Polacy w czołówce najlepszych operatorów wózków widłowych

C

08-09-2010

  {modal href="/images/stories/wincanton_ww1_big.jpg"} {/modal} Pracownicy polskich oddziałów Wincanton znaleźli się w Wielkim Finale konkursu Operator Wózka Widłowego Roku 2010, odbywającego się w całej Grupie Wincanton. W ramach doskonalenia zawodowego pracowników, operator logistyczny szkoli kierowców wózków widłowych, a tym samym dba o ich bezpieczeństwo.   Wincanton, zdobywca tytułu "Solidny Pracodawca" roku 2008 i 2009, oferuje swoim pracownikom możliwości rozwoju zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji.   Do bogatego systemu szkoleń od niedawna należy również kurs na operatora wózka widłowego, pozwalający pracownikom nieposiadającym uprawnień na ich nabycie. Celem kursu jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, która jest konieczna do wykonywania prac wózkami widłowymi, oraz kształtowanie specjalistycznych umiejętności dostosowanych do potrzeb klientów Wincanton. Kursy wieńczone są egzaminem państwowym przeprowadzanym na terenie firmy. Zaświadczenie zdobyte po odbyciu takiego kursu, potwierdza umiejętność obsługi sprzętu oraz pozwala na wykorzystywanie swoich nowych kompetencji  w codziennej pracy.   Dla najlepszych kierowców wózków widłowych, Grupa Wincanton, organizuje doroczny konkurs "Operator Wózka Widłowego Roku". Ocenie poddawane są takie kategorie jak m.in. bezwypadkowość, bezpieczeństwo, poziom wiedzy merytorycznej oraz realizacja innych, czasami bardzo zaskakujących zadań konkursowych. W tym roku, do Wielkiego Finału zakwalifikowało się dwóch pracowników z oddziałów Wincanton w Polsce. Jesienią br. zmierzą się w Wielkiej Brytanii z operatorami wózków widłowych z innych krajów. Czekać tam na nich będzie 10 trudnych konkurencji, sprawdzających np. umiejętności precyzyjnego posługiwania się wózkiem czy przewożenia bardzo kruchych i delikatnych przedmiotów. Realizacja zadań będzie wymagała posiadania niezwykle wysokich kwalifikacji, a także czasami i poczucia humoru, gdyż oprócz sprawdzenia umiejętności zawody mają służyć dobrej zabawie i integracji zespołu Wincanton.   - Silny, zmotywowany i profesjonalny zespół jest podstawą sukcesu i wysokiej pozycji Wincanton na rynku. Dbamy o rozwój naszych pracowników i oferujemy im konkretne programy, dzięki którym mogą podnosić swoje kwalifikacje. System kursów na operatorów wózków widłowych z pewnością zajmie ważne miejsce w naszym przyszłorocznym planie szkoleniowym - mówi Grzegorz Zakrzewski, Dyrektor Personalny Wincanton Polska.

 

{modal href=”/images/stories/wincanton_ww1_big.jpg”}

{/modal}

Pracownicy polskich oddziałów Wincanton znaleźli się w Wielkim Finale konkursu Operator Wózka Widłowego Roku 2010, odbywającego się w całej Grupie Wincanton. W ramach doskonalenia zawodowego pracowników, operator logistyczny szkoli kierowców wózków widłowych, a tym samym dba o ich bezpieczeństwo.

 

Wincanton, zdobywca tytułu “Solidny Pracodawca” roku 2008 i 2009, oferuje swoim pracownikom możliwości rozwoju zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji.


 

Do bogatego systemu szkoleń od niedawna należy również kurs na operatora wózka widłowego, pozwalający pracownikom nieposiadającym uprawnień na ich nabycie. Celem kursu jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, która jest konieczna do wykonywania prac wózkami widłowymi, oraz kształtowanie specjalistycznych umiejętności dostosowanych do potrzeb klientów Wincanton. Kursy wieńczone są egzaminem państwowym przeprowadzanym na terenie firmy. Zaświadczenie zdobyte po odbyciu takiego kursu, potwierdza umiejętność obsługi sprzętu oraz pozwala na wykorzystywanie swoich nowych kompetencji  w codziennej pracy.

 

Dla najlepszych kierowców wózków widłowych, Grupa Wincanton, organizuje doroczny konkurs “Operator Wózka Widłowego Roku”. Ocenie poddawane są takie kategorie jak m.in. bezwypadkowość, bezpieczeństwo, poziom wiedzy merytorycznej oraz realizacja innych, czasami bardzo zaskakujących zadań konkursowych. W tym roku, do Wielkiego Finału zakwalifikowało się dwóch pracowników z oddziałów Wincanton w Polsce. Jesienią br. zmierzą się w Wielkiej Brytanii z operatorami wózków widłowych z innych krajów. Czekać tam na nich będzie 10 trudnych konkurencji, sprawdzających np. umiejętności precyzyjnego posługiwania się wózkiem czy przewożenia bardzo kruchych i delikatnych przedmiotów. Realizacja zadań będzie wymagała posiadania niezwykle wysokich kwalifikacji, a także czasami i poczucia humoru, gdyż oprócz sprawdzenia umiejętności zawody mają służyć dobrej zabawie i integracji zespołu Wincanton.

 

– Silny, zmotywowany i profesjonalny zespół jest podstawą sukcesu i wysokiej pozycji Wincanton na rynku. Dbamy o rozwój naszych pracowników i oferujemy im konkretne programy, dzięki którym mogą podnosić swoje kwalifikacje. System kursów na operatorów wózków widłowych z pewnością zajmie ważne miejsce w naszym przyszłorocznym planie szkoleniowym – mówi Grzegorz Zakrzewski, Dyrektor Personalny Wincanton Polska.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C