PEKAES inwestuje w IT

C

06-04-2016

Integrated Solutions i Orange Polska wdrożyły system UCaaS i zmodernizowały sieć WAN w PEKAES SA. Projekt objął zasięgiem 19 lokalizacji, w tym nowy oddział PEKAES w Opolu. Z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service) korzysta obecnie kilkuset pracowników firmy. Stworzono także jedno, centralne biuro telefonicznej obsługi klientów, które zastąpiło wszystkie lokalne punkty kontaktu w sieci oddziałów PEKAES.   PEKAES sukcesywnie inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i udoskonala operacje logistyczne. Jednym z kluczowych projektów w ostatnich miesiącach była modernizacja całej infrastruktury sieciowej – Zdecydowaliśmy się wprowadzić usługę Unified-Communications-as-a-Service, w tym wirtualną centralę telefoniczną i system do zarządzania call center Interactive Intelligence. Przed wdrożeniem tego projektu, punkty telefonicznej obsługi Kkienta były rozproszone w całym kraju, a każdy z oddziałów posiadał własny system IVR (Interactive Voice Response). Celem i priorytetem naszej firmy jest sprawna obsługa klientów, a dzięki nowoczesnej i niezależnej infrastrukturze zapewniamy szybki i efektywny serwis naszym Partnerom Biznesowym – tłumaczy Marcin Ogłaza, Dyrektor Informatyki PEKAES.   PEKAES zastosował także nowe rozwiązania w telefonicznym biurze obsługi klienta. Nowoczesne narzędzie firmy Interactive Intelligence pozwala obecnie na kolejkowanie połączeń z różnych kanałów kontaktu z klientami – głosowego, mailowego i komunikatora. System wykrywa lokalizację klienta i błyskawicznie przełącza rozmówcę do odpowiedniej osoby w danym regionie kraju. Narzędzie zintegrowano z Centralną Kartoteką Klienta, co w przypadku zarejestrowanych klientów znacznie przyspiesza ich obsługę, gdyż pracownik natychmiast otrzymuje wszystkie dane dostępne w rejestrze. Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, contact center umożliwia przełączenie rozmowy na telefon komórkowy. Dopełnieniem nowych rozwiązań jest nowa platforma telekomunikacyjna. Obecnie kilkuset pracowników PEKAES  korzysta z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service), zarządzanego przez Integrated Solutions i oferowanego w modelu cloud computing. W 2016 roku PEKAES planuje wdrożyć innowacyjne, mobilne rozwiązanie IT, które zapewni klientom PEKAES nie tylko jeszcze szybszą obsługę, ale także dostęp do informacji o wykonywanej obsłudze w czasie rzeczywistym.  

PEKAES SA inwestycje IT 1Integrated Solutions i Orange Polska wdrożyły system UCaaS i zmodernizowały sieć WAN w PEKAES SA. Projekt objął zasięgiem 19 lokalizacji, w tym nowy oddział PEKAES w Opolu. Z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service) korzysta obecnie kilkuset pracowników firmy. Stworzono także jedno, centralne biuro telefonicznej obsługi klientów, które zastąpiło wszystkie lokalne punkty kontaktu w sieci oddziałów PEKAES.

 

PEKAES sukcesywnie inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i udoskonala operacje logistyczne. Jednym z kluczowych projektów w ostatnich miesiącach była modernizacja całej infrastruktury sieciowej – Zdecydowaliśmy się wprowadzić usługę Unified-Communications-as-a-Service, w tym wirtualną centralę telefoniczną i system do zarządzania call center Interactive Intelligence. Przed wdrożeniem tego projektu, punkty telefonicznej obsługi Kkienta były rozproszone w całym kraju, a każdy z oddziałów posiadał własny system IVR (Interactive Voice Response). Celem i priorytetem naszej firmy jest sprawna obsługa klientów, a dzięki nowoczesnej i niezależnej infrastrukturze zapewniamy szybki i efektywny serwis naszym Partnerom Biznesowym – tłumaczy Marcin Ogłaza, Dyrektor Informatyki PEKAES.

 

PEKAES zastosował także nowe rozwiązania w telefonicznym biurze obsługi klienta. Nowoczesne narzędzie firmy Interactive Intelligence pozwala obecnie na kolejkowanie połączeń z różnych kanałów kontaktu z klientami – głosowego, mailowego i komunikatora. System wykrywa lokalizację klienta i błyskawicznie przełącza rozmówcę do odpowiedniej osoby w danym regionie kraju. Narzędzie zintegrowano z Centralną Kartoteką Klienta, co w przypadku zarejestrowanych klientów znacznie przyspiesza ich obsługę, gdyż pracownik natychmiast otrzymuje wszystkie dane dostępne w rejestrze.

Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, contact center umożliwia przełączenie rozmowy na telefon komórkowy. Dopełnieniem nowych rozwiązań jest nowa platforma telekomunikacyjna. Obecnie kilkuset pracowników PEKAES  korzysta z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service), zarządzanego przez Integrated Solutions i oferowanego w modelu cloud computing.

W 2016 roku PEKAES planuje wdrożyć innowacyjne, mobilne rozwiązanie IT, które zapewni klientom PEKAES nie tylko jeszcze szybszą obsługę, ale także dostęp do informacji o wykonywanej obsłudze w czasie rzeczywistym.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C