PKP CARGO samodzielnym przewoźnikiem w Belgii

C

18-10-2012

  PKP CARGO otrzymało od administracji belgijskiej odpowiedzialnej za transport kolejowy Certyfikat Bezpieczeństwa w zakresie tzw. części "B". Dokument ten uprawnia przewoźnika do samodzielnego wykonywania przewozów towarowych po sieci kolejowej Belgii. Pierwsze samodzielne przewozy firma uruchomi prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy, po podpisaniu stosownej umowy z zarządcą infrastruktury kolejowej oraz dostawcą energii elektrycznej.       - Uzyskując certyfikat bezpieczeństwa możemy zaoferować klientom przewozy z kluczowych punktów logistycznych w Europie do Polski. Mam na myśli np. punkty takie jak porty w Hamburgu, Bremerhaven, a obecnie również Antwerpii - powiedział Wojciech Balczun, prezes zarządu PKP CARGO. Spółka otrzymała certyfikat od Federale Overheidsdienst Mobiliteit en Vervoer - jest to odpowiednik polskiego Urzędu Transportu Kolejowego w Belgijskim Ministerstwie Transportu. Uzyskanie wymienionych uprawnień poprzedziły wielomiesięczne, intensywne przygotowania ze strony PKP CARGO. Przygotowania te miały za zadanie udowodnić, że spółka jest w stanie bezpiecznie i zgodnie z zasadami obowiązującymi w Belgii realizować samodzielnie kolejowe przewozy towarów. PKP Cargo posiada obecnie certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnej realizacji przewozów w Niemczech, Republice Czeskiej, Republice Słowackiej oraz Austrii. Od czasu uzyskania tych uprawnień firma systematycznie z roku na rok zwiększa masę przewożonych ładunków. Tylko w I półroczu 2012 roku przewozy ładunków PKP CARGO poza Polską wyniosły1 mln 131 tys. 699 ton .

 

cargopkpPKP CARGO otrzymało od administracji belgijskiej odpowiedzialnej za transport kolejowy Certyfikat Bezpieczeństwa w zakresie tzw. części “B”. Dokument ten uprawnia przewoźnika do samodzielnego wykonywania przewozów towarowych po sieci kolejowej Belgii. Pierwsze samodzielne przewozy firma uruchomi prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy, po podpisaniu stosownej umowy z zarządcą infrastruktury kolejowej oraz dostawcą energii elektrycznej.

 

 

 


Uzyskując certyfikat bezpieczeństwa możemy zaoferować klientom przewozy z kluczowych punktów logistycznych w Europie do Polski. Mam na myśli np. punkty takie jak porty w Hamburgu, Bremerhaven, a obecnie również Antwerpii – powiedział Wojciech Balczun, prezes zarządu PKP CARGO.


Spółka otrzymała certyfikat od Federale Overheidsdienst Mobiliteit en Vervoer – jest to odpowiednik polskiego Urzędu Transportu Kolejowego w Belgijskim Ministerstwie Transportu. Uzyskanie wymienionych uprawnień poprzedziły wielomiesięczne, intensywne przygotowania ze strony PKP CARGO. Przygotowania te miały za zadanie udowodnić, że spółka jest w stanie bezpiecznie i zgodnie z zasadami obowiązującymi w Belgii realizować samodzielnie kolejowe przewozy towarów.


PKP Cargo posiada obecnie certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnej realizacji przewozów w Niemczech, Republice Czeskiej, Republice Słowackiej oraz Austrii. Od czasu uzyskania tych uprawnień firma systematycznie z roku na rok zwiększa masę przewożonych ładunków. Tylko w I półroczu 2012 roku przewozy ładunków PKP CARGO poza Polską wyniosły1 mln 131 tys. 699 ton .

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C