PKP CARGO powiększa flotę

C

27-07-2016

25 lipca PKP CARGO powiększyło swoją flotę o trzy kolejne lokomotywy wielosystemowe Siemens Vectron. Przewoźnik obsługuje nimi połączenia poza granicami kraju. Każda z dziewięciu nowoczesnych maszyn odebranych dotychczas przez PKP CARGO od producenta jest dopuszczona do ruchu na terenie Polski i pięciu innych krajów UE: Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier. Kolejne trzy podobne lokomotywy PKP CARGO odbierze w sierpniu, a odbiór ostatnich trzech z 15, mogących wjechać dodatkowo do Holandii, jest planowany do końca czerwca 2017 roku.     „Nowe Vectrony są nieustannie w ruchu, wykorzystujemy je w stu procentach – mówi Jarosław Klasa, Członek Zarządu PKP CARGO ds. Operacyjnych. – Lokomotywy wielosystemowe pozwalają nam samodzielnie prowadzić składy z Polski do kilku krajów Unii Europejskiej, bez konieczności podmiany środka trakcyjnego na granicy. Oznacza to optymalny czas przewozu oraz wyższy poziom obsługi klienta" dodaje Jarosław Klasa.     Kolejne trzy Vectrony PKP CARGO odbierze w sierpniu tego roku. Lokomotywy Siemens Vectron są oznaczone w PKP CARGO jako seria EU46. Trzy nowo odebrane lokomotywy mają numery boczne 507, 509 i 510. Do niedawna były one garażowane przez PKP CARGO w lokomotywowni w Czechowicach w woj. śląskim, razem z trzema innymi lokomotywami z tej serii, o numerach 508, 511 i 512, które PKP CARGO odebierze w sierpniu.     Do czasu odebrania od Siemensa pierwszych  trzech  Vectronów  w  styczniu  tego  roku PKP CARGO posiadało jedną własną lokomotywę wielosystemową i dzierżawiło dziewięć innych. Wykonywanie połączeń zagranicznych w większości wynajętym taborem umożliwiało największemu polskiemu operatorowi szybkie i elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki przewozowe oraz pozwoliło na zdobycie pozwoleń do samodzielnego prowadzenia ruchu kolejowego w dziewięciu krajach UE. Obecnie PKP CARGO ma ustabilizowany poziom wykorzystania lokomotyw wielosystemowych. W tych warunkach zakup jest najkorzystniejszą opcją.     PKP CARGO podpisało umowę na zakup 15 lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron we wrześniu 2015 roku. PKP CARGO jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Oprócz przewozów towarów, Grupa PKP CARGO świadczy kompleksowe usługi logistyczne, w tym spedycję,  obsługę  terminalową  i bocznic  oraz  obsługę  celną.  Zajmuje  się  też   naprawą i utrzymaniem taboru kolejowego.   Zapisz Zapisz

PKPcargo3 15025 lipca PKP CARGO powiększyło swoją flotę o trzy kolejne lokomotywy wielosystemowe Siemens Vectron. Przewoźnik obsługuje nimi połączenia poza granicami kraju. Każda z dziewięciu nowoczesnych maszyn odebranych dotychczas przez PKP CARGO od producenta jest dopuszczona do ruchu na terenie Polski i pięciu innych krajów UE: Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier. Kolejne trzy podobne lokomotywy PKP CARGO odbierze w sierpniu, a odbiór ostatnich trzech z 15, mogących wjechać dodatkowo do Holandii, jest planowany do końca czerwca 2017 roku.

 

 

Nowe Vectrony są nieustannie w ruchu, wykorzystujemy je w stu procentach – mówi Jarosław Klasa, Członek Zarządu PKP CARGO ds. Operacyjnych. – Lokomotywy wielosystemowe pozwalają nam samodzielnie prowadzić składy z Polski do kilku krajów Unii Europejskiej, bez konieczności podmiany środka trakcyjnego na granicy. Oznacza to optymalny czas przewozu oraz wyższy poziom obsługi klienta” dodaje Jarosław Klasa.

 

 

Kolejne trzy Vectrony PKP CARGO odbierze w sierpniu tego roku. Lokomotywy Siemens Vectron są oznaczone w PKP CARGO jako seria EU46. Trzy nowo odebrane lokomotywy mają numery boczne 507, 509 i 510. Do niedawna były one garażowane przez PKP CARGO w lokomotywowni w Czechowicach w woj. śląskim, razem z trzema innymi lokomotywami z tej serii, o numerach 508, 511 i 512, które PKP CARGO odebierze w sierpniu.

 

 

Do czasu odebrania od Siemensa pierwszych  trzech  Vectronów  w  styczniu  tego  roku PKP CARGO posiadało jedną własną lokomotywę wielosystemową i dzierżawiło dziewięć innych. Wykonywanie połączeń zagranicznych w większości wynajętym taborem umożliwiało największemu polskiemu operatorowi szybkie i elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki przewozowe oraz pozwoliło na zdobycie pozwoleń do samodzielnego prowadzenia ruchu kolejowego w dziewięciu krajach UE. Obecnie PKP CARGO ma ustabilizowany poziom wykorzystania lokomotyw wielosystemowych. W tych warunkach zakup jest najkorzystniejszą opcją.

 

 

PKP CARGO podpisało umowę na zakup 15 lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron we wrześniu 2015 roku. PKP CARGO jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Oprócz przewozów towarów, Grupa PKP CARGO świadczy kompleksowe usługi logistyczne, w tym spedycję,  obsługę  terminalową  i bocznic  oraz  obsługę  celną.  Zajmuje  się  też   naprawą i utrzymaniem taboru kolejowego.

 

PKPcargo2 720

Zapisz

Zapisz

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C