Pekaes wzmacnia dystrybucję drobnicową na terenie Francji

C

25-06-2019

Pekaes, czołowy operator logistyczny, intensywnie rozwija swoje usługi drobnicowe. Po otwarciu w tym roku nowego połączenia z Ukrainą, firma uruchomiła również nowy serwis na trasie Polska-Francja.

Pekaes, czołowy operator logistyczny, intensywnie rozwija swoje usługi drobnicowe. Po otwarciu w tym roku nowego połączenia z Ukrainą, firma uruchomiła również nowy serwis na trasie Polska-Francja.

Pekaes konsekwentnie realizuje swoje plany związane z rozwojem dystrybucji drobnicowej na terenie Europy. Silna pozycja firmy na rynku międzynarodowym zobowiązuje, dlatego operator stale rozszerza zakres świadczonych usług.

Ostatnie zmiany w sieci drobnicowej Pekaes stwarzają nowe możliwości dla Klientów i pozwolą na jeszcze szybszą dystrybucję przesyłek z terminali zlokalizowanych w Paryżu, Strasburgu i Lyonie. Dzięki elektronicznej wymianie danych możliwe jest bieżące śledzenie drogi przesyłek.

Zmiany w harmonogramie międzynarodowych linii drobnicowych to efekt regularnie rosnącego wolumenu dostaw do Francji. Dzięki nowym połączeniom skrócił się czas dostaw przesyłek. W eksporcie oferujemy obecnie trzy bezpośrednie połączenia w tygodniu, natomiast w imporcie aż cztery. Docelowo planujemy wprowadzić codzienne połączenia do Francji – mówi Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej Pekaes.

Od kilku lat wymiana handlowa pomiędzy Polską a Francją stale wzrasta. Według danych GUS, Francja należy do głównych partnerów handlowych Polski, zajmując czwartą pozycję na liście najważniejszych rynków eksportowych Polski na świecie. PEKAES najczęściej dostarcza do Francji takie artykuły jak: opakowania, części zamienne do różnego typu urządzeń, zaś do Polski − głównie tzw. artykuły luksusowe, spożywcze oraz urządzenia i osprzęt dla przemysłu.

Cieszy mnie fakt, że skala naszych operacji międzynarodowych stale rośnie. Grupa Pekaes koncentruje się na rozwoju dystrybucji drobnicowej i przewozów intermodalnych. Możemy sprostać największym wyzwaniom logistycznym i zagwarantować naszym Klientom wysokiej jakości serwis, zgodnie z wymogami dotyczącymi magazynowania i transportu różnego rodzaju towarów, w tym żywności. – mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu Pekaes.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C