PKS Gdańsk – Oliwa SA stawia na ekologię

C

15-07-2014

Już 1 września 2014 roku, w życie wejdziekolejna norma opracowana w serii Dyrektyw Europejskich, dotycząca dopuszczalnych emisji spalin w pojazdach. Rozporządzenie Euro6, zostało uchwalone w 2008 roku i określa wspólne wymogi w zakresie emisji zanieczyszczeń pojazdów silnikowych oraz ich specyficznych części zamiennych na rzecz ograniczenia zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy ruchu drogowego. Jest to najbardziej restrykcyjne środowiskowo postanowienie, jakie zostało wydane przez Unię Europejską w ciągu ostatnich lat.      Jednym z pionierów we wdrażaniu rozporządzeń europejskich jest firma PKS Gdańsk-Oliwa SA, która podjęła decyzję o podpisaniu kontraktu na dostarczenie 35 nowych samochodów ciężarowych, inwestując tym samym 2.500.000 euro. Nowy tabor składać się będzie z jednostek nabytych od trzech znanych producentów: DAF, Scania oraz Mercedes.   - Kwestia środowiskowa jest dla nas niezwykle istotna - mówi Marek Szemiako, Zastępca Prezesa Zarządu PKS Gdańsk- Oliwa SA - Innowacyjność zawsze wiąże się z nakładami finansowymi, ale uważamy, że warto inwestować w nowoczesne rozwiązania i dążyć do doskonałości. Wydatek rzędu 2.500.000 euro to poważna decyzja. Dla nas jest to lokata w firmę, pracowników i kierowców. Ostatecznie nie bez powodu, nasze motto brzmi: „Najszybsi, Niezawodni, Nowocześni”- przypomina Marek Szemiako.

pks-gdansk-oliwaJuż 1 września 2014 roku, w życie wejdziekolejna norma opracowana w serii Dyrektyw Europejskich, dotycząca dopuszczalnych emisji spalin w pojazdach. Rozporządzenie Euro6, zostało uchwalone w 2008 roku i określa wspólne wymogi w zakresie emisji zanieczyszczeń pojazdów silnikowych oraz ich specyficznych części zamiennych na rzecz ograniczenia zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy ruchu drogowego. Jest to najbardziej restrykcyjne środowiskowo postanowienie, jakie zostało wydane przez Unię Europejską w ciągu ostatnich lat.

 

 

 Jednym z pionierów we wdrażaniu rozporządzeń europejskich jest firma PKS Gdańsk-Oliwa SA, która podjęła decyzję o podpisaniu kontraktu na dostarczenie 35 nowych samochodów ciężarowych, inwestując tym samym 2.500.000 euro. Nowy tabor składać się będzie z jednostek nabytych od trzech znanych producentów: DAF, Scania oraz Mercedes.

 

Kwestia środowiskowa jest dla nas niezwykle istotna – mówi Marek Szemiako, Zastępca Prezesa Zarządu PKS Gdańsk- Oliwa SA – Innowacyjność zawsze wiąże się z nakładami finansowymi, ale uważamy, że warto inwestować w nowoczesne rozwiązania i dążyć do doskonałości. Wydatek rzędu 2.500.000 euro to poważna decyzja. Dla nas jest to lokata w firmę, pracowników i kierowców. Ostatecznie nie bez powodu, nasze motto brzmi: „Najszybsi, Niezawodni, Nowocześni”- przypomina Marek Szemiako.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C