PKP CARGO S.A. przewiezie 8,5 mln ton węgla kamiennego dla Elektrowni Kozienice

C

31-05-2010

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/kozienice_big.jpg"} {/modal}PKP CARGO S.A. podpisało umowę na przewozy węgla kamiennego dla Elektrowni Kozienice S.A. w ciągu najbliższych dwóch lat. Wartość brutto kontraktu przekroczy 100 mln zł.   Umowa została podpisana w konsekwencji wygrania przez PKP CARGO przetargu nieograniczonego na przewozy węgla dla Kozienic. W imieniu PKP CARGO umowę podpisali Marek Zaleśny, członek zarządu ds. handlowych oraz Witold Bawor, członek zarządu ds. eksploatacyjnych, natomiast ze strony Elektrowni Kozienice podpisy na dokumencie złożyli Zygmunt Rachfalski, członek zarządu ds. technicznych oraz Arkadiusz Norbert Krakowiak, członek zarządu ds. handlu.   Umowa dotycząca przewozu ok. 8,5 mln ton węgla będzie obowiązywała o okresie od 1 czerwca 2010 roku do 31 maja 2012 roku, a jej łączna wartość brutto wyniesie ok. 100,3 mln zł. Przewozy realizowane będą z kopalni spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, a także z Górnego Śląska, z kopalń należących do Kompanii Węglowej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej.   - Elektrownia Kozienice to największa w kraju elektrownia opalana węglem kamiennym, a masa 8,5 mln ton to znaczący udział w naszych przewozach. Dlatego cieszy nas, że udało nam się podpisać kontrakt dłuższy niż roczny, to pozwala nam na strategiczne planowanie dalszych działań - powiedział Marek Zaleśny. - Zakładamy, że jeśli sytuacja na rynku nie ulegnie zmianie w 2010 roku będziemy potrzebowali nieco więcej węgla niż wynikałoby to z proporcji zapisanych w umowie - dodał Arkadiusz Krakowiak.   W ramach poprzedniego dwuletniego kontraktu, od maja 2008 r. do końca kwietnia 2010 r. PKP CARGO dostarczyło na rzecz Elektrowni Kozienice ok. 10,9 mln ton węgla kamiennego. Dostawy realizowane były w komunikacji krajowej i międzynarodowej (z importu).   Współpraca pomiędzy obu firmami funkcjonuje od początku istnienia PKP CARGO.  

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/kozienice_big.jpg”}

{/modal}PKP CARGO S.A. podpisało umowę na przewozy węgla kamiennego dla Elektrowni Kozienice S.A. w ciągu najbliższych dwóch lat. Wartość brutto kontraktu przekroczy 100 mln zł.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Umowa została podpisana w konsekwencji wygrania przez PKP CARGO przetargu nieograniczonego na przewozy węgla dla Kozienic. W imieniu PKP CARGO umowę podpisali Marek Zaleśny, członek zarządu ds. handlowych oraz Witold Bawor, członek zarządu ds. eksploatacyjnych, natomiast ze strony Elektrowni Kozienice podpisy na dokumencie złożyli Zygmunt Rachfalski, członek zarządu ds. technicznych oraz Arkadiusz Norbert Krakowiak, członek zarządu ds. handlu.

 

Umowa dotycząca przewozu ok. 8,5 mln ton węgla będzie obowiązywała o okresie od 1 czerwca 2010 roku do 31 maja 2012 roku, a jej łączna wartość brutto wyniesie ok. 100,3 mln zł. Przewozy realizowane będą z kopalni spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, a także z Górnego Śląska, z kopalń należących do Kompanii Węglowej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

– Elektrownia Kozienice to największa w kraju elektrownia opalana węglem kamiennym, a masa 8,5 mln ton to znaczący udział w naszych przewozach. Dlatego cieszy nas, że udało nam się podpisać kontrakt dłuższy niż roczny, to pozwala nam na strategiczne planowanie dalszych działań – powiedział Marek Zaleśny. Zakładamy, że jeśli sytuacja na rynku nie ulegnie zmianie w 2010 roku będziemy potrzebowali nieco więcej węgla niż wynikałoby to z proporcji zapisanych w umowie – dodał Arkadiusz Krakowiak.

 

W ramach poprzedniego dwuletniego kontraktu, od maja 2008 r. do końca kwietnia 2010 r. PKP CARGO dostarczyło na rzecz Elektrowni Kozienice ok. 10,9 mln ton węgla kamiennego. Dostawy realizowane były w komunikacji krajowej i międzynarodowej (z importu).

 

Współpraca pomiędzy obu firmami funkcjonuje od początku istnienia PKP CARGO.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C