Płać za paliwo przy dystrybutorze

C

25-09-2017

BZ WBK Leasing poszerza pakiet usług związanych z kartami paliwowymi. Dotychczas skorzystało z nich już około 9 000 klientów Spółki. Teraz kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych mogą ominąć kolejki w kasach, a za paliwo zapłacić przy dystrybutorze.

BZ WBK Leasing poszerza pakiet usług związanych z kartami paliwowymi. Dotychczas skorzystało z nich już około 9 000 klientów Spółki. Teraz kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych mogą ominąć kolejki w kasach, a za paliwo zapłacić przy dystrybutorze.

BZ WBK Leasing uzupełnienia ofertę skierowaną do firm zainteresowanych finansowaniem pojazdów.BZ WBK Leasing proponuje swoim klientom karty paliwowe już od 7 lat. To ich pozytywne reakcje i rosnące możliwości jakie daje rozwój technologiczny, skłoniły firmę do rozbudowania oferty. Usługa mFLOTA   ORLEN   umożliwia   opłacanie   należności   za   paliwo   bezpośrednio   przy   dystrybutorze   na większości stacji ORLEN   w całej Polsce. Do płatności wystarczy przeznaczona do tego aplikacja w telefonie   komórkowym,   którą   można   pobrać   z  każdej  popularnej  platformy   mobilnej,  tj.   iOS, Android i Windows Phone.

Stawiamy na innowacje, dostępność usług i wygodę. Śledzimy trendy technologiczne, które mogą ułatwić korzystanie z naszych usług i słuchamy głosu klientów. W ciągu siedmiu lat zaobserwowaliśmy wzrost   zainteresowania   kartami   paliwowymi.   Rokrocznie   podpisujemy   blisko   1500   nowych   umów. Trzeci kwartał 2017 roku również rokuje bardzo dobrze. W lipcu i sierpniu odnotowaliśmy ponad 20 procentową dynamikę wzrostu r/r. W najbliższym czasie do oferty wprowadzimy także kartę paliwową innej   dużej   sieci   paliwowej –   mówi Tomasz   Sęba,   dyrektor   ds.   ubezpieczeń   i produktów komplementarnych w BZ WBK Leasing. Klienci BZ WBK Leasing mają do wyboru dwie wersje kart paliwowych. Różnią się limitem, który wynosi 1000 lub 2000 zł. Wydanie karty to jednorazowy koszt 29 zł netto. Oszczędność czasu, którą zapewnia usługa mFLOTA ORLEN dołącza do zestawu korzyści, które  posiadacze kart paliwowych już znają: zniżki na paliwo, możliwości odroczenia płatności nawet o 50 dni od dnia zakupu paliwa (faktura ma 20 dniowy termin płatności i przychodzi na koniec miesiąca), zbiorcza faktura za paliwo dla  całej floty pojazdów.

Pojazdy napędzają rynek leasingu

Jak wskazują dane Związku Polskiego Leasingu cały sektor leasingowy od lat odnotowuje bardzo dobre wyniki w zakresie finansowania pojazdów. Rezultaty tylko za drugi kwartał 2017 r. są dobrym prognostykiem   również   na   nadchodzące   miesiące.   W   tym   czasie   wartość   nowych   kontraktów związanych z finansowaniem nowych pojazdów osobowych przekroczyła 11,6 mld zł. – Zgodnie   z   naszymi   przewidywaniami   ten   segment   środków   trwałych   będzie   w   dalszym   ciągu dominującym na  rynku  leasingu  w  Polsce  w kolejnych  latach.  Głównym powodem takiego trendu będzie utrzymujący się rosnący udział firm w zakupach nowych samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Uzupełnienie naszej oferty o usługę mFLOTA ORLEN to krok w kierunku zapewnienia firmom   kompleksowego   zakresu   rozwiązań   pomocnych   w   prowadzeniu   biznesu – podsumowuje Tomasz Sęba.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C