Pierwszy przewóz ładunków zrealizowany przez PKP CARGO na terenie Węgier

C

13-11-2013

PKP CARGO zrealizowało 6 listopada br. pierwszy samodzielny przewóz ładunków na terenie Węgier. Pociąg z wyrobami stalowymi przebył trasę z Galati w Rumunii do stacji Liskoviec u Frydku w Republice Czeskiej.         Transport ładunków przebiegał przez cztery kraje: Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy.  PKP CARGO było odpowiedzialne za realizację przewozu na odcinku węgierskim.     Na terenie Węgier przewóz był realizowany przez przejścia graniczne: Curtici / Lokoshaza (rumuńsko ? węgierskie) oraz Szob / Sturowo (węgiersko -słowackie). Do realizacji przewozu PKP CARGO wykorzystało lokomotywę wielosystemową E189 firmy Siemens.     Przewóz na odcinku węgierskim odbył się bez problemów, a pociąg zgodnie z zakładaną organizacją dotarł do stacji granicznej Sturovo. Tam został przejęty przez słowackiego przewoźnika ZSSK Cargo, a.s.     PKP CARGO planuje pozyskać kolejne zlecenia przewozowe na terenie Węgier. Jednocześnie, Spółka zwiększa systematyczne przewozy na terenie Słowacji, w Czechach, Austrii oraz  w Niemczech, realizując ponadto transporty spotowe w Belgii.     Spółka ubiega się również o wydanie certyfikatu bezpieczeństwa na terenie Holandii.  

pkpcargo-wegryPKP CARGO zrealizowało 6 listopada br. pierwszy samodzielny przewóz ładunków na terenie Węgier. Pociąg z wyrobami stalowymi przebył trasę z Galati w Rumunii do stacji Liskoviec u Frydku w Republice Czeskiej.

 

 

 

 

Transport ładunków przebiegał przez cztery kraje: Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy.  PKP CARGO było odpowiedzialne za realizację przewozu na odcinku węgierskim.

 

 

Na terenie Węgier przewóz był realizowany przez przejścia graniczne: Curtici / Lokoshaza (rumuńsko ? węgierskie) oraz Szob / Sturowo (węgiersko -słowackie). Do realizacji przewozu PKP CARGO wykorzystało lokomotywę wielosystemową E189 firmy Siemens.

 

 

Przewóz na odcinku węgierskim odbył się bez problemów, a pociąg zgodnie z zakładaną organizacją dotarł do stacji granicznej Sturovo. Tam został przejęty przez słowackiego przewoźnika ZSSK Cargo, a.s.

 

 

PKP CARGO planuje pozyskać kolejne zlecenia przewozowe na terenie Węgier. Jednocześnie, Spółka zwiększa systematyczne przewozy na terenie Słowacji, w Czechach, Austrii oraz  w Niemczech, realizując ponadto transporty spotowe w Belgii.

 

 

Spółka ubiega się również o wydanie certyfikatu bezpieczeństwa na terenie Holandii.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C