PKP Cargo debiutuje na warszawskiej giełdzie

C

31-10-2013

PKP CARGO S.A zadebiutował dziś na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta publiczna PKP CARGO o wartości 1,42 mld zł to największa od początku tego roku oferta publiczna w Polsce oraz pierwsza z sukcesem uplasowana oferta akcji kolejowego przewoźnika towarowego z Unii Europejskiej.         Historyczne otwarcie notowań akcji pierwszej giełdowej spółki z Grupy PKP nastąpiło po cenie 80,20 zł, co oznacza wzrost o ok. 18% w stosunku do ceny sprzedaży akcji w ofercie publicznej, która wynosiła 68 zł. Był to najwyższy wzrost na otwarciu notowań wśród spółek, które zadebiutowały na GPW w tym roku. W ciągu dnia kurs utrzymywał się na stabilnym poziomie. Kurs akcji PKP CARGO wyniósł na zamknięciu w dniu debiutu na GPW 81,16 zł, co oznacza wzrost o 19,35% w stosunku do ceny z oferty publicznej. Wzrostom w pierwszym dniu notowań towarzyszyła spora aktywność wśród inwestorów. Właścicieli zmieniło 7,1 mln akcji, a wartość obrotów wyniosła 574,5 mln zł. Obroty na akcjach PKP CARGO były największe spośród wszystkich spółek w trakcie dzisiejszej sesji.     Na zamknięciu kapitalizacja kolejowego przewoźnika wyniosła ponad 3,5 mld zł, co pozwala spółce aspirować do grona największych pod tym względem spółek notowanych na warszawskim parkiecie.    

pkpcargologoPKP CARGO S.A zadebiutował dziś na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta publiczna PKP CARGO o wartości 1,42 mld zł to największa od początku tego roku oferta publiczna w Polsce oraz pierwsza z sukcesem uplasowana oferta akcji kolejowego przewoźnika towarowego z Unii Europejskiej.

 

 

 

 

Historyczne otwarcie notowań akcji pierwszej giełdowej spółki z Grupy PKP nastąpiło po cenie 80,20 zł, co oznacza wzrost o ok. 18% w stosunku do ceny sprzedaży akcji w ofercie publicznej, która wynosiła 68 zł. Był to najwyższy wzrost na otwarciu notowań wśród spółek, które zadebiutowały na GPW w tym roku. W ciągu dnia kurs utrzymywał się na stabilnym poziomie. Kurs akcji PKP CARGO wyniósł na zamknięciu w dniu debiutu na GPW 81,16 zł, co oznacza wzrost o 19,35% w stosunku do ceny z oferty publicznej. Wzrostom w pierwszym dniu notowań towarzyszyła spora aktywność wśród inwestorów. Właścicieli zmieniło 7,1 mln akcji, a wartość obrotów wyniosła 574,5 mln zł. Obroty na akcjach PKP CARGO były największe spośród wszystkich spółek w trakcie dzisiejszej sesji.

 

 

Na zamknięciu kapitalizacja kolejowego przewoźnika wyniosła ponad 3,5 mld zł, co pozwala spółce aspirować do grona największych pod tym względem spółek notowanych na warszawskim parkiecie.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C