Pociąg z kontenerami z Chin przejechał przez Polskę

C

19-11-2012

  W ubiegłym tygodniu z Małaszewicz na wschodniej granicy Polski wyruszył pociąg PKP CARGO z nadanymi kilkanaście dni temu w Chinach kontenerami z elektroniką. Ładunek trafi wkrótce do odbiorcy z Niemiec - po raz pierwszy na podstawie wspólnych dokumentów przewozowych CIM/SMGS.     Pociąg z 43 kontenerami wypełnionymi elektroniką wyruszył z Chin 26 października. Do granicy polskiej dotarł 13 listopada. W Polsce, w należącym do PKP CARGO Centrum Logistycznym Małaszewicze, kontenery zostały przeładowane z wagonów z toru szerokiego 1520mm na wagony operujące na torach o szerokości 1435mm (taka szerokość jest w Polsce). 14 listopada w godzinach popołudniowych pociąg prowadzony przez lokomotywę z logo PKP CARGO wyjedzie do Niemiec. Od granicy polskiej do odbiorcy w miejscowości Rheinhausen w Niemczech przewóz będzie realizowany przez niemieckiego przewoźnika narodowego. To drugi pilotażowy przewóz bezpośredniego  pociągu kontenerowego z  Chin do odbiorców  w Europie Zachodniej realizowany przez PKP CARGO.  Pierwszy taki pociąg PKP CARGO obsługiwało pod koniec września tego roku. W przeciwieństwie do wrześniowego transportu obecnie pociąg został nadany na podstawie wspólnego listu przewozowego CIM/SMGS, czyli wspólnego dokumentu przewozowego dla obu systemów prawnych- zarówno CIM jak i SMGS.

 

pkpcargo19listoW ubiegłym tygodniu z Małaszewicz na wschodniej granicy Polski wyruszył pociąg PKP CARGO z nadanymi kilkanaście dni temu w Chinach kontenerami z elektroniką. Ładunek trafi wkrótce do odbiorcy z Niemiec – po raz pierwszy na podstawie wspólnych dokumentów przewozowych CIM/SMGS.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 


Pociąg z 43 kontenerami wypełnionymi elektroniką wyruszył z Chin 26 października. Do granicy polskiej dotarł 13 listopada. W Polsce, w należącym do PKP CARGO Centrum Logistycznym Małaszewicze, kontenery zostały przeładowane z wagonów z toru szerokiego 1520mm na wagony operujące na torach o szerokości 1435mm (taka szerokość jest w Polsce).


14 listopada w godzinach popołudniowych pociąg prowadzony przez lokomotywę z logo PKP CARGO wyjedzie do Niemiec. Od granicy polskiej do odbiorcy w miejscowości Rheinhausen w Niemczech przewóz będzie realizowany przez niemieckiego przewoźnika narodowego.


To drugi pilotażowy przewóz bezpośredniego  pociągu kontenerowego z  Chin do odbiorców  w Europie Zachodniej realizowany przez PKP CARGO.  Pierwszy taki pociąg PKP CARGO obsługiwało pod koniec września tego roku. W przeciwieństwie do wrześniowego transportu obecnie pociąg został nadany na podstawie wspólnego listu przewozowego CIM/SMGS, czyli wspólnego dokumentu przewozowego dla obu systemów prawnych- zarówno CIM jak i SMGS.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C