabytkowym taborem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce oraz Parowozowni Wolsztyn. Plakat z programem imprezy (.pdf). {modal href="images/stories/Parowozjada-plakat2.jpg"}{/modal}

 

{modal href=”/images/stories/parowozjada_big.jpg”}

parowozjada

PROMOCJA

PROMOCJA

{/modal}

W ostatni wakacyjny weekend wszyscy miłośnicy kolei będą mieli okazję wziąć udział w corocznym pokazie zabytkowych pociągów retro i parowozów – Parowozjadzie 2010. Po raz szósty impreza odbędzie się na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Organizatorami pikniku jest Spółka PKP Cargo i Fundacja Era Parowozów, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja TSL Biznes.


Parowozjada już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń oferujących świetną zabawę i promującą historię europejskiego kolejnictwa. Podczas tegorocznej edycji pikniku bramy Skansenu Taboru Kolejowego zostaną otwarte dla zwiedzających 28 sierpnia o godz. 10:00. Uroczyste otwarcie Parowozjady 2010 nastąpi o godz. 12:30. Głównymi punktami sobotniego programu będą: Mini Parada Parowozów, Zawody Drużyn Trakcyjnych o Puchar Prezesa Fundacji Era Parowozów oraz pokazy składów historycznych. Miłośnikom kolei zaprezentują się parowozy: Ol12-7, Ty2-911, Ty2-953, TKt48-191, TKh49-1, Pm36-2 (Wolsztyn) oraz Pt47-65 (Wolsztyn). Wszyscy chętni będą mieli możliwość zajrzenia na zaplecze parowozowni i obejrzenia pokazów obrządzania parowozów. Nowością na imprezie będą pokazy Strong Man oraz widowisko muzyczne – Multifonia, w trakcie którego zgromadzeni widzowie będą mogli usłyszeć grę… na częściach parowozów. Dzień pełen wrażeń zakończy się dyskoteką pod gwiazdami.

Drugiego dnia Parowozjady, 29 sierpnia również nie zabraknie atrakcji. Na zwiedzających czekają przejażdżki w kabinie maszynisty parowozu lub w drezynie ręcznej i samochodowej, animacje dla dzieci, zwiedzanie parowozowni.

Ważnymi elementami imprezy są akcje mające na celu ratowanie pięknych, zabytkowych parowozów. Jak co roku Fundacja Era Parowozów zaprasza do zakupu upominków kolejowych i wartościowych cegiełek. Fundacja wspólnie z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowym zorganizuje wystawę makiet kolejowych. Dochód z sprzedaży pamiątek i biletów na pokaz makiet zostanie przeznaczony na ratowanie parowozów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami z Krakowa, oraz dodatkowymi pociągami retro z Zakopanego i Dobrej k. Limanowej (przez Rabkę Zdrój).

Organizatorzy Parowozjady 2010, PKP Cargo S.A. i Fundacja Era Parowozów, w myśl hasła “Już od pokoleń kochamy kolej…” sprawują opiekę nad zabytkowym taborem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce oraz Parowozowni Wolsztyn.


Plakat z programem imprezy (.pdf).


{modal href=”images/stories/Parowozjada-plakat2.jpg”}Parowozjada-plakat2{/modal}

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C