PKP CARGO i CMC Poland podpisały umowę współpracy

C

30-12-2013

PKP CARGO i CMC Poland podpisały trzyletnią umowę na transport ok. 1 mln ton surowców hutniczych i wyrobów stalowych rocznie. Przewozy surowców i towarów związanych z branżą hutniczą to drugi co do wielkości segment działalności PKP CARGO.         - CMC Poland to dla nas kluczowy klient w segmencie transportu surowców hutniczych i wyrobów stalowych. Przedłużona współpraca między obiema firmami potwierdza dobrą pozycję PKP CARGO na bardzo konkurencyjnym rynku tego typu produktów w Polsce ? mówi Sylwester Sigiel, członek zarządu ds. handlowych PKP CARGO.   Podpisana umowa jest kontynuacją ponad 10-letniej współpracy obu spółek. Kolejowy operator, w okresie od początku stycznia 2014 r. do końca grudnia 2016 r., przewiezie wsad do pieców hutniczych i wyroby stalowe dla CMC Poland ? jednego z największych producentów prętów zbrojeniowych i siatek z drutu.   ? Dwie kluczowe grupy ładunków przewożonych przez PKP CARGO, związane z branżą hutniczą, to rudy i piryty oraz metale i wyroby. Nadal chcemy zwiększać swoje udziały w rynku przewozu tych surowców, bowiem stanowią one obecnie drugi co do wielkości segment przewozów w PKP CARGO. ? dodaje Sylwester Sigiel.   PKP CARGO świadczy kompleksowe usługi przewozowe dla największych podmiotów z sektora hutniczego, dostarczając im zarówno surowce niezbędne do produkcji stali jak i transportując wyprodukowane przez nie produkty i półprodukty. Wyroby hutnicze przewożone są w głównej mierze w komunikacji międzynarodowej, przede wszystkim w imporcie.    

pkpcargologoPKP CARGO i CMC Poland podpisały trzyletnią umowę na transport ok. 1 mln ton surowców hutniczych i wyrobów stalowych rocznie. Przewozy surowców i towarów związanych z branżą hutniczą to drugi co do wielkości segment działalności PKP CARGO.

 

 

 

 

CMC Poland to dla nas kluczowy klient w segmencie transportu surowców hutniczych i wyrobów stalowych. Przedłużona współpraca między obiema firmami potwierdza dobrą pozycję PKP CARGO na bardzo konkurencyjnym rynku tego typu produktów w Polsce ? mówi Sylwester Sigiel, członek zarządu ds. handlowych PKP CARGO.

 

Podpisana umowa jest kontynuacją ponad 10-letniej współpracy obu spółek. Kolejowy operator, w okresie od początku stycznia 2014 r. do końca grudnia 2016 r., przewiezie wsad do pieców hutniczych i wyroby stalowe dla CMC Poland ? jednego z największych producentów prętów zbrojeniowych i siatek z drutu.

 

? Dwie kluczowe grupy ładunków przewożonych przez PKP CARGO, związane z branżą hutniczą, to rudy i piryty oraz metale i wyroby. Nadal chcemy zwiększać swoje udziały w rynku przewozu tych surowców, bowiem stanowią one obecnie drugi co do wielkości segment przewozów w PKP CARGO. ? dodaje Sylwester Sigiel.

 

PKP CARGO świadczy kompleksowe usługi przewozowe dla największych podmiotów z sektora hutniczego, dostarczając im zarówno surowce niezbędne do produkcji stali jak i transportując wyprodukowane przez nie produkty i półprodukty. Wyroby hutnicze przewożone są w głównej mierze w komunikacji międzynarodowej, przede wszystkim w imporcie.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C