PEKAES zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych

C

27-05-2020


PEKAES poinformował o powiększeniu powierzchni terminalowej w Oddziałach PEKAES w Krakowie i Kielcach. Nowe inwestycje Grupy w infrastrukturę sieciową umożliwią sprawną obsługę jeszcze większego potoku przesyłek drobnicowych. Pomimo trwającej epidemii, PEKAES działa zgodnie z przyjętym planem i zapowiada dalszy rozwój sieci drobnicowej w kraju oraz za granicą.

 

– W ramach wcześniej przyjętych planów rozwojowych Grupy PEKAES, w maju tego roku zwiększyliśmy powierzchnię terminali zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach. Dzięki nowym inwestycjom Grupy możemy przyjąć jeszcze większy wolumen towarów, tym samym elastycznie dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów, których zainteresowanie usługami logistycznymi, po chwilowym przestoju związanym z sytuacją epidemiczną, stopniowo wzrasta. – mówi Sławomir Szema, dyrektor sieci krajowej PEKAES.

Małopolski Oddział PEKAES znajduje się w pobliżu obwodnicy Krakowa. Położony na jego terenie nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A zyskał kilka nowych doków, a jego powierzchnia powiększyła się o ponad 1000 m2 i obecnie wynosi 3400 m2. Natomiast terminal zlokalizowany w kieleckim Oddziale PEKAES został powiększony o kolejne 1000 m2 i cztery doki. Aktualnie w tej lokalizacji oddano do dyspozycji Klientów ponad 3000 m2 powierzchni terminalowej wyposażonej w 30 doków.

Terminal w kieleckim Oddziale PEKAES

– Rozbudowując nasze terminale drobnicowe dbamy nie tylko o operacyjne zwiększenie ich przepustowości, ale również zapewnienie jeszcze bardziej komfortowych i bezpiecznych warunków pracy dla naszych pracowników oraz przewoźników, co jest szczególnie ważne w dobie epidemii, z którą mierzy się nasz kraj. – dodaje Sławomir Szema, dyrektor sieci krajowej PEKAES.

PEKAES działa zgodnie z przyjętą strategią rozwoju biznesu. Na początku roku operator otworzył 20 Oddział PEKAES w Mińsku Mazowieckim. Zwiększył również powierzchnię magazynową w obszarze logistyki kontraktowej na Mazowszu, a w kwietniu oddał do dyspozycji klientów nowy terminal w Lublinie, który jest obecnie najnowocześniejszym terminalem w sieci drobnicowej PEKAES.

Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES zapowiada dalsze inwestycje Grupy w infrastrukturę sieci dystrybucyjnej i logistycznej.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C