PKP CARGO z nowym certyfikatem na Węgrzech

C

15-05-2013

  PKP CARGO otrzymało certyfikat bezpieczeństwa część "B" od NHK, węgierskiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego. Dokument ten umożliwia polskiemu przewoźnikowi samodzielne wykonywanie przewozów towarowych na sieci kolejowej Węgier. To jest już szósty kraj europejski, na którego terenie PKP CARGO może samodzielnie przewozić towary.         O tym, że PKP CARGO może już samodzielnie realizować przewozy towarowe na terenie Węgier, poinformował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Prezes PKP CARGO Łukasz Boroń.   - Zdobycie certyfikatu bezpieczeństwa stanowi kolejny krok na drodze umożliwienia realizacji przewozów przez jednego przewoźnika na obszarze Środkowej i Zachodniej Europy. Przez Węgry przebiega jeden z ważniejszych korytarzy transportowych łączących północ z południem, w ramach którego z roku na rok powiększają się przewozy, w tym z rejonu Polski, Czech i Słowacji - mówi Łukasz Boroń, prezes Zarządu PKP CARGO. Dodał, że intensyfikacja naszej obecności poza granicami kraju jest jednym z filarów rozwoju PKP CARGO   Otrzymanie uprawnień poprzedziły wielomiesięczne, intensywne przygotowania ze strony PKP CARGO, które miały dowieść, że spółka jest w stanie bezpiecznie i zgodnie z zasadami obowiązującymi na Węgrzech realizować samodzielnie kolejowe przewozy towarów. PKP CARGO posiada certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnych przewozów również w Austrii, Belgii, Republice Czeskiej, Niemczech i Republice Słowackiej. Kolejnym krajem, gdzie PKP CARGO ubiega się o certyfikat, jest Holandia.  

 

pkpcargo19listoPKP CARGO otrzymało certyfikat bezpieczeństwa część “B” od NHK, węgierskiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego. Dokument ten umożliwia polskiemu przewoźnikowi samodzielne wykonywanie przewozów towarowych na sieci kolejowej Węgier. To jest już szósty kraj europejski, na którego terenie PKP CARGO może samodzielnie przewozić towary.

 

 

 

 

O tym, że PKP CARGO może już samodzielnie realizować przewozy towarowe na terenie Węgier, poinformował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Prezes PKP CARGO Łukasz Boroń.

 

– Zdobycie certyfikatu bezpieczeństwa stanowi kolejny krok na drodze umożliwienia realizacji przewozów przez jednego przewoźnika na obszarze Środkowej i Zachodniej Europy. Przez Węgry przebiega jeden z ważniejszych korytarzy transportowych łączących północ z południem, w ramach którego z roku na rok powiększają się przewozy, w tym z rejonu Polski, Czech i Słowacji – mówi Łukasz Boroń, prezes Zarządu PKP CARGO. Dodał, że intensyfikacja naszej obecności poza granicami kraju jest jednym z filarów rozwoju PKP CARGO

 

Otrzymanie uprawnień poprzedziły wielomiesięczne, intensywne przygotowania ze strony PKP CARGO, które miały dowieść, że spółka jest w stanie bezpiecznie i zgodnie z zasadami obowiązującymi na Węgrzech realizować samodzielnie kolejowe przewozy towarów.


PKP CARGO posiada certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnych przewozów również w Austrii, Belgii, Republice Czeskiej, Niemczech i Republice Słowackiej. Kolejnym krajem, gdzie PKP CARGO ubiega się o certyfikat, jest Holandia.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C