PKP CARGO przewoźnikiem na Słowacji

C

27-02-2011

  {modal href="/images/stories/pkp_cargo2_big.jpg"} {/modal}Słowacja to trzeci kraj, po Republice Czeskiej i Niemczech, na terenie którego PKP CARGO będzie mogło wykonywać samodzielne przewozy kolejowe, dzięki uzyskaniu Certyfikatu Bezpieczeństwa w części B. Dokument, który umożliwia polskiemu przewoźnikowi samodzielnie wykonywanie wszelkich przewozów towarowych (w tym przewozów towarów niebezpiecznych) na całym terytorium Słowacji, PKP CARGO otrzymało od słowackiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego 14 lutego br. w Bratysławie. Certyfikat w imieniu PKP CARGO odebrał Witold Bawor, członek zarządu Spółki ds. eksploatacyjnych. - Przewidujemy, że pierwsze samodzielne przewozy na terenie Słowacji powinniśmy uruchomić w ciągu najbliższych trzech miesięcy - zapowiada Witold Bawor.   Uzyskanie certyfikatu sprawia, że PKP CARGO ma obecniemożliwość realizowania samodzielnych przewozów za całą południową i zachodnią granicą kraju, jako że wcześniej Certyfikat Bezpieczeństwa w części B firma uzyskała na terenie Czech (styczeń 2010) i Niemiec (grudzień 2010). Stanowi to znaczący krok w ekspansji zagranicznej grupy PKP CARGO LOGISTICS. Otrzymanie uprawnień poprzedziły wielomiesięczne, intensywne przygotowania ze strony PKP CARGO (w tym związane ze sporządzeniem stosownej dokumentacji), mające w pierwszej kolejności na celu udowodnienie, że Spółka jest w stanie bezpiecznie i zgodnie z zasadami obowiązującymi w Republice Słowackiej realizować samodzielnie kolejowe przewozy towarów. Dotychczas w zakresie terytorium Słowacji PKP CARGO uzyskało m.in. dopuszczenia do ruchu dla pojazdów trakcyjnych serii ET41, ET22, EU07 oraz prawa kierowania dla własnych maszynistów. Uprawnienia do realizowania przez PKP CARGO samodzielnych przewozów na terenie Słowacji prowadzić będą do uelastycznienia i poprawy efektywności, a w konsekwencji do wzrostu wolumenu transgranicznych przewozów towarowych. Lepsza też będzie współpraca Spółki z zagranicznymi przewoźnikami kolejowymi, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa przewozów.

 

{modal href=”/images/stories/pkp_cargo2_big.jpg”}

{/modal}Słowacja to trzeci kraj, po Republice Czeskiej i Niemczech, na terenie którego PKP CARGO będzie mogło wykonywać samodzielne przewozy kolejowe, dzięki uzyskaniu Certyfikatu Bezpieczeństwa w części B.

PROMOCJA

PROMOCJA


Dokument, który umożliwia polskiemu przewoźnikowi samodzielnie wykonywanie wszelkich przewozów towarowych (w tym przewozów towarów niebezpiecznych) na całym terytorium Słowacji, PKP CARGO otrzymało od słowackiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego 14 lutego br. w Bratysławie.


Certyfikat w imieniu PKP CARGO odebrał Witold Bawor, członek zarządu Spółki ds. eksploatacyjnych. – Przewidujemy, że pierwsze samodzielne przewozy na terenie Słowacji powinniśmy uruchomić w ciągu najbliższych trzech miesięcy – zapowiada Witold Bawor.

 

Uzyskanie certyfikatu sprawia, że PKP CARGO ma obecniemożliwość realizowania samodzielnych przewozów za całą południową i zachodnią granicą kraju, jako że wcześniej Certyfikat Bezpieczeństwa w części B firma uzyskała na terenie Czech (styczeń 2010) i Niemiec (grudzień 2010). Stanowi to znaczący krok w ekspansji zagranicznej grupy PKP CARGO LOGISTICS.


Otrzymanie uprawnień poprzedziły wielomiesięczne, intensywne przygotowania ze strony PKP CARGO (w tym związane ze sporządzeniem stosownej dokumentacji), mające w pierwszej kolejności na celu udowodnienie, że Spółka jest w stanie bezpiecznie i zgodnie z zasadami obowiązującymi w Republice Słowackiej realizować samodzielnie kolejowe przewozy towarów. Dotychczas w zakresie terytorium Słowacji PKP CARGO uzyskało m.in. dopuszczenia do ruchu dla pojazdów trakcyjnych serii ET41, ET22, EU07 oraz prawa kierowania dla własnych maszynistów. Uprawnienia do realizowania przez PKP CARGO samodzielnych przewozów na terenie Słowacji prowadzić będą do uelastycznienia i poprawy efektywności, a w konsekwencji do wzrostu wolumenu transgranicznych przewozów towarowych. Lepsza też będzie współpraca Spółki z zagranicznymi przewoźnikami kolejowymi, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa przewozów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C