Podwójny jubileusz M&M Militzer & Münch International Holding AG

C

23-08-2010

  Podwójny jubileusz M&M Militzer & Münch International Holding AG Grupa M&M Militzer & Münch, jedna z najstarszych firm spedycyjnych już od 130 lat zarządza przestrzenią transportową swoich Klientów. Rok 2010 to także 20. rocznica obecności Grupy M&M na polskim rynku.   Firma powstała w 1880 roku jako rodzinne przedsiębiorstwo założone przez Richarda Militzera i Wernera Müncha w bawarskim mieście Hof. Początkowo spółka działała na rynku spedycji kolejowej pod nazwą "Autoryzowane usługi przewozu Kolei Królestwa Bawarii", z czasem poszerzyła swoją ofertę o transport drogowy, morski, lotniczy oraz usługi celne. Obecnie M&M International Holding AG z siedzibą w St. Gallen w Szwajcarii, to międzynarodowy koncern, prowadzący działalność na terenie 36 państw. Mimo istotnej zmiany charakteru przedsiębiorstwa, która dokonała się na przestrzeni minionych 130 lat spadkobiercy założycieli koncernu wciąż są jego udziałowcami i pełnią ważne funkcje zarządcze. Od początku działalności Grupa M&M stawiała na organiczny rozwój i przemyślaną ekspansję terytorialną. Firma skoncentrowała swoją aktywność biznesową w rejonie euroazjatyckim oraz północno-afrykańskim, co pozwoliło jej na uzyskanie tytułu "specjalisty od Wschodu". Wieloletnia działalność na styku różnych kultur zaowocowała również wypracowaniem unikalnego know-how opartego na zrozumieniu i poszanowaniu zasad lokalnych rynków, na których firma prowadzi swoją działalność. Te same zasady obowiązują także na polskim rynku, który ma strategiczne znaczenie dla ukierunkowanego na transport Wschód-Zachód koncernu. Od 1990 roku M&M jest współtwórcą polskiego rynku logistyki, dostosowując swoją ofertę do potrzeb dynamicznie rozwijającej się gospodarki. Obecnie interesy koncernu w Polsce reprezentują M&M Polska Sp. z o.o. oraz M&M Air Sea Cargo S.A. które oferują Klientom pełen zakres produktów spedycyjnych drogą lądową, morską oraz powietrzną. Najbliższe plany spółki na polskim rynku obejmują stworzenie stałej floty przewoźników kontraktowych, rozwój specjalistycznych usług dla sektora medycznego oraz finansowego, a także usprawnienie procesów obsługi Klienta. - Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu przestrzenią transportową pod okiem dedykowanego specjalisty, nasz Klient może liczyć na uzyskanie wymiernych korzyści biznesowych. Od 20 lat nasze doświadczenia i kompetencje w tym zakresie są oceniane niezmiennie wysoko. Dlatego mimo trudnych czasów, jesteśmy pełni nadziei na kolejny okrągły jubileusz zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku - podsumowuje Wojciech Niemotko, Dyrektor Zarządzający M&M Polska Sp. z o.o.

 

Podwójny jubileusz M&M Militzer & Münch International Holding AG Grupa M&M Militzer & Münch, jedna z najstarszych firm spedycyjnych już od 130 lat zarządza przestrzenią transportową swoich Klientów. Rok 2010 to także 20. rocznica obecności Grupy M&M na polskim rynku.


 

Firma powstała w 1880 roku jako rodzinne przedsiębiorstwo założone przez Richarda Militzera i Wernera Müncha w bawarskim mieście Hof. Początkowo spółka działała na rynku spedycji kolejowej pod nazwą “Autoryzowane usługi przewozu Kolei Królestwa Bawarii”, z czasem poszerzyła swoją ofertę o transport drogowy, morski, lotniczy oraz usługi celne. Obecnie M&M International Holding AG z siedzibą w St. Gallen w Szwajcarii, to międzynarodowy koncern, prowadzący działalność na terenie 36 państw. Mimo istotnej zmiany charakteru przedsiębiorstwa, która dokonała się na przestrzeni minionych 130 lat spadkobiercy założycieli koncernu wciąż są jego udziałowcami i pełnią ważne funkcje zarządcze.


Od początku działalności Grupa M&M stawiała na organiczny rozwój i przemyślaną ekspansję terytorialną. Firma skoncentrowała swoją aktywność biznesową w rejonie euroazjatyckim oraz północno-afrykańskim, co pozwoliło jej na uzyskanie tytułu “specjalisty od Wschodu”. Wieloletnia działalność na styku różnych kultur zaowocowała również wypracowaniem unikalnego know-how opartego na zrozumieniu i poszanowaniu zasad lokalnych rynków, na których firma prowadzi swoją działalność.


Te same zasady obowiązują także na polskim rynku, który ma strategiczne znaczenie dla ukierunkowanego na transport Wschód-Zachód koncernu. Od 1990 roku M&M jest współtwórcą polskiego rynku logistyki, dostosowując swoją ofertę do potrzeb dynamicznie rozwijającej się gospodarki. Obecnie interesy koncernu w Polsce reprezentują M&M Polska Sp. z o.o. oraz M&M Air Sea Cargo S.A. które oferują Klientom pełen zakres produktów spedycyjnych drogą lądową, morską oraz powietrzną.


Najbliższe plany spółki na polskim rynku obejmują stworzenie stałej floty przewoźników kontraktowych, rozwój specjalistycznych usług dla sektora medycznego oraz finansowego, a także usprawnienie procesów obsługi Klienta. – Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu przestrzenią transportową pod okiem dedykowanego specjalisty, nasz Klient może liczyć na uzyskanie wymiernych korzyści biznesowych. Od 20 lat nasze doświadczenia i kompetencje w tym zakresie są oceniane niezmiennie wysoko. Dlatego mimo trudnych czasów, jesteśmy pełni nadziei na kolejny okrągły jubileusz zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku – podsumowuje Wojciech Niemotko, Dyrektor Zarządzający M&M Polska Sp. z o.o.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C