Podsumowanie roku 2015 DKV MOBILITY SERVICES

C

04-02-2016

Grupa DKV MOBILITY SERVICES, której częścią jest DKV EURO SERVICE – osiągnęła wynik na poziomie 5,8 miliarda euro w 2015 roku. Odzwierciedla to wzrost 1,8% w stosunku do poprzedniego roku.         - Mimo iż poziom cen diesla, z powodu globalnej nadpodaży, był ok. 12% niższy niż w poprzednim sezonie, Grupa DKV była w stanie zrekompensować przychody wprowadzeniem nowych usług - tłumaczy Dyrektor Generalny Dr. Alexander Hufnagl - Jeśliby nie uwzględniać wyjątkowo niskich cen diesla w 2015 r., nasz wynik byłby na poziomie 6,3 miliarda euro - dodaje Dyrektor Generalny Dr. Werner Grünewald. Grupa DKV była w stanie skompensować obniżki cen paliwa w zeszłym roku dzięki rozwojowi usług w trzech obszarach. Pierwszy to integracja systemów opłat drogowych w Europie (w tym Rosji) oraz rozszerzenie paneuropejskiej sieci stacji paliw w ramach projektu EURASIA.  Drugi to wprowadzenie karty dla flot pojazdów osobowych NOVOFLEET na rynku niemieckim. Trzeci to poprawa efektywności zwrotu VAT dla firm transportowych, dokonywanego przez własną spółkę REMOBIS – średni czas zwrotu w Europie skrócono o połowę. Firma patrzy na współpracę z klientami długoterminowo, stawiając na partnerskie relacje jako gwarancję przyszłego rozwoju. Każdy klient może liczyć na spersonalizowane doradztwo - Nasi klienci polegają na naszych usługach od ponad 40 lat - mówi Dyrektor Generalny Dr. Alexander Hufnagl - Jak wskazują coroczne badania satysfakcji klienta, przeprowadzane przez niezależny instytut, dwie trzecie przewoźników postrzega nas lepiej niż naszych konkurentów. 70.8% zarekomendowałoby usługi DKV innym. W 2016 roku Grupa skoncentruje się na dalszej integracji europejskich opłat drogowych, na kolejnych ulepszeniach w systemie fakturowania oraz na inwestowaniu w nowe produkty. W br. Grupa DKV planuje stworzyć około 100 nowych miejsc pracy, zwiększając łączną liczbę pracowników w Europie do około 880 osób.  

DKV kierowca 1Grupa DKV MOBILITY SERVICES, której częścią jest DKV EURO SERVICE – osiągnęła wynik na poziomie 5,8 miliarda euro w 2015 roku. Odzwierciedla to wzrost 1,8% w stosunku do poprzedniego roku.

 

 

 

 

Mimo iż poziom cen diesla, z powodu globalnej nadpodaży, był ok. 12% niższy niż w poprzednim sezonie, Grupa DKV była w stanie zrekompensować przychody wprowadzeniem nowych usług – tłumaczy Dyrektor Generalny Dr. Alexander Hufnagl – Jeśliby nie uwzględniać wyjątkowo niskich cen diesla w 2015 r., nasz wynik byłby na poziomie 6,3 miliarda euro – dodaje Dyrektor Generalny Dr. Werner Grünewald.

Grupa DKV była w stanie skompensować obniżki cen paliwa w zeszłym roku dzięki rozwojowi usług w trzech obszarach. Pierwszy to integracja systemów opłat drogowych w Europie (w tym Rosji) oraz rozszerzenie paneuropejskiej sieci stacji paliw w ramach projektu EURASIA.  Drugi to wprowadzenie karty dla flot pojazdów osobowych NOVOFLEET na rynku niemieckim. Trzeci to poprawa efektywności zwrotu VAT dla firm transportowych, dokonywanego przez własną spółkę REMOBIS – średni czas zwrotu w Europie skrócono o połowę.

Firma patrzy na współpracę z klientami długoterminowo, stawiając na partnerskie relacje jako gwarancję przyszłego rozwoju. Każdy klient może liczyć na spersonalizowane doradztwo – Nasi klienci polegają na naszych usługach od ponad 40 lat – mówi Dyrektor Generalny Dr. Alexander Hufnagl – Jak wskazują coroczne badania satysfakcji klienta, przeprowadzane przez niezależny instytut, dwie trzecie przewoźników postrzega nas lepiej niż naszych konkurentów. 70.8% zarekomendowałoby usługi DKV innym.

W 2016 roku Grupa skoncentruje się na dalszej integracji europejskich opłat drogowych, na kolejnych ulepszeniach w systemie fakturowania oraz na inwestowaniu w nowe produkty. W br. Grupa DKV planuje stworzyć około 100 nowych miejsc pracy, zwiększając łączną liczbę pracowników w Europie do około 880 osób.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C