Piomar wprowadził się do Panattoni Park Opole

C

08-12-2020

Do Panattoni Park Opole wprowadziła się firma Piomar zajmująca się transportem towarów oraz logistyką. Zajęła blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowej.

Do Panattoni Park Opole wprowadziła się firma Piomar zajmująca się transportem towarów oraz logistyką. Zajęła blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowej.

 

 

Panattoni Park Opole będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Powstaje w granicach miasta, tuż przy autostradzie A4 w połowie drogi pomiędzy Katowicami i Wrocławiem, będącej częścią międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Drezno-Kijów.

Piomar zajmuje się transportem, w tym międzynarodowym, oraz logistyką magazynową. W ramach wynajętej przez firmę w Opolu powierzchni magazynowej 4950 m kw. prowadzone będą operacje kompletacji i wysyłki towarów z branży spożywczej. Odporność ogniowa hali została podniesiona do wartości powyżej 4000MJ oraz przystosowana do spełnienia wymogów HACCAP. W związku ze specyfiką składowania towarów szybko rotujących wprowadzono także m.in. oddzielenie stref pracy w obiekcie.

Park w Opolu jest pierwszym centrum dystrybucyjnym budowanym przez Panattoni w tym regionie. Do tej pory deweloper zaznaczył swoją obecność realizacjami obiektów BTS.

– To idealna lokalizacja dla firm poszukujących alternatywy wobec Katowic czy Wrocławia. Region bardzo dobrze się rozwija, a do tego przyciąga wyśmienicie rozbudowaną infrastrukturą transportową oraz dostępem do wykwalifikowanych zasobów ludzkich. W niespełna 130-tysięcznym mieście jest ok. 18 tys. studentów. To wszystko czyni Opole jednym z najbardziej obiecujących rynków wschodzących na logistycznej mapie Polski – komentuje Ewa Zawadzka, dyrektor rozwoju w Panattoni.

Panattoni Park Opole to dwa budynki o łącznej powierzchni 38 500 m kw. Pierwszy z obiektów o powierzchni 8700 m kw. został już wybudowany, drugi, właśnie realizowany będzie miał 29 800 m kw. Dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów (najmniejszy to 1000 m kw.) park zaspokoi wymagania klientów z różnych branż, zwłaszcza najemców z sektora logistycznego oraz lekkiej działalności produkcyjnej. Dzięki swemu położeniu nadaje się zarówno dla firm z sektora e-commerce jak i klientów, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej (last mile delivery). Park przeszedł certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Dzięki autostradzie A4 dotarcie do najbliższych międzynarodowych portów lotniczych we Wrocławiu (ok. 100 km) i Katowicach (ok. 110 km) zajmuje około godzinę. Od granicy czeskiej dzielą park 54 km, a niemieckiej 240 km. Ma również dogodny dostęp do komunikacji, tuż obok są przystanki autobusowe.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C