Pomorskie Centrum Logistyczne skomercjalizowane

C

03-06-2016

Goodman podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 7 800 m2 w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Podpisanie nowych umów oznacza, że cała dostępna powierzchnia (51 500 m2) w gdańskim centrum jest obecnie w 100% wynajęta. W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozpoczął budowę kolejnego magazynu klasy A o powierzchni 15 800 m2, który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 roku.     Nowe umowy najmu w PCL zostały podpisane z NRF, producentem systemów chłodzących na rynek motoryzacyjny oraz operatorem logistycznym ATC Cargo. NRF to dotychczasowy klient PCL, który w ramach rozszerzenia współpracy z Goodmanem wynajął 3 485 m2, dzięki czemu łączna powierzchnia najmu osiągnęła ponad 6 500 m2.   – Rosnące zainteresowanie naszymi produktami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej skłoniło nas do rozbudowy zaplecza logistycznego. Ze względu na sposób organizacji łańcucha dostaw w skali globalnej, lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego w pobliżu portu idealnie odpowiada naszym potrzebom. Dotychczasowa, bardzo udana współpraca z Goodman sprawiła, że bez wahania zdecydowaliśmy się na ponowny wybór PCL – powiedziała Sylwia Rutkowska, Dyrektor Zarządzający w NRF Poland.   ATC Cargo, nowy klient PCL wynajął 4 320 m2 powierzchni magazynowej w celu rozszerzenia swojej działalności – Filarem działalności ATC Cargo jest obsługa ładunków „door to door” z wykorzystaniem transportu morskiego. Z uwagi na koncentrację naszej działalności na terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, Pomorskie Centrum Logistyczne było dla nas oczywistym wyborem – powiedział Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo. W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozbuduje Pomorskie Centrum Logistyczne o magazyn o powierzchni 15 800 m2, który może zostać podzielony na mniejsze jednostki. Goodman może także dopasować powierzchnię do potrzeb operacyjnych klientów – Pomorskie Centrum Logistyczne jest jednym z najważniejszych projektów Goodman w Polsce, wyróżniającym się unikalną lokalizacją obok portu. Czynnik ten przyciąga kolejnych klientów, którzy mogą liczyć na elastyczne podejście z naszej strony i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Najnowszy etap inwestycji jest zgodny z naszym wyważonym podejściem do nieruchomości i pozwoli nam na dalszy rozwój PCL zaspokajając popyt na nową, najwyższej jakości powierzchnię logistyczną – powiedział Maciej Madejak, Head of Business Development w Goodman.   Lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego pozwala klientom łączyć działalność logistyczną i produkcyjną z usługami oferowanymi przez największy głębokowodny port kontenerowy na Bałtyku, zgodnie z koncepcją „port-centric logistics”. Bezpośrednie sąsiedztwo terminalu kontenerowego DCT Gdańsk to również oszczędności wynikające z redukcji kosztów przeładunku, składowania i transportu. Na kolejne korzyści może przełożyć się ustanowienie wolnego obszaru celnego i specjalnej strefy ekonomicznej.  

Goodman Pomorskie Centrum Logistyczne 1Goodman podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 7 800 m2 w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Podpisanie nowych umów oznacza, że cała dostępna powierzchnia (51 500 m2) w gdańskim centrum jest obecnie w 100% wynajęta. W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozpoczął budowę kolejnego magazynu klasy A o powierzchni 15 800 m2, który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 roku.

 

 

Nowe umowy najmu w PCL zostały podpisane z NRF, producentem systemów chłodzących na rynek motoryzacyjny oraz operatorem logistycznym ATC Cargo. NRF to dotychczasowy klient PCL, który w ramach rozszerzenia współpracy z Goodmanem wynajął 3 485 m2, dzięki czemu łączna powierzchnia najmu osiągnęła ponad 6 500 m2.

 

Rosnące zainteresowanie naszymi produktami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej skłoniło nas do rozbudowy zaplecza logistycznego. Ze względu na sposób organizacji łańcucha dostaw w skali globalnej, lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego w pobliżu portu idealnie odpowiada naszym potrzebom. Dotychczasowa, bardzo udana współpraca z Goodman sprawiła, że bez wahania zdecydowaliśmy się na ponowny wybór PCL – powiedziała Sylwia Rutkowska, Dyrektor Zarządzający w NRF Poland.

 

ATC Cargo, nowy klient PCL wynajął 4 320 m2 powierzchni magazynowej w celu rozszerzenia swojej działalności – Filarem działalności ATC Cargo jest obsługa ładunków „door to door” z wykorzystaniem transportu morskiego. Z uwagi na koncentrację naszej działalności na terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, Pomorskie Centrum Logistyczne było dla nas oczywistym wyborem – powiedział Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo.

W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozbuduje Pomorskie Centrum Logistyczne o magazyn o powierzchni 15 800 m2, który może zostać podzielony na mniejsze jednostki. Goodman może także dopasować powierzchnię do potrzeb operacyjnych klientów – Pomorskie Centrum Logistyczne jest jednym z najważniejszych projektów Goodman w Polsce, wyróżniającym się unikalną lokalizacją obok portu. Czynnik ten przyciąga kolejnych klientów, którzy mogą liczyć na elastyczne podejście z naszej strony i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Najnowszy etap inwestycji jest zgodny z naszym wyważonym podejściem do nieruchomości i pozwoli nam na dalszy rozwój PCL zaspokajając popyt na nową, najwyższej jakości powierzchnię logistyczną – powiedział Maciej Madejak, Head of Business Development w Goodman.

 

Lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego pozwala klientom łączyć działalność logistyczną i produkcyjną z usługami oferowanymi przez największy głębokowodny port kontenerowy na Bałtyku, zgodnie z koncepcją „port-centric logistics”. Bezpośrednie sąsiedztwo terminalu kontenerowego DCT Gdańsk to również oszczędności wynikające z redukcji kosztów przeładunku, składowania i transportu. Na kolejne korzyści może przełożyć się ustanowienie wolnego obszaru celnego i specjalnej strefy ekonomicznej.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C