PKP CARGO wychodzi na plus

C

03-08-2010

  {modal href="/images/stories/pkp_cargo2_big.jpg"} {/modal} W pierwszej połowie 2010 roku PKP CARGO S.A. zarobiło na czysto 7,3 mln zł, w porównaniu do 314 mln zł straty netto w analogicznym okresie 2009 roku. To oznacza, że dodatni wynik finansowy Spółka osiągnęła wcześniej niż zakładał plan.     W okresie styczeń-czerwiec 2010 roku przychody netto ze sprzedaży PKP CARGO wyniosły 2,19 mld zł i były o 18,6 proc. większe niż rok wcześniej. W tym przychody z usług przewozowych zwiększyły się o blisko 21 proc., do 2,01 mld zł. W tym samym okresie koszty działalności operacyjnej Spółki zwiększyły się jedynie o 6 proc. W konsekwencji zdecydowanej poprawie uległy wyniki finansowe PKP CARGO, po sześciu miesiącach narastająco Spółka po raz pierwszy w tym roku odnotowała zysk na sprzedaży i zysk netto. - Z powodu ciężkiej zimy pierwsze dwa miesiące tego roku były trudne i nasza strata była większa niż planowaliśmy, ale po sześciu miesiącach wyniki Spółki są już bardzo zadowalające. Wszystko wskazuje na to, że założony w planie rocznym zysk na poziomie ok. 40 mln zł zostanie w 2010 roku przekroczony - mówi Marek Zaleśny, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych. Wynik na sprzedaży po pierwszym półroczu 2010 r. wyniósł niemal 1,5 mln zł, wobec ponad 215 mln zł straty na sprzedaży w analogicznym okresie 2009 roku. Na poziomie netto Spółka zarobiła 7,3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej notowała 314 mln zł straty. Wyniki finansowe są lepsze niż zakładał plan na ten rok, który po pierwszym półroczu przewidywał jeszcze ok. 2,5 mln zł straty netto. - Te wyniki dobitnie pokazują, że zmierzamy we właściwym kierunku, a podjęty przez zarząd Spółki w 2009 roku i kontynuowany w 2010 roku program naprawczy był i jest optymalnym rozwiązaniem dla PKP CARGO. Jednakże w celu utrzymania tendencji wzrostowej, w związku z całym szeregiem czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na naszą działalność, kluczowe będą dalsze konsekwentne działania zmierzające do ograniczenia kosztów funkcjonowania i optymalizacji działalności Spółki - mówi Wojciech Balczun, prezes PKP CARGO.

 

{modal href=”/images/stories/pkp_cargo2_big.jpg”}

{/modal}

W pierwszej połowie 2010 roku PKP CARGO S.A. zarobiło na czysto 7,3 mln zł, w porównaniu do 314 mln zł straty netto w analogicznym okresie 2009 roku. To oznacza, że dodatni wynik finansowy Spółka osiągnęła wcześniej niż zakładał plan.

 

 


W okresie styczeń-czerwiec 2010 roku przychody netto ze sprzedaży PKP CARGO wyniosły 2,19 mld zł i były o 18,6 proc. większe niż rok wcześniej. W tym przychody z usług przewozowych zwiększyły się o blisko 21 proc., do 2,01 mld zł. W tym samym okresie koszty działalności operacyjnej Spółki zwiększyły się jedynie o 6 proc.


W konsekwencji zdecydowanej poprawie uległy wyniki finansowe PKP CARGO, po sześciu miesiącach narastająco Spółka po raz pierwszy w tym roku odnotowała zysk na sprzedaży i zysk netto.


– Z powodu ciężkiej zimy pierwsze dwa miesiące tego roku były trudne i nasza strata była większa niż planowaliśmy, ale po sześciu miesiącach wyniki Spółki są już bardzo zadowalające. Wszystko wskazuje na to, że założony w planie rocznym zysk na poziomie ok. 40 mln zł zostanie w 2010 roku przekroczony – mówi Marek Zaleśny, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych.


Wynik na sprzedaży po pierwszym półroczu 2010 r. wyniósł niemal 1,5 mln zł, wobec ponad 215 mln zł straty na sprzedaży w analogicznym okresie 2009 roku. Na poziomie netto Spółka zarobiła 7,3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej notowała 314 mln zł straty. Wyniki finansowe są lepsze niż zakładał plan na ten rok, który po pierwszym półroczu przewidywał jeszcze ok. 2,5 mln zł straty netto.


– Te wyniki dobitnie pokazują, że zmierzamy we właściwym kierunku, a podjęty przez zarząd Spółki w 2009 roku i kontynuowany w 2010 roku program naprawczy był i jest optymalnym rozwiązaniem dla PKP CARGO. Jednakże w celu utrzymania tendencji wzrostowej, w związku z całym szeregiem czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na naszą działalność, kluczowe będą dalsze konsekwentne działania zmierzające do ograniczenia kosztów funkcjonowania i optymalizacji działalności Spółki – mówi Wojciech Balczun, prezes PKP CARGO.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C