Pierwszy sezon i pierwszy etap

C

07-07-2020

Panattoni kończy pierwszy pełny sezon współpracy z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka. Niemal rok temu odbył się pierwszy trening podopiecznych wielokrotnego reprezentanta Polski na Panattoni Arena.

Panattoni kończy pierwszy pełny sezon współpracy z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka. Niemal rok temu odbył się pierwszy trening podopiecznych wielokrotnego reprezentanta Polski na Panattoni Arena.

 

 

 

Obiekt, który od sierpnia 2019 gości młodych adeptów futbolu, nieustannie się rozwija, a pierwszy etap budowy zbliża się ku końcowi. Kiedy sportowcy z akademii udadzą się na zasłużone wakacje, prace przy Panattoni Arena będą trwać, aby jak najszybciej młodzi piłkarze mogli skorzystać ze wszystkich udogodnień i rozwijać się w jak najlepszym środowisku.

Ostatnim akcentem tegorocznych rozgrywek był Turniej Pełen Pasji, który został rozegrany na Panattoni Arena. Obiekt gości drużyny juniorskie od samego początku istnienia akademii, a infrastruktura jest nieustannie rozwijana. Nowoczesne boiska i budynki klubowe oraz zaangażowanie profesjonalistów – w tym samego Łukasza Piszczka, pełniącego funkcję prezesa zarządu – pozwoliły stworzyć warunki, w których dzieci nie tylko odpowiednio się rozwijają, ale również czerpią ogromną radość z gry w piłkę nożną.

Panattoni od początku zaangażowało się w rozwój Akademii Łukasza Piszczka, stając się w marcu 2019 roku Partnerem Tytularnym Obiektów Fundacji. Trwająca od końca 2018 roku realizacja Panattoni Arena obejmuje przebudowę boisk, adaptację terenu rekreacyjnego wraz z budynkami szatni, odnowy biologicznej i rehabilitacji oraz pomocniczego budynku technicznego na potrzeby działalności akademii Piłkarskiej Łukasza Piszczka. Aktualnie dobiega końca pierwszy etap obejmujący: budynek szatniowy z całym zapleczem sanitarnym, szatniami, pomieszczeniami biurowymi, salkami fitness i odnowy biologicznej oraz dwa boiska piłkarskie (z nawierzchnią hybrydową i sztuczną) służące potrzebom działalności akademii. Kolejny etap, na który złoży się trzecie boisko piłkarskie (pełnowymiarowe z nawierzchni hybrydowej), zakończy się do końca 2021 roku. Współpraca dewelopera z Fundacją Akademia Łukasza Piszczka pozwoli znacznie rozbudować infrastrukturę piłkarską w Goczałkowicach – Zdrój. Jest to istotne działanie dla sportowej aktywizacji dzieci, które w przyjaznym środowisku i na nowoczesnych obiektach rozwijają się chętniej i szybciej.

Jak mówi Robert Dobrzycki, dyrektor generalny Panattoni:

– Panattoni Arena to inna realizacja niż obiekty magazynowe, czy przemysłowe, także ze względu na ostatecznych użytkowników. Tworzenie bazy treningowej dla młodych sportowców motywuje i niezmiernie cieszy. Fantastycznie być częścią ich rozwoju.

Pierwszy sezon funkcjonowania Akademii BVB im. Łukasza Piszczka był czasem wytężonej pracy, nauki oraz wdrażania się w życie akademii, a wakacje będą doskonałym czasem do podsumowań i wyciągania wniosków. Dla Panattoni ponad rok współpracy z pasjonatami piłki nożnej, to nieustanny rozwój Panattoni Arena, ale też świadomość tworzenia czegoś większego – sportowej rodziny.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C