Pełna chata – klienci doceniają parki Prologis

C

19-06-2020


Parki Prologis powstają z myślą nie tylko o maksymalnej efektywności operacyjnej, ale także o zapewnieniu zatrudnionym w nich osobom najlepszego miejsca do pracy. Nowy klient zajął ostatnią wolną powierzchnię w Prologis Park Łódź. 

 

 

Codzienne działania klientów wspierane są w parkach Prologis nowoczesnymi rozwiązaniami, w tym systemem smart meteringu do zdalnego monitorowania zużycia mediów zintegrowanym z dedykowaną platformą on-line do zarządzania nieruchomością. Z kolei bezpieczeństwo zapewnia m.in. system ESFR, a o efektywność energetyczną dbamy wyposażając budynki w energooszczędne rozwiązania jak oświetlenie LED. Dla wygody pracowników na terenie parków Prologis znajdują się obszerne parkingi dla samochodów osobowych i wiaty rowerowe, a w bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są zapewniające dogodne połączenia przystanki komunikacji miejskiej.

Właśnie tego typu kompleksowych rozwiązań oczekiwał od parku magazynowego nowy klient firmy, który wprowadził się do ostatniej wolnej powierzchni w Prologis Park Łódź.

UN1F1ED2 Global Packaging Group projektant, producent i dystrybutor różnorodnych opakowań wynajął 6700 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo – biurowej. Firma realizująca zamówienia na wielu międzynarodowych rynkach dla kilku sektorów jednocześnie (zaopatruje m.in branże farmaceutyczną, medyczną, motoryzacyjną i elektroniczną) podjęła decyzję o zmianie dotychczasowego modelu dystrybucji.

– Wybierając magazyn, kierowaliśmy się naszą filozofią, która opiera się o trzy kluczowe założenia, tj. dostarczenie najwyższej jakości produktów, maksymalnie krótki czas dostaw do naszych klientów, a także zagwarantowanie komfortowych warunków dla pracowników. Oferta Prologis Park Łódź spełniła wszystkie nasze wymagania, a dodatkowo powierzchnia była dostępna niemal od ręki, przez co mogliśmy zachować ciągłość prowadzonych dostaw – powiedział Adam Lipski, Operation Director, UN1F1ED2 Global Packaging Group.

Potwierdza to Kamila Pruk, Senior Leasing Manager Prologis i podkreśla:

– Projektując Prologis Park Łódź koncentrowaliśmy się na potrzebach zarówno najemców jak i ich pracowników. Nasi klienci mają stałe wsparcie zespołu zarządców nieruchomości oraz obsługi technicznej parku, dzięki temu mogą szybko zadomowić się w magazynie i bez przeszkód zająć się realizacją zadań praktycznie już w chwili odebrania powierzchni.

W transakcji najemcy doradzała firma Axi Immo.

– Region Łodzi to jedna z najlepszych lokalizacji do prowadzenia działalności produkcyjnej. Krzyżujące się tu autostrady i drogi ekspresowe dają stuprocentową pewność terminowego dostarczenia towarów w każdy zakątek Polski i Europy. Podpisana umowa to kolejny dowód na to, że parki Prologis spełniają kluczowe oczekiwania klientów – dodał Hubert Wojtera, dyrektor w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych AXI IMMO.

Prologis Park Łódź, w którym ostatnią dostępną obecnie powierzchnię wynajął UN1F1ED2 , zlokalizowany jest w odległości 12 kilometrów od centrum Łodzi. Park docelowo zajmie 93 000 metrów kwadratowych, przeznaczonych na najwyższej klasy magazyny oraz reprezentacyjne biura.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C