PKP S.A. i Koleje Ukraińskie pracują nad połączeniami kolejowymi Euro 2012

C

24-07-2010

  Kierownictwa PKP S.A. oraz Kolei Ukraińskich, spotkały się po raz kolejny w Warszawie.  Rozmowy dotyczyły współpracy podczas mistrzostw Euro 2012 oraz przewozów towarowych między naszymi krajami.         Grupa PKP reprezentowana przez Prezesa PKP S.A. Andrzeja Wacha i Koleje Ukraińskie z Dyrektorem Generalnym Michaiłem Dmitriewiczem Kostiukiem, przygotowują na Euro 2012 specjalną ofertę na połączenia kolejowe miedzy głównymi miastami Polski i Ukrainy z wykorzystaniem automatycznego systemu zmiany rozstawu kół w wagonach z systemu 1435 mm na 1520 mm.   Od zeszłego roku na trasie Wrocław - Kraków - Lwów - Wrocław uruchomione jest połączenie  PKP Intercity z wykorzystaniem tego systemu.   Podstawowymi kolejowymi przejściami granicznymi między Polską a Ukrainą w okresie Euro będą Chełm-Dorohusk / Jagodzin i Przemyśl-Medyka / Mościska II.  Obie strony przygotowują odpowiednią liczbę pociągów do obsługi połączeń przez te przejścia, które zapewnią skomunikowanie ze sobą, na stacjach granicznych, pociągów łączących miasta gospodarzy mistrzostw w obu krajach.   Wspólne ustalenia dotyczyły również współpracy w zakresie transportu towarów prowadzonych przez PKP CARGO S.A.

 

Kierownictwa PKP S.A. oraz Kolei Ukraińskich, spotkały się po raz kolejny w Warszawie.  Rozmowy dotyczyły współpracy podczas mistrzostw Euro 2012 oraz przewozów towarowych między naszymi krajami.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 

 

 

Grupa PKP reprezentowana przez Prezesa PKP S.A. Andrzeja Wacha i Koleje Ukraińskie z Dyrektorem Generalnym Michaiłem Dmitriewiczem Kostiukiem, przygotowują na Euro 2012 specjalną ofertę na połączenia kolejowe miedzy głównymi miastami Polski i Ukrainy z wykorzystaniem automatycznego systemu zmiany rozstawu kół w wagonach z systemu 1435 mm na 1520 mm.

 

Od zeszłego roku na trasie Wrocław – Kraków – Lwów – Wrocław uruchomione jest połączenie  PKP Intercity z wykorzystaniem tego systemu.

 

Podstawowymi kolejowymi przejściami granicznymi między Polską a Ukrainą w okresie Euro będą Chełm-Dorohusk / Jagodzin i Przemyśl-Medyka / Mościska II.  Obie strony przygotowują odpowiednią liczbę pociągów do obsługi połączeń przez te przejścia, które zapewnią skomunikowanie ze sobą, na stacjach granicznych, pociągów łączących miasta gospodarzy mistrzostw w obu krajach.

 

Wspólne ustalenia dotyczyły również współpracy w zakresie transportu towarów prowadzonych przez PKP CARGO S.A.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C