Podręcznik z zarządzania magazynem

C

16-06-2010

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/okladka_zm1_big.jpg"} {/modal}Magazyny są istotnymi elementami systemu logistycznego. Występują jako ogniwa łańcuchów dostaw na drodze od producentów do ostatecznych odbiorców. Dlatego też prawidłowe funkcjonowanie magazynów jest warunkiem koniecznym płynnego przepływu dóbr materialnych. Aby tak było, potrzebna jest odpowiednia technologia oraz sprawne zarządzanie procesami magazynowania. Te wszystkie aspekty, w praktyczny sposób  przedstawia podręcznik, autorstwa dr. inż. Aleksandra Niemczyka "Zarządzanie magazynem", wydany przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.     W książce znajdziemy między innymi wyjaśnienie procesów i technologii magazynowania oraz metody efektywnego zagospodarowania przestrzeni magazynu. Autor w sposób spójny i jasny wskazuje możliwości usprawnienia jego funkcjonowania. Książka ma nowoczesną formułę ze słowami kluczowymi na marginesach, indeksem haseł oraz zestawem pytań na końcu każdego rozdziału. W wielu rozdziałach podano przykłady ilustrujące opisywane zagadnienia. Podręcznik został napisany jako pomoc w ramach przedmiotów z zakresu gospodarki magazynowej i zarządzania magazynem, prowadzonych na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Autorem podręcznika "Zarządzanie magazynem" jest dr inż. Aleksander Niemczyk, Zastępca Dyrektora ds. Rynku w Instytucie Logistyki i Magazynowania jak również wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Logistycznej. Do jego głównych obszarów zainteresowań należą: technologie i procesy magazynowania, automatyczna identyfikacja, magazynowe systemy informatyczne, zarządzanie łańcuchem dostaw i usprawnianie sieci dystrybucji. W swoim dorobku ma wiele publikacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/okladka_zm1_big.jpg”}

PROMOCJA

PROMOCJA

{/modal}Magazyny są istotnymi elementami systemu logistycznego. Występują jako ogniwa łańcuchów dostaw na drodze od producentów do ostatecznych odbiorców. Dlatego też prawidłowe funkcjonowanie magazynów jest warunkiem koniecznym płynnego przepływu dóbr materialnych. Aby tak było, potrzebna jest odpowiednia technologia oraz sprawne zarządzanie procesami magazynowania. Te wszystkie aspekty, w praktyczny sposób  przedstawia podręcznik, autorstwa dr. inż. Aleksandra Niemczyka “Zarządzanie magazynem”, wydany przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.


 

 

W książce znajdziemy między innymi wyjaśnienie procesów i technologii magazynowania oraz metody efektywnego zagospodarowania przestrzeni magazynu. Autor w sposób spójny i jasny wskazuje możliwości usprawnienia jego funkcjonowania.


Książka ma nowoczesną formułę ze słowami kluczowymi na marginesach, indeksem haseł oraz zestawem pytań na końcu każdego rozdziału. W wielu rozdziałach podano przykłady ilustrujące opisywane zagadnienia.


Podręcznik został napisany jako pomoc w ramach przedmiotów z zakresu gospodarki magazynowej i zarządzania magazynem, prowadzonych na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych.


Autorem podręcznika “Zarządzanie magazynem” jest dr inż. Aleksander Niemczyk, Zastępca Dyrektora ds. Rynku w Instytucie Logistyki i Magazynowania jak również wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Logistycznej. Do jego głównych obszarów zainteresowań należą: technologie i procesy magazynowania, automatyczna identyfikacja, magazynowe systemy informatyczne, zarządzanie łańcuchem dostaw i usprawnianie sieci dystrybucji. W swoim dorobku ma wiele publikacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C