PKP CARGO podpisało umowę z CMC Zawiercie

C

11-04-2010

  W pierwszych dniach kwietnia br. zakończyły się trwające kilka tygodni negocjacje pomiędzy PKP CARGO a CMC Zawiercie, dotyczące przewozu metali i złomu w komunikacji krajowej oraz międzynarodowej, zarówno w eksporcie jak i w imporcie. W ciągu najbliższych czterech lat PKP CARGO S.A. przewiezie 6 mln ton towarów, głównie żelaza, stali i złomu, dla firmy CMC Zawiercie S.A.   W dniu 9 kwietnia w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP CARGO w Katowicach uroczyście podpisana została umowa w tej sprawie. Ze strony PKP CARGO umowę podpisali Wojciech Balczun - Prezes Zarządu i Marek Zaleśny - Członek Zarządu ds. Handlowych, a ze strony CMC Zawiercie Jerzy Kozicz - Prezes Zarządu i Dorota Apostel - Członek Zarządu Spółki.         {modal href="/images/stories/aktualnosci/Umowa_PKP_Cargo_big2.jpg"} {/modal}Łączna masa zlecona do przewozu w okresie od lutego 2010 do grudnia 2013 roku wyniesie 5,95 ton, z czego 2 mln ton przypadnie na żelazo i stal, a ponad 4 mln ton na złom.   - Liczymy na to, że podpisana umowa nie tylko zacieśni dotychczasową współpracę pomiędzy naszymi Firmami, trwającą praktycznie od momentu powstania spółki CMC Zawiercie w grudniu 2003 roku, ale również umożliwi pozyskanie nowych relacji przewozowych - komentuje Wojciech Balczun, prezes PKP CARGO.   Przesyłki o masie minimum 1000 ton netto stanowić będą 2,135 mln ton, czyli ok. 36 proc. całości przewożonej masy. Parytet przesyłek przewożonych w zwartych składach będzie wzrastał z roku na rok począwszy od 28 proc. w 2010 roku do 42 proc. w 2013 roku. Uzyskanie tak wysokiego parytetu możliwe będzie dzięki przejęciu przewozów ok. 800 tys. ton towarów od spółki CTL Logistics.   Ponadto zastosowanie operacji formowania pociągu na stacji Zabrzeg Czarnolesie z przesyłek rozproszonych po czeskiej i słowackiej stronie, pozwoli na obniżenie kosztów i skrócenie czasu przewozu.  

 

W pierwszych dniach kwietnia br. zakończyły się trwające kilka tygodni negocjacje pomiędzy PKP CARGO a CMC Zawiercie, dotyczące przewozu metali i złomu w komunikacji krajowej oraz międzynarodowej, zarówno w eksporcie jak i w imporcie. W ciągu najbliższych czterech lat PKP CARGO S.A. przewiezie 6 mln ton towarów, głównie żelaza, stali i złomu, dla firmy CMC Zawiercie S.A.

 

W dniu 9 kwietnia w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP CARGO w Katowicach uroczyście podpisana została umowa w tej sprawie. Ze strony PKP CARGO umowę podpisali Wojciech Balczun – Prezes Zarządu i Marek Zaleśny – Członek Zarządu ds. Handlowych, a ze strony CMC Zawiercie Jerzy Kozicz – Prezes Zarządu i Dorota Apostel – Członek Zarządu Spółki.      

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/Umowa_PKP_Cargo_big2.jpg”}

{/modal}Łączna masa zlecona do przewozu w okresie od lutego 2010 do grudnia 2013 roku wyniesie 5,95 ton, z czego 2 mln ton przypadnie na żelazo i stal, a ponad 4 mln ton na złom.

 

– Liczymy na to, że podpisana umowa nie tylko zacieśni dotychczasową współpracę pomiędzy naszymi Firmami, trwającą praktycznie od momentu powstania spółki CMC Zawiercie w grudniu 2003 roku, ale również umożliwi pozyskanie nowych relacji przewozowych – komentuje Wojciech Balczun, prezes PKP CARGO.

 

Przesyłki o masie minimum 1000 ton netto stanowić będą 2,135 mln ton, czyli ok. 36 proc. całości przewożonej masy. Parytet przesyłek przewożonych w zwartych składach będzie wzrastał z roku na rok począwszy od 28 proc. w 2010 roku do 42 proc. w 2013 roku. Uzyskanie tak wysokiego parytetu możliwe będzie dzięki przejęciu przewozów ok. 800 tys. ton towarów od spółki CTL Logistics.

 

Ponadto zastosowanie operacji formowania pociągu na stacji Zabrzeg Czarnolesie z przesyłek rozproszonych po czeskiej i słowackiej stronie, pozwoli na obniżenie kosztów i skrócenie czasu przewozu.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C